Podsumowanie LVII Warszawskiej Olimpiady Młodzieży na Białołęce
W dniu 12 czerwca 2024 roku miała miejsce uroczysta gala, która podsumowała Mistrzostwa Dzielnicy Białołęka w ramach LVII Warszawskiej Olimpiady Młodzieży. Wydarzenie to zaangażowało wszystkie białołęckie szkoły podstawowe oraz ponadpodstawowe, które przez cały rok szkolny 2023/24 rywalizowały w licznych dyscyplinach sportowych.
  1. Uczniowie rywalizowali w wielu dyscyplinach sportowych.
  2. Wysokie wyniki i frekwencja na zawodach.
  3. Nagrody dla najlepszych szkół i sportowców.
  4. Wyróżnienie dla Mistrzów Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej.

Podczas gali obecni byli Dyrektorzy Szkół Podstawowych i Licealnych, koordynatorzy WOM, nauczyciele oraz trenerzy, którzy w znaczący sposób przyczynili się do sukcesów młodych sportowców. Ich wsparcie i motywacja były kluczowe dla osiągniętych wyników.

Rywalizacja odbywała się w różnych dyscyplinach sportowych, takich jak biegi przełajowe, badminton, piłka ręczna, siatkowa, nożna, koszykówka, unihokej, tenis stołowy, szachy, gimnastyka, pływanie, 4 Bój Lekkoatletyczny, dwa ognie oraz ringo. Każda z tych dyscyplin miała swoich zwycięzców, którzy zostali uroczyście wyróżnieni.

W klasyfikacji generalnej Szkół Podstawowych w kategorii „Dzieci” pierwsze miejsce zajęła Szkoła Podstawowa 344 przy ul. Erazma z Zakroczymia, drugie miejsce - Szkoła Podstawowa 31 przy ul. Kobiałka 49, trzecie miejsce - Szkoła Podstawowa 342 przy ul. Strumykowa 21A, a czwarte miejsce przypadło Szkole Podstawowej 356 przy ul. Głębocką 66.

W kategorii „Młodzież” zwyciężyła Szkoła Podstawowa 356 przy ul. Głębockiej 66, drugie miejsce zdobyła Szkoła Podstawowa 344 przy ul. Erazma z Zakroczymia, trzecie miejsce - Szkoła Podstawowa 368 przy ul. Hemara 16, a czwarte miejsce zajęła Szkoła Podstawowa 31 przy ul. Kobiałka 49.

W kategorii Licealiada, LO CLXV przy ul. Ostródzkiej 175 zdobyło pierwsze miejsce w koszykówce, natomiast LO CV przy ul. Van Gogha 1 triumfowało w siatkówce. Te sukcesy są dowodem na wysoki poziom sportowy naszych uczniów.

Referat Sportu i Rekreacji przygotował dodatkową niespodziankę dla szkół, które aktywnie uczestniczyły w zawodach. Szkoła Podstawowa nr 355 przy ul. Ceramicznej 11 zdobyła podwójną nagrodę na zakup sprzętu sportowego, co z pewnością przyczyni się do dalszego rozwoju sportowego uczniów.

Ogromne wyróżnienie przypadło Mistrzom Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej oraz ich trenerom, Jarosławowi Glinickiemu i Tomaszowi Wiśnikowi, którzy triumfowali w biegach przełajowych (SP 154), 4 Boju Lekkoatletycznym (SP 154) oraz koszykówce chłopców w kategorii dzieci (SP 344). Życzymy im powodzenia na Ogólnopolskich Mistrzostwach w 4 Boju Lekkoatletycznym w Olecku oraz na Ogólnopolskich Igrzyskach w koszykówce w Stargardzie.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom i zachęcamy do aktywnego udziału w kolejnych edycjach Warszawskiej Olimpiady Młodzieży. Wasze zaangażowanie i sportowy duch są przykładem dla nas wszystkich.