Wystawa Grzegorza Rosińskiego w PKiN od 15 czerwca
Pałac Kultury i Nauki w Warszawie zaprasza na niezwykłą wystawę zatytułowaną „Grzegorz Rosiński w ilustracjach”. Od 15 czerwca do 8 września 2024 roku, w Sali Marii Skłodowskiej na IV piętrze PKiN, będzie można podziwiać prace jednego z najwybitniejszych twórców komiksu europejskiego.
  1. Wystawa „Grzegorz Rosiński w ilustracjach” od 15 czerwca do 8 września 2024 r.
  2. Prezentacja ponad 400 dzieł artysty, w tym oryginalnych plansz komiksowych.
  3. Wystawa przygotowana przez Centrum Komiksu i Narracji Interaktywnej EC1 w Łodzi.
  4. Bilety: normalny 35 zł, ulgowy 25 zł, grupowy 25 zł, dzieci do lat 10 wstęp wolny.

Grzegorz Rosiński to nazwisko, które od dekad kojarzy się z najwyższym kunsztem artystycznym w dziedzinie komiksu. W Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie już od czerwca, będzie można zanurzyć się w świat jego twórczości, dzięki wystawie „Grzegorz Rosiński w ilustracjach”. To unikalna okazja, by zobaczyć zbiór ponad 400 oryginalnych prac artysty, które ukazują przekrojowo jego bogatą karierę.

Na wystawie znajdą się zarówno oryginalne plansze komiksowe z serii takich jak „Kapitan Żbik”, jak i uwielbiane przez kolekcjonerów ilustracje książkowe oraz obrazy malarskie. Nie zabraknie również prac związanych z popularnymi na całym świecie seriami jak „Thorgal”, „Szninkiel”, „Yans”, „Western” i „Zemsta Hrabiego Skarbka”. To właśnie te dzieła uczyniły Grzegorza Rosińskiego międzynarodową gwiazdą komiksu.

Wystawę przygotowano we współpracy z Centrum Komiksu i Narracji Interaktywnej EC1 w Łodzi, a warszawską prezentację organizuje Muzeum Karykatury im. Eryka Lipińskiego. Kuratorem wystawy jest Piotr Rosiński, a scenariusz opracowała Maria Lengren. Towarzyszy jej także katalog z tekstem Wojciecha Birka, wieloletniego tłumacza komiksów Grzegorza Rosińskiego.

Wystawa czynna będzie od poniedziałku do niedzieli, w godzinach od 10.00 do 18.00. Bilety na to niezwykłe wydarzenie będą dostępne w cenach: normalny 35 zł, ulgowy 25 zł, grupowy 25 zł. Dzieci do lat 10 będą mogły wejść za darmo. Zakup biletów możliwy będzie na miejscu, a także wkrótce online.

Nie przegapcie tej wyjątkowej okazji, by odkryć na nowo twórczość Grzegorza Rosińskiego i docenić jego nieoceniony wkład w kulturę polską i europejską. To wydarzenie, które z pewnością zachwyci zarówno miłośników komiksu, jak i wielbicieli sztuki.


PKiN