• Jeśli wiesz, kim jest ten mężczyzna, zadzwoń !

  Policjanci z Bielan prowadzą postępowanie w sprawie uszkodzenia kamery monitoringu. Do zdarzenia doszło w dniu 24 marca bieżącego roku w Warszawie w budynku przy ul. Szekspira 2. Funkcjonariusze proszą o kontakt wszystkie osoby, które rozpoznają mężczyznę ze zdjęcia lub posiadają informacje na jego temat.

 • Oferował przez internet robot kuchenny i akcesoria dla dziecka, usłyszał 30 zarzutów oszustwa

  Policjanci z Woli zatrzymali 44-letniego mieszkańca Warszawy podejrzanego o liczne oszustwa. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że mężczyzna poprzez ogłoszenie za pośrednictwem portalu internetowego oferował do sprzedaży robot kuchenny oraz akcesoria dla dziecka, za co pobierał zaliczki lub całe kwoty, które były wpłacane na konto. Towar nigdy nie trafił do rąk pokrzywdzonych. W wyniku skrupulatnych czynności policjanci udowodnili 44-latkowi 30 takich oszustw. Podejrzany usłyszał zarzuty karne do których się przyznał. Za to przestępstwo grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

 • Policjanci ze Śródmieścia święto Policji obchodzili w nowej siedzibie

  W 100 rocznicę powołania Policji Państwowej do zmodernizowanej siedziby wprowadzili się funkcjonariusze Komendy Rejonowej Policji Warszawa I. W nowym budynku służbę będą pełnili policjanci prewencji, dzielnicowi oraz funkcjonariusze zwalczający przestępczość gospodarczą i korupcję. Uroczyste przekazanie kluczy do obiektu odbyło się podczas obchodów święta Policji i oddania do użytku nowoczesnego obiektu.

 • LIST SEKRETARZA STANU MSWiA JAROSŁAWA ZIELIŃSKIEGO DO DRUHEN I DRUHÓW OCHOTNICZYCH STRAŻY POŻARNYCH W SPRAWIE DODATKOWYCH ŚRODKÓW FINANSOWYCH NA DZIAŁALNOŚĆ OSP.

  2019 05 bulwary 02Wakacje upajają młodych ludzi wolnością i nie tylko. Jeden z patroli straży miejskiej, który kontrolował bulwary nad Wisłą zauważył młodego mężczyznę, który upojony zataczał się z chodnika na jezdnię Wybrzeża Kościuszkowskiego zmuszając do gwałtownego hamowania jadące samochody.

  Janina Batko - flecistka, kameralistka, solistka i pedagog w szkolnictwie muzycznym. Zajmuje się również malarstwem. Być może forma studiów plastycznych „z wolnej stopy” spowodowała, że posługuje się instynktem, a Jej obrazy charakteryzują się wyjątkową autentycznością.

  Włodarze klubów sportowych coraz chętniej interesują się możliwością zastąpienia naturalnej trawy jej syntetycznym odpowiednikiem. Sztuczna trawa na boisko umożliwia przeprowadzania zajęć i organizację turniejów przez cały rok - niekorzystne warunki pogodowe nie wpływają negatywnie na jej stan i funkcjonalność. Jej zakup wiąże się jednak z ogromną ilością wątpliwości oraz pytań, które pojawiają się w głowie. Poniżej zestawienie tych najczęściej zadawanych.

  Sztuczna trawa na boisko z liniami i logo - czy jest to możliwe?

  Tak, murawa stworzona z sztucznej trawy na boisko powstaje zgodnie z wytycznymi klienta. Obecność wyrysowanych wszystkich linii (linie boczne, pole karne, środek boiska) jest w pakiecie, można natomiast zamówić dodatkowe wzory, jak logo klubu, sponsora, czy też dowolny motyw.

  Sztuczna trawa na boisko - najczęściej zadawane pytania

  Źdźbła trawy - jaka wysokość?

  Producenci sztucznej trawy na boisko wyróżniają kilka rodzajów wysokości źdźbła. Wybór odpowiedniego rodzaju ustalano jest na podstawie prefencji i wymagań klienta, a także dostosowana do sportu, który będzie uprawiany na danej nawierzchni. Ogromne znaczenie ma również podłoże pod trawę - jeśli jest to gruz, zazwyczaj stosuje się źdźbła o wysokości 20mm, w przypadku mat może to być 40mm lub nawet 60mm.

  Czy sztuczna trawa na boisko może być używana cały rok?

  To największa zaleta tego rozwiązania. Sztuczna trawa na boisko jest mniej narażona na negatywny wpływ niekorzystnych warunków atmosferycznych jak deszcz, śnieg, czy też mróz. Między innymi dlatego, może być stosowana przez cały rok bez obawy o jej stan. Stanowi doskonałe rozwiązanie dla drużyn piłkarskich, które w okresie zimowych chcąc dalej trenować na zewnątrz zamiast w hali sportowej.

  Czy istnieje możliwość stworzenia przenośnego boiska ze sztuczną trawą?

  Tak, przenośne boiska ze sztuczną trawą powstają i zyskują coraz większą popularność. Cenią je szczególnie organizatorzy turniejów piłkarskich, którzy chętnie podróżują ‘ze swoim boiskiem’ po całym kraju. Sztuczna trawa na przenośnym boisku mocowana jest za pomocą specjalnych rzepów, dzięki czemu, zarówno montaż, jak i demontaż zajmuje kilka chwil.

  sztuczna trawa na boisko

  Czy sztuczna trawa wchłania wodę?

  To jedna z największych zalet sztucznej trawy na boisko sportowe - mata pod nawierzchnią wyposażona jest w małe otwory, przez które woda spływa do podłoża. Zapobiega to powstawaniu kałuż nawet podczas obfitych opadów deszczu. Sprawia to, że murawa zachowuje dłużej dobry stan, a dodatkowo ciągle nadaje się do użycia.

  Ile kosztuje sztuczna trawa na boisko?

  Na pierwszy rzut oka, rozwiązanie to może wydawać się kosztowne. Kiedy jednak dokładniej przeanalizujemy koszty wybudowania boiska ze sztuczną oraz naturalną nawierzchnią okaże się, że oba rozwiązania kosztują mniej więcej tyle samo. Prawdziwą różnicę zauważymy, kiedy zaczniemy porównywać koszty eksploatacji i utrzymania obu rodzajów murawy. Tutaj zdecydowanie tańszym rozwiązaniem okazuje się boisko sztuczne, które nie wymaga przeprowadzania działań regeneracyjnych, a dodatkowo można używać go przez cały rok.

  Sztuczna trawa na boisko - jakie sporty mogą być na niej uprawiane?

  Sztuczna nawierzchnia najczęściej stosowana jest na boiskach piłkarskich, ale swoje zastosowanie znajdzie również w innych dyscyplinach sportu. Z takiego równie często korzystają futboliści amerykańscy, rugbyści, a nawet lekkoatleci. Co ciekawe, sztuczna trawa używana jest także do przygotowywania torów wyścigowych dla koni.

  Kluby gogo szybko rozkochały w sobie miłośników kobiecej urody na całym świecie. Choć dziś są one wszędzie, jeszcze niedawno nikt nie słyszał o tym rodzaju klubów nocnych. Zadebiutowały one bowiem dopiero w latach sześćdziesiątych ubiegłego stulecia w Stanach Zjednoczonych. Wówczas nie były one jednak tym, czym znamy je obecnie, choć już wtedy charakteryzowały się lekkimi obyczajami i swobową kulturową. Wprowadzenie sławnego dziś tańca na rurze i striptizu nastąpiło po kilku latach od debiutu pierwszego lokalu wabiącego kobiecymi wdziękami. Nie minęło dużo czasu, a cała Ameryka pełna była klubów gogo, które później podbiły resztę świata. Polska nie jest wyjątkiem w tej kwestii. Jednym z kilku miejsc na mapie naszej ojczyzny, w których kluby ze striptizem czują się wyjątkowo dobrze, jest stolica Polski. Kluby gogo Warszawa przyjęła bardzo dobrze, a wszystko za sprawą panującej tam atmosfery i klimatu tworzonego przez rzesze głodnych wrażeń turystów. Czym jednak są te lokale dokładnie, jakie usługi oferują i czy warto się tam udać? Przekonajmy się.

  Kluby gogo – co to takiego?

  Mówiąc najprościej i bez zbędnego przedłużania, klub gogo to jeden z rodzajów klubów nocnych. Na tle reszty wyróżnia go erotyczny element będący punktem wyjściowym dla wszystkich elementów składających się na ten lokal. Wszystko, co oferują kluby ze striptizem, ma jeden cel – wzbudzić w odwiedzającemu pożądanie, rozpalić jego zmysły i zapewnić mu doznania, których nie zapomni. Najpopuarniejszymi usługami świadczonymi na terenie tychże klubów są: taniec na rurze oraz striptiz. Tancerki w skąpych strojach uprzyjemniają czas gości nie tylko swoimi walorami estetycznymi, ale i rozmową. Wiele z nich ma bowiem dobre wykształcenie i wie, czego naprawdę potrzebuje mężczyzna do pełni szczęścia. Najlepsze kluby gogo dokładają wszelkich starań, aby wchodzące w skład ich kadry pracowniczej dziewczyny prezentowały się dobrze nie tylko na scenie, ale i podczas rozmowy. Dlatego też osobami, które powinny rozważyć wyjście do klubu gogo, są nie tylko spragnieni ciekawych widoków panowie, ale i ludzie chcący spędzić miło czas podczas ciekawej rozmowy, dla której „wystrój wnętrz” będzie jedynie fajnym tłem.

  Chcesz wiedzieć, jak wygląda raj? Warszawskie kluby gogo mogą Ci powiedzieć, a raczej pokazać

  Jakie usługi oferują warszawskie kluby gogo?

  Tym, co wyróżnia warszawskie kluby gogo na tle konkurencji z pozostałych zakątków naszego kraju, jest, między innymi, bardzo szeroka oferta. To właśnie ona sprawia, że na myśl o nocach spędzonych w jednym ze stołecznych lokali, ludziom na twarzach mimowolnie maluje się uśmiech. Umalować tancerkę i rozebrać ją niemal do naga, po czym wypuścić na scenę z rurą, potrafi każdy. Tym jednak, co cechuje najlepszych, jest kreatywność w tworzeniu coraz to bardziej zmysłowych i ponętnych atrakcji dla swoich gości. Dobrym tego przykładem są niektóre z warszawskich klubów gogo. Ich klientom oferują one bowiem darmowe taxi, które zawiezie ich do lokalu, a następnie z powrotem do domu. Cóż nam jednak po samym transporcie? Równie dobrze możemy skorzystać przecież ze zwykłej taksówki. Ta jednak jest szczególna, ponieważ, oprócz kierowcy, czekać na nas będą… tak! Piękne Panie stanowiące idealne towarzyszki do rozpoczęcia i zakończenia zabawy. Na co zaś możemy liczyć po przekroczeniu progu sali? Oprócz tradycjnych usług pokroju tańca na rurze i striptizu, właściciele topowych klubów gogo w Warszawsie oferują takie innowacyjne przyjemności z tancerkami, jak, na przykład: masaż, kąpiel w jacuzzi, scena, w której tancerka wciela się w wybraną z listy postać, taniec lesbijek, pokaz dziewczyn z wykorzystaniem gry światłem. Imponujące prawda? Artykuł nie jest jednak w stanie oddać w pełni magii klubów gogo. To jedne z tych miejsc, które trzeba zobaczyć na własne oczy, by w pełni zrozumieć ich fenomen.

  Place budów, na przykład budynków, dróg, mostów, nie są wyposażone w toalety dla pracowników. Właśnie tam często zamawia się specjalne toalety przenośne. Co warto wiedzieć o usłudze wynajmu toalet przenośnych na budowy?

  Pracodawca zatrudniający pracowników budowlanych powinien zadbać o ich odpowiednie przygotowanie do pracy, a także zapewnić im właściwe warunki do wykonywania obowiązków. Dotyczy to również przepisów BHP – bezpieczeństwa i higieny pracy.

  Podczas pracy pracownicy powinni posiadać do swojej dyspozycji zaplecze sanitarne. Wtedy, gdy na budowie nie ma standardowych toalet, najlepsza będzie przenośna toaleta, którą można ustawić praktycznie wszędzie!

  Obecnie wynajem toalet przenośnych na budowy świadczony jest przez wiele firm. Wśród nich znajduje się również firma WC Chatka, która specjalizuje się w obsłudze rynku warszawskiego oraz klientów z okolicznych miejscowości. Jej oferta zaprezentowana jest bliżej na stronie.

  Jaka toaleta przenośna sprawdzi się najlepiej na plac budowy? Z jakimi kosztami trzeba się wówczas liczyć? Zapraszamy do sprawdzenia!

  Przenośna toaleta na budowę – co wybrać?

  Dobra wypożyczalnia toalet przenośnych może zaoferować swoim klientom szeroką gamę wyposażenia tego rodzaju, które można dostosować indywidualnie do miejsca jego ustawienia i potrzeb użytkowników.

  Na place budów najczęściej wybierane są standardowe WC, które posiadają podstawowe wyposażenie, w tym między innymi:

  • sedes i pisuar
  • zbiornik bezodpływowy
  • systemy wentylacji
  • wskaźnik wolne/zajęte
  • zamek wewnętrzny
  • wieszak na ubranie
  • uchwyty do rąk
  • lustro
  • podajnik na papier toaletowy

  Dodatkowo, toaleta może być także wyposażona w umywalkę, która pozwala na łatwe umycie rąk. Stosuje się także dodatkowe stacje do mycia rąk, które można ustawić w pobliżu toalet.

  W przypadku, gdy na budowie pracują zarówno mężczyźni, jak i kobiety, można zamówić przenośne WC dla każdej płci osobno – toalety będą wtedy odpowiednio oznaczone.

  Przenośna toaleta na budowę – ile toalet wynająć?

  Kolejne pytanie, które pojawia się przy wynajmie toalet na budowę, dotyczy ich liczby. Generalnie, szacuje się, że jeśli wybieramy przenośne toalety na budowę, jedna powinna przypadać na 10 pracowników. Wobec tego wtedy, gdy na budowie pracuje 50 osób, powinniśmy zapewnić im dostęp do 5 toalet przenośnych.

  W razie problemów z oszacowaniem, ile toalet należy wynająć, można skonsultować się z firmą wynajmującą wyposażenie tego rodzaju.

  Przenośna toaleta na plac budowy także z serwisem

  Aby toaleta na budowie spełniała swoją rolę prawidłowo, powinna być również regularnie serwisowana. Serwis przenośnych toalet to usługa, która polega na kompleksowej obsłudze toalet w regularnych odstępach czasowych.

  W ramach serwisu toalety przenośne są opróżniane, myte i dezynfekowane. Uzupełnia się również media, a także wykonuje niezbędne naprawy.

  Przenośna toaleta na budowę – ile to kosztuje?

  Gdy potrzebna jest przenośna toaleta wynajem tego typu wyposażenia nie jest kosztowny. Miesięczne wynajęcie jednej toalety to koszt wynoszący od około 200 do 400 złotych wraz z serwisem.

  Dokładne informacje o kosztach wynajmu toalet można znaleźć na stronach internetowych wypożyczalni oraz uzyskać po przygotowaniu zapytania ofertowego on-line lub telefonicznie. W przypadku zamówienia większej liczby toalet na plac budowy istnieje możliwość otrzymania specjalnych rabatów.

  Przenośna toaleta na budowę

  Każda kobieta chce czuć się pięknie każdego dnia – bez względu na to, czym zajmuje się na co dzień i niezależnie od okazji. Chcąc osiągnąć ten efekt, warto korzystać z produktów upiększających najlepszych marek na rynku, do który bez wątpienia zalicza się Neonail, oferująca nowoczesne lakiery do paznokci, akcesoria i profesjonalne sprzęty. Bogata oferta, możliwość dostosowania jej do zróżnicowanych potrzeb klientów oraz wysoka jakość produktów sprawiły, że marka stała się popularna na całym świecie.

  Neonail, czyli lakiery hybrydowe

  Marka Neonail oferuje swoim klientkom ogromną liczbę rozwiązań, a jej specjalnością są od lat lakiery hybrydowe. Są to specjalne lakiery do paznokci, które utrzymują się na nich nawet przez 3 tygodnie, nie tracąc przy tym na estetyce. Jak to możliwe? Efekt jest uzyskiwany poprzez utwardzanie lakieru lampą UV lub LED – cały proces jest nieskomplikowany, w pełni bezpieczny dla kobiety i przeprowadzany szybko, dzięki czemu tego rodzaju zabiegi cieszą się obecnie bardzo dużą popularnością wśród pań.

  A Neonail posiada w swojej bogatej ofercie ogromną liczbę różnego rodzaju lakierów, dzięki którym możliwe jest malowanie paznokci na wiele kolorów i tworzenie wspaniałych wzorów czy kombinacji kolorystycznych – wszystko to w oparciu o indywidualne potrzeby każdej kobiety. Niezależnie więc od tego, jaki masz styl i czego poszukujesz, w ofercie tej marki z dużym prawdopodobieństwem znajdziesz dokładnie to, czego poszukujesz.

  Nie tylko lakier hybrydowy

  Jednak tym, co wpłynęło na popularność marki Neonail są nie tylko lakiery hybrydowe, które znajdują się w jej ofercie. Dzięki znajomości potrzeb klientów i wychodzeniu naprzeciw osób prywatnych czy firm, marka stworzyła również bogaty asortyment na akcesoria i sprzęty, dzięki którym zarówno manicure, jak i pedicure, mogą by wykonywane w sposób profesjonalny i dawać najlepsze efekty – niezależnie od potrzeb klientki. Co jeszcze znajdziesz w ofercie Neonail?

  • Zestawy – startowe, do malowania paznokci, do manicure i pedicure, uzupełniające, upominkowe i inne, dzięki którym osiągniesz konkretny cel albo sprezentujesz bliskiej swojemu sercu osobie zestaw, dzięki któremu będzie mogła zadbać o swoje dłonie,
  • Lampy UV i LED – nowoczesne urządzenia, dzięki którym możliwe jest efektywne nakładanie lakieru hybrydowego i tym samym uzyskiwanie najtrwalszego oraz najpiękniejszego efektu – zarówno w gabinecie kosmetycznym, jak i w swoim własnym domu.
  • Pyłki – dzięki nim możliwe jest tworzenie wspaniałych efektów na paznokciach i tym samym zadbanie o największe potrzeby – zarówno własne, jak i klientki, która przychodzi na zabieg manicure.
  • Ozdoby – naklejki, stempelki, a nawet ozdoby Swarovski, dzięki którym można stworzyć oszałamiający efekt i sprawić, że paznokcie będą wyglądały niesamowicie pięknie.
  • Żele, płyny i akcesoria – wszelkie niezbędne elementy do tego, by wykonywać profesjonalny manicure i pedicure.

  Neonail, dzięki korzystaniu z najlepszych produktów i doskonałej znajomości potrzeb swoich klientów, jest w stanie dostarczać rozwiązania sprawdzające się w przypadku różnych osób i cenione przez wielu na całym świecie. W ten sposób również Ty możesz zaopatrzyć się w produkty, dzięki którym wykonasz manicure czy pedicure – zarówno profesjonalnie, w gabinecie kosmetycznym, jak też amatorsko – w warunkach domowych.

  Dlaczego lakiery hybrydowe Neonail?

  Przede wszystkim dlatego, że reprezentują najwyższą światową jakość i są dostępne w ogromnej liczbie wariantów. Wraz z różnego rodzaju ozdobami i oczywiście dostępnymi w ofercie producenta sprzętami czy akcesoriami, pozwolą wspaniale ozdabiać paznokcie i powodować, że każda kobieta osiągnie określony, dostosowany do własnego charakteru efekt.

  Neonail – lakiery do paznokci dla wymagających kobiet

  Egzamin ósmoklasisty wzbudza wiele pytań – wśród nich znajdują się również te związane ze zdawanymi wówczas przedmiotami oraz czasem trwania tego testu.

  Po reformie edukacji do szkół zawitał egzamin ósmoklasisty. Jest to egzamin zdawany przez uczniów klasy VIII, który ma na celu przetestowanie ich wiedzy zdobytej podczas pierwszych ośmiu lat nauki w szkole podstawowej.

  Wprawdzie test ósmoklasisty nie jest niemożliwy do niezdania – osiągnięty wynik nie zdecyduje o tym, czy został on zaliczony czy też nie, ale ma on duże znaczenie dla przyszłości ucznia, ponieważ decyduje o wyborze szkoły średniej.

  Właśnie dlatego przygotowanie do egzaminu ósmoklasisty ma tak duże znaczenie, gdy uczeń chciałby dostać się do prestiżowego, wymarzonego liceum czy technikum.

  Z tego też względu coraz więcej uczniów korzysta z korepetycji oraz kursów przygotowawczych do egzaminu, na przykład w szkole Pitagoras w Warszawie.

  Jakie dokładnie przedmioty włącza egzamin dla ósmoklasistów? Kiedy dokładnie się odbywa i jak długo trwa? Zapraszamy do sprawdzenia!

  Egzamin ósmoklasisty – przedmioty

  Egzamin ósmoklasisty odbywa się w formie pisemnej i sprawdza wiedzę ucznia w zakresie trzech głównych przedmiotów, których uczy się on w klasach od I od VIII.

  Egzamin dzielony jest na trzy części odpowiadające konkretnym przedmiotom, a mianowicie:

  • egzamin ósmoklasisty polski
  • egzamin ósmoklasisty matematyka
  • egzamin ósmoklasisty angielski albo inny nowożytny język obcy

  Uwaga! Od 2022 roku egzamin ósmoklasisty będzie poszerzony o jeszcze jeden przedmiot do wyboru przez ucznia – może być to fizyka, geografia, biologia, chemia albo historia.

  Egzamin ósmoklasisty – terminy

  Egzaminy ósmoklasisty odbywają się w miesiącu kwietniu – dokładne terminy ogłaszane są przez Centralną Komisję Egzaminacyjną.

  W przypadku, gdy uczeń nie może przystąpić do egzaminu w kwietniu, ma możliwość skorzystania z dodatkowego terminu w czerwcu.

  Szkoła może zorganizować także egzamin ósmoklasisty próbny, który ma na celu sprawdzenie wiedzy uczniów przed przystąpieniem do egzaminu standardowego.

  Egzamin ósmoklasisty – przebieg

  Ten swoisty test do liceum odbywa się w przeciągu trzech dni, z których każdy poświęcony jest określonym przedmiotom.

  Podczas pierwszego dnia egzamin ósmoklasisty testy dotyczą języka polskiego – łącznie egzamin trwa 120 minut.

  Podczas drugiego dnia uczniowie zdają egzamin z matematyki – egzamin trwa łącznie 100 minut.

  Trzeciego dnia odbywa się egzamin z języka obcego nowożytnego – trwa on 90 minut. Od 2022 roku tego dnia będzie odbywać się także egzamin z dodatkowego przedmiotu do wyboru – także ma trwać 90 minut.

  Egzamin ósmoklasisty – przygotowania

  Aby zaliczyć egzamin ósmoklasisty z jak najlepszym wynikiem, uczeń może uczyć się w domu samodzielnie, ale może także wybrać korepetycje lub specjalne kursy przygotowawcze, które mają na celu uzyskanie i ugruntowanie potrzebnych do niego informacji.

  Specjalne korepetycje oraz kursy dla ósmoklasistów pozwalają na uzyskanie jeszcze lepszych wyników z każdego przedmiotu – dzięki nim dostanie się do wymarzonej szkoły średniej może być jeszcze łatwiejsze.

  Takie kursy i korepetycje w Warszawie prowadzi szkoła Pitagoras, która ma w tym zakresie wieloletnie doświadczenie. Zapisy otwarte są już teraz – warto się spieszyć!

  Egzamin ósmoklasisty – przedmioty i czas trwania egzaminu

 • Dwóch kierujących z sądowym zakazem

  Zakazy prowadzenia pojazdów mechanicznych orzeczone przez sąd nie stanowiły żadnej przeszkody dla dwóch kierujących, którzy dzisiejszej nocy zostali zatrzymani przez policjantów. Obu mężczyznom grozi teraz kara do 2 lat pozbawienia wolności.

 • Poszukiwany wpadł podczas kontroli drogowej

  Policjanci z zespołu patrolowo-interwencyjnego Komisariatu Policji w Nieporęcie podczas kontroli drogowej ujawnili, że 20-letni kierowca peugeota był w stanie po użyciu alkoholu Ponadto mężczyzna poszukiwany był przez warszawski sąd do odbycia miesiąca kary pozbawienia wolności. Mężczyźnie za popełnione wykroczenie grozi utrata prawa jazdy oraz grzywna.

 • Zatrzymany agresywny mężczyzna opuścił komisariat z trzema zarzutami

  Zarzuty za znieważenie policjantów w zbiegu z naruszeniem ich nietykalności cielesnej i zmuszaniem przemocą do zaniechania prawnych czynności oraz groźby karalne i posiadanie narkotyków dochodzeniowcy z Targówka przedstawili 28-letniemu mężczyźnie. Nietrzeźwy mieszkaniec dzielnicy bił i kopał policjantów, obrzucał wyzwiskami i groził pozbawieniem życia. Miał też przy sobie marihuanę. Gdy wytrzeźwiał, został przesłuchany i przyznał się do wszystkich zarzucanych mu czynów. Na koniec przeprosił policjantów za swoje zachowanie.

 • Posiadał narkotyki i groził policjantowi, trzy miesiące spędzi w areszcie

  Kryminalni z Bielan zatrzymali mężczyznę podejrzanego o posiadanie narkotyków. Podczas zatrzymania 40-latek groził jednemu z funkcjonariuszy pozbawieniem życia, chcąc w ten sposób wymusić odstąpienie od czynności służbowych. Wobec podejrzanego sąd zastosował środek zapobiegawczy na okres 3 miesięcy. Za te przestępstwa grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

 • Zatrzymany z 240 gramami narkotyków w rękach dzielnicowych z Wawra

  Dzielnicowi z Wawra wykorzystali informację operacyjną i zatrzymali dwie osoby oraz zabezpieczyli łącznie prawie 240 gramów gramów marihuany oraz wagę elektroniczną. 21-letni mężczyzna usłyszał zarzut posiadania środków odurzających został objęty policyjnym dozorem.

 • „Przesiedział” 13 lat, był poszukiwany 3 postawami, ukrywał się za granicą, wpadł w Siedlcach

  Skuteczne działania policjantów z zespołu poszukiwawczego wydziału kryminalnego wolskiej komendy doprowadziły do zatrzymania 38-letniego mężczyzny, który ukrywał się przed organami ścigania za granicą. Był poszukiwany trzema podstawami, w tym listem gończym wydanym przez Sąd Rejonowy w Siedlcach. Wcześniej 38-latek przebywał łącznie 13 lat w zakładzie karnym, teraz trafił tam na ponad dwa lata kary pozbawienia wolności za przestępstwo przeciwko mieniu.

 • Złote Blachy 2019 dla najskuteczniejszych policjantów

  10 lipca br. Koalicja Antypiracka (Związek Producentów Audio Video (ZPAV), Stowarzyszenie Sygnał i BSA/The Software Alliance) po raz 19. przyznała przedstawicielom jednostek Policji honorowe wyróżnienia - Złote Blachy - w uznaniu ich zasług w zwalczaniu kradzieży dóbr własności intelektualnej i obronie praw autorskich.

 • Około godziny 11:05 do Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 8 wpłynęło zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na ul. Wieniawy-Długoszowskiego. Do akcji zadysponowano zastępy GBA 2/16 Pr-750.