Finał Rowerowego Maja już w tę niedzielę w Parku Bródnowskim
W najbliższą niedzielę zapraszamy wszystkich miłośników rowerów, hulajnóg, rolek i deskorolek na wielki finał Rowerowego Maja! To wyjątkowe wydarzenie będzie obfitować w różnorodne atrakcje, od wspólnego przejazdu przez miasto po piknik pełen niespodzianek w Parku Bródnowskim. Przygotujcie się na niezapomniany dzień pełen zabawy i aktywności na świeżym powietrzu.
  1. Start finału Rowerowego Maja przy Stadionie Narodowym.
  2. Przejazd przez miasto z metą w Parku Bródnowskim.
  3. Piknik z licznymi atrakcjami i wręczenie nagród.
  4. Rekordowy udział uczestników w tegorocznej edycji.

Finał 7. edycji Rowerowego Maja odbędzie się 16 czerwca, rozpoczynając się o godzinie 11:30 przy Stadionie Narodowym (Brama nr 2). Uczestnicy będą mieli okazję wziąć udział w barwnym i energetycznym przejeździe ulicami miasta, który startuje o godzinie 12:00 z Ronda Waszyngtona. Trasa prowadzi przez ulice Targową, Jagiellońską, S. Starzyńskiego, św. Wincentego, L. Kondratowicza oraz Chodecką, kończąc się w Parku Bródnowskim.

Na uczestników czeka wiele atrakcji na pikniku w Parku Bródnowskim, który rozpocznie się o godzinie 13:00. Warto zaznaczyć, że za aktywne dotarcie do parku można zdobyć dodatkową naklejkę do dzienniczka rowerowego, odbierając ją przy stoisku Rowerowego Maja znajdującym się tuż przy scenie.

Na scenie od godziny 13:30 będą ogłaszane wyniki tegorocznej kampanii oraz wręczane nagrody dla najaktywniejszych klas i grup przedszkolnych. Dodatkowo, będzie można poznać laureatów konkursu na animację poklatkową „Rowerowy Maj zmienia Warszawę”, organizowanego przez Szkołę Podstawową nr 16.

Po części oficjalnej przewidziane są występy taneczno-muzyczne, w tym pokaz taneczny PRO-DANCE oraz prezentacje młodych artystów. Dla uczestników pikniku przygotowano także różnorodne atrakcje, takie jak interaktywna gra terenowa „Umiejętności Przyszłości”, rowerowy tor przeszkód, tworzenie flower boxów, ekologiczny warsztat detektywistyczny oraz coctail bike.

Warto pozostać na pikniku aż do godziny 17:00, kiedy to ogłoszone zostaną wyniki konkursu, w którym do wygrania będą rowery od woom. Trzech szczęśliwych zwycięzców będzie mogło odjechać do domu na swoich nowych rowerach.

W tegorocznej edycji Rowerowego Maja udział wzięło aż 501 placówek, w tym 272 przedszkola i 229 szkół podstawowych. W sumie 111 771 aktywnych uczestników zrealizowało 2 535 556 przejazdów, co stanowi rekordowy wynik.

Zwycięzcami w poszczególnych kategoriach zostały:

Szkoła „mała”: Szkoła Podstawowa nr 391 im. Macieja Aleksego Dawidowskiego ps. "Alek" z frekwencją 70,5%, zwycięska klasa IV b.

Szkoła „średnia”: Szkoła Podstawowa nr 173 im. Górników Polskich z frekwencją 76,3%, zwycięska klasa IV b.

Szkoła „duża”: Szkoła Podstawowa nr 403 z frekwencją 74,7%, zwycięska klasa Id.

Przedszkola:

1. Przedszkole nr 253 "Akademia Pana Kleksa" z frekwencją 86,9%, zwycięska grupa 5-latki b.

2. Przedszkole z Oddziałami Integracyjnymi nr 65 "Tarchominek" z frekwencją 86,3%, zwycięska grupa 4-latki a.

3. Przedszkole nr 364 "Pod Tęczą" z ogólną frekwencją 84,0%, zwycięska grupa 5-latki a.

Laureaci otrzymają pamiątkowe puchary oraz nagrody grupowe – uczniów czeka wycieczka z Manufakturą Przygody, a przedszkolaków wyprawa do Sadów Klemensa. To wyjątkowe wydarzenie nie tylko promuje aktywność fizyczną, ale także integruje społeczność i stwarza okazję do wspólnej zabawy.


UMS Warszawa