• Święto Muranowa Zarząd oraz Rada Dzielnicy Śródmieście m.st. Warszawy serdecznie zapraszają na Święto Muranowa! które odbędzie się 14 września na skwerze Więźniów Politycznych Stalinizmu. Startujemy od 14.00
 • Rozpoczął pracę, okradł szefa

  Mundurowi z Żoliborza zatrzymali pracownika jednej z restauracji, który pierwszego dnia na nowym stanowisku, pieniądze z utargu schował do własnej kieszeni. 41-latek w chwili zatrzymania był pijany, miał prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty przywłaszczenia powierzonego mienia, za co grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 • Podejrzani o włamania do samochodów w rękach bielańskich policjantów

  Dwóch mężczyzn, zatrzymanych przez bielańskich policjantów, usłyszało zarzuty włamań do samochodów oraz kradzieży mienia o wartości prawie 10 tys. złotych. Łupami 21 i 22-latka były przedmioty pozostawione w zaparkowanych autach. Zatrzymani mieli na swoim koncie również kradzieże kosmetyków w drogeriach na terenie Bielan. Mężczyznom za popełnione przestępstwa grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

 • Areszt za usiłowanie kradzieży rozbójniczej

  Wilanowscy policjanci zatrzymali podejrzanego o usiłowanie dokonania kradzieży rozbójniczej w jednej z aptek. Obywatel Gruzji usłyszał zarzut, za który przewidywana kara sięga 10 lat pozbawienia wolności. Sąd zastosował wobec podejrzanego 3 – miesięczny areszt.

 • Nieudana ucieczka poszukiwanego

  Policjanci z komisariatu w Sulejówku zatrzymali poszukiwanego do aresztu śledczego 36-latka. Mężczyzna został zauważony przez patrol jadący ul. Niepodległości. Poszukiwany podjął jeszcze próbę ucieczki, jednak sprawność i wyszkolenie policjantów spowodowało, że po kilkunastu metrach 36-latek był już w rękach funkcjonariuszy. Ponadto mundurowi w jego ubraniu znaleźli narkotyki.

 • Kradzież alkoholu - szukamy tego mężczyzny

  Policjanci z Komisariatu Policji na Targówku prowadzą czynności dotyczące kradzieży alkoholu w sklepie przy ul. Trockiej. Bezpośredni związek z tym zdarzeniem może mieć mężczyzna, którego zdjęcia publikujemy. Jeśli posiadasz jakiekolwiek informacje dotyczące tej osoby skontaktuj się z Dyżurnym Komisariatu Policji Warszawa Targówek w siedzibie jednostki przy ul. Chodeckiej 3/5, bądź pod numerem tel. 22 603-81-71 lub policjantem prowadzącym tę sprawę tel. (22) 603-81-52. Gwarantujemy anonimowość!

 • O bezpieczeństwie z przedszkolakami

  Wczoraj profilaktyk z grodziskiej komendy przeprowadził kolejne zajęcia z najmłodszymi mieszkańcami miasta. Dzieci z Przedszkola Nr 1 uczyły się jak poruszać się po ulicach, aby każda ich podróż była bezpieczna. Oprócz lekcji teoretycznych w salach, były też praktyczne ćwiczenia na przejściu dla pieszych. Przedszkolaki miały też okazję przez chwilę poczuć się jak stróże prawa, poznając wyposażenie służbowe i pojazd policjantów.

 • Zatrzymani na "gorącym" uczynku

  Skuteczna obserwacja i profesjonalizm policjantów z Nadarzyna i pruszkowskiej patrolówki, doprowadziła do zatrzymania dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież części samochodowych. Z wstępnych ustaleń wynika, że mężczyźni kilka razy „odwiedzili” posesję w Nadarzynie wywożąc z niej części samochodowe. Zatrzymani usłyszeli już zarzuty. Odzyskane rzeczy wrócą do pokrzywdzonego.

 • Znęcał się nad żoną, trafił pod policyjny dozór

  Policyjny dozór, zakaz kontaktowania i nakaz opuszczenia lokalu zajmowanego wspólnie z pokrzywdzoną zastosował prokurator wobec 41-letniego mieszkańca powiatu legionowskiego, podejrzanego o znęcanie się nad żoną. Mężczyźnie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 • Kieszonkowcy zatrzymani

  To już kolejni, w ostatnim czasie, kieszonkowcy zatrzymani przez śródmiejskich policjantów. Również i tym razem o to przestępstwo podejrzani są obywatele Bułgarii. To trzy kobiety w wieku od 22 do 37 lat. Ich ofiarą padła turystka z Arabii Saudyjskiej. Za kradzież kobietom grozi teraz do 5 lat pozbawienia wolności.

 • Dzielnicowa po służbie rozpoznała podejrzanego

  Dzielnicowa z komisariatu w Wawrze po służbie, w drodze do domu rozpoznała podejrzewanego o kradzież rowerów. Wspólnie z wezwanymi na miejsce policjantami podjęła pościg i 29-letni obywatel Rosji został zatrzymany. Jak się okazało poruszał się rowerem, który chwilę wcześniej również ukradł. Łącznie mężczyzna usłyszał 3 zarzuty, został objęty policyjnym dozorem.

 • Poszukiwany listem gończym w rękach kryminalnych

  Policjanci z zespołu ds. poszukiwań z Woli zatrzymali 56-letniego mężczyznę, który był poszukiwany listem gończym, w związku z podejrzeniem przestępstwa przestępstwo przeciwko mieniu. Zgodnie z dyspozycją sądu został przewieziony do zakładu karnego.

 • Przyłapany na kradzionym rowerze

  Zarzut kradzieży usłyszał w wolskiej komendzie 20-letni mężczyzna. Został zatrzymany, gdy jechał skradzionym jednośladem. 20-latek tłumaczył, że chciał sobie tylko pojeździć. Wartość skradzionego łupu została oszacowana na kwotę ponad 900 zł. Za przestępstwo kradzieży grozi kara do 5 lat więzienia.

 • Nie wiedział, gdzie uciekać, to ukrył się za stertą drewna

  Będący w przysłowiowym potrzasku, w sytuacji „bez wyjścia” nie działają racjonalnie, a dezorientacja powoduje, że nie myślą już o ucieczce. W takiej właśnie sytuacji znalazł się 39-letni mieszkaniec powiatu otwockiego, ukrywający się przed wymiarem sprawiedliwości, którego kryjówkę odnaleźli policjanci z otwockiej specgrupy poszukiwawczej. 39-latek widząc kryminalnych był tak zaskoczony, że jedynym miejscem, gdzie zdążył dobiec, była sterta drewna. Skulony za nią myślał, że policjanci go nie zauważą. Nic bardziej mylnego, kryminalni wiedzieli, gdzie się ukrył. W policyjnym konwoju zabrano go już do zakładu karnego. Spędzi tam dwa kolejne lata za uchylanie się od płacenia alimentów.

 • Areszt dla 38-latka

  Policjanci z wydziału kryminalnego zatrzymali mężczyznę podejrzanego o rozbój. 38-latek wpadł w ręce operacyjnych dzięki szczegółowemu rysopisowi jaki przekazał pokrzywdzony oraz dobremu rozpoznaniu środowiska przestępczego przez policjantów. Sąd zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu mężczyzny na okres trzech miesięcy. Za rozbój grozi kara do 12 lat więzienia.

 • Policyjni jeźdźcy z KSP najlepsi w turnieju

  Kolejny raz stołeczni jeźdźcy i ich konie dali prawdziwy popis swoich umiejętności. Podczas IV Międzynarodowych Zawodów Konnych Służb Mundurowych o Szablę Prezydenta Wrocławia zdobyli pierwsze miejsce w konkurencji par patrolowych w składzie: sierż. sztab. Katarzyna Wieczorek oraz st. sierż. Mateusz Lis. Nasz policjant zajął też drugie miejsce w rywalizacji indywidualnej oraz otrzymał puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu z okazji 100. rocznicy powstania Policji Państwowej dla najlepszego polskiego policjanta turnieju. Brawo Wy!

 • Policjanci z Berlina z wizytą w Warszawie

  35 funkcjonariuszy z Berlina odwiedziło 12 września Komendę Stołeczną Policji. Podczas pierwszej części goście zapoznali się ze strukturą i funkcjonowaniem północnopraskiej komendy rejonowej Policji a podczas drugiej mieli okazję zobaczyć, jak działa „serce” stołecznej jednostki, czyli Stołeczne Stanowisko Kierowania.

 • 11 września przy ul. Sołtyka odbyły się uroczyste obchody Dnia Straży Miejskiej m. st. Warszawy.

  2019 09 popiersie mazowieckiego 01W czwartek 12 września, o godz. 9.00 przy ulicy Kopernika 34 odsłonięto popiersie Tadeusza Mazowieckiego – pierwszego niekomunistycznego premiera RP. W uroczystościach wzięli udział m.in.: Prezydent Bronisław Komorowski, Wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska, Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski, syn Premiera Mazowieckiego Wojciech Mazowiecki, a także Prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz oraz zaproszeni goście i mieszkańcy Warszawy.

  2019 09 pikniki zapowiedz 02W najbliższą sobotę i niedzielę dwukrotnie będzie można zobaczyć w akcji naszą Grupę Szkoleniową. W ramach pokazów zostaną zaprezentowane techniki obrony i obezwładnień wykorzystywane w ramach interwencji.

  2019 09 motowyciek 01Troska o bezpieczeństwo ludzi i czystość środowiska należą do priorytetowych zadań Straży Miejskiej. Czasami sprowadza się to do sprawnej reakcji w prostych sprawach.