Plac Zbawiciela: Więcej przestrzeni dla pieszych i kawiarnianych ogródków
Plac Zbawiciela będzie latem bardziej przyjazny dla spacerowiczów i gości restauracji. Nowa organizacja ruchu zapewni więcej przestrzeni dla pieszych i stolików kawiarnianych.
  1. Nowa organizacja ruchu od 15 czerwca.
  2. Więcej przestrzeni dla pieszych i ogródków gastronomicznych.
  3. Zmiany obowiązują do 29 września.
  4. Alternatywne miejsca postojowe na ulicy Marszałkowskiej.

Plac Zbawiciela, popularne miejsce spotkań towarzyskich i rekreacji, zyska nową odsłonę na okres letni. Od 15 czerwca wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu, które mają na celu zwiększenie komfortu spacerowiczów i klientów lokalnych kawiarni i restauracji.

W nocy z 14 na 15 czerwca na wjazdach i zjazdach placu pojawią się żółte oznaczenia, które wyznaczą nową organizację ruchu. Zewnętrzny pas ronda zostanie wygrodzony betonowymi zaporami, co pozwoli na stworzenie większej przestrzeni dla pieszych oraz ustawienie dodatkowych stolików gastronomicznych. Zmiany te będą obowiązywać przez całe lato, aż do 29 września.

W wyniku tych zmian, miejsca postojowe bezpośrednio na placu Zbawiciela zostaną tymczasowo zagrodzone. Kierowcy będą mogli jednak skorzystać z alternatywnych miejsc parkingowych na prawym pasie ulicy Marszałkowskiej, między przystankiem autobusowym a placem. Dzięki temu rozwiązaniu, mieszkańcy będą mogli cieszyć się letnimi wieczorami w komfortowych warunkach, nie martwiąc się o brak miejsca do spacerowania czy siedzenia w ogródkach kawiarnianych.

Plac Zbawiciela to jedno z ulubionych miejsc mieszkańców na spędzanie wolnego czasu na świeżym powietrzu. Dzięki wprowadzeniu nowych rozwiązań, to miejsce stanie się jeszcze bardziej atrakcyjne dla wszystkich odwiedzających.


Na podst. Zarząd Dróg W Warszawie