2018 10 kajdankiKto ma talent nie może go marnować. Prawdziwy artysta pracuje w sposób przemyślany, amatorzy malują cokolwiek i gdziekolwiek. Za artystyczną wizję rozkładu jazdy „malarz” pojedzie do aresztu śledczego.

 • Działania wymierzone w przestępczość hazardową

  Funkcjonariusze Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego w Warszawie wspólnie z policjantami wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją Komendy Powiatowej Policji w Legionowie podczas wspólnych działań zabezpieczyli 3 automaty do gier hazardowych. Za organizowanie nielegalnego hazardu grozi do 3 lat więzienia.

 • Zaginiony odnaleziony w kilka godzin

  Policjanci komisariatu w Wawrze, komendy rejonowej, stołecznego wydziału wywiadowczo-patrolowego oraz Biura Kryminalnego Komendy Głównej Policji wspólnie z grupą poszukiwawczą PCK z psami Ochotniczej Straży Pożarnej w Radości i Jabłonny, Jednostką Ratownictwa Specjalistycznego po kilku godzinach intensywnych poszukiwań odnaleźli zaginionego 22-latka.

 • Zamroczony alkoholem ugodził swoją partnerkę nożem

  Wilanowscy mundurowi zatrzymali 35-latka podejrzanego o ugodzenie nożem w plecy swojej partnerki. Kiedy jedna załoga policjantów udzielała pomocy przedmedycznej rannej kobiecie, druga zatrzymała Jarosława M. na jednym z przystanków. Był nietrzeźwy i bardzo agresywny. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. 35-latka z raną kłutą w okolicach łopatki do szpitala. Po wytrzeźwienia mężczyzna tłumaczył się, że stracił kontrolę nad sobą przez alkohol i nie pamięta, co się stało. Na wniosek policjantów i prokuratora mokotowski sąd aresztował go na 3 miesiące. Teraz grozi mu kara do 3 lat więzienia.

 • Narkotyki ukryte w żyrandolu

  Skrupulatne czynności oraz dobre rozpoznanie pruszkowskich kryminalnych doprowadziło do znalezienia, ukrytych w żyrandolu, prawie 30 gramów MDMA , 30 gramów kokainy oraz kilka porcji marihuany. Policjanci zabezpieczyli również ponad 23 tysiące złotych na poczet przyszłych kar. Zatrzymali trzy osoby w tej sprawie.

 • Jeśli znasz tych mężczyzn, zadzwoń!

  Policjanci z Komisariatu Policji na Białołęce prowadzą czynności dotyczące kradzieży kurtek w galerii handlowej przy ul. Światowida 17 w Warszawie. Bezpośredni związek z tym przestępstwem mogą mieć prezentowani na zdjęciach mężczyźni. Wszystkie osoby, które posiadają jakiekolwiek informacje dotyczące wymienionych osób proszone są o kontakt z Dyżurnym Komisariatu Policji Warszawa Białołęka w siedzibie jednostki przy ul. Myśliborskiej 65, bądź pod numerem tel. (22) 603-51-30, (22) 603-52-36. Gwarantujemy anonimowość!

 • Natychmiastowa reakcja służb uratowała życie 66-letniej kobiecie

  By dostać się do mieszkania, zdecydowano o wyważeniu drzwi. Pomoc przyszła niemal w ostatniej chwili, a leżąca na podłodze kobieta została natychmiast zabrana do szpitala. Wspólne działanie Policji, straży pożarnej i pogotowia, przeprowadzono na prośbę kobiety, która od kilku dni nie mogła skontaktować się z siostrą!

 • Spotkanie ze słuchaczami żoliborskiego Uniwersytetu III Wieku

  Wczoraj, w Domu Pielgrzyma "Amicus" przy ul. Hozjusza 2, z inicjatywy Delegatury Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w Dzielnicy Żoliborz, w ramach zajęć prowadzonych przez żoliborski Uniwersytet III wieku odbyło się spotkanie dotyczące bezpieczeństwa seniorów. Podczas spotkania przypomniano o metodach wyłudzania pieniędzy metodami „na wnuczka” i „na policjanta CBŚP”.

 • Kierowca osobówki posiadał narkotyki i kierował pod ich wpływem

  Policjanci z wydziału wywiadowczo - patrolowego na Pradze Północ zatrzymali kierowcę samochodu osobowego podejrzanego o kierowanie pod wpływem środków odurzających. 36-latek odpowie również za posiadanie heroiny. Jego sprawa trafi niebawem do sądu.

 • Za zakupy płacił skradzioną kartą

  W połowie grudnia minionego roku mieszkańcowi gminy Jabłonna została skradziona karta bankomatowa. Zanim pokrzywdzony zdążył zablokować kartę sprawca dokonał 12 transakcji na kwotę blisko 500 złotych. Wczoraj, dzięki pracy operacyjnej, policjanci z Jabłonny zatrzymali 25-letniego Michała W. Teraz mężczyźnie grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

 • Bójkę siedmiu osób zarejestrował monitoring

  Siedem osób zatrzymali bielańscy policjanci po tym, jak kamery miejskiego monitoringu zarejestrowały ich bójkę przy ulicy Żeromskiego. Ósma osoba odpowie za kradzież telefonu i łańcuszka. Wszyscy już usłyszeli zarzut za popełnione przestępstwa. Grozi im kara od 3 do 5 lat pozbawienia wolności.

 • Znasz tę osobę?

  Policjanci ze śródmiejskiego wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu prowadzą postępowania dotyczące kradzieży roweru. Wizerunek osoby mogącej mieć związek z tym przestępstwem zarejestrowały kamery. Każdy, kto rozpoznaje widocznego na zdjęciach mężczyznę proszony jest o kontakt telefoniczny lub osobisty z policjantami prowadzącymi sprawę w siedzibie jednostki przy ul. Dzielnej 12.

 • Kierował pojazdem mimo orzeczonego dożywotniego zakazu

  Osobowe bmw poruszające się po drodze krajowej nr 50 w miejscowości Wójty zatrzymali do kontroli drogowej funkcjonariusze drogówki wołomińskiej komendy. Za kierownicą samochodu siedział 28-latek. Policjanci sprawdzili pojazd i kierującego w policyjnej bazie w wyniku czego ustalili, że Mariusz S. posiada dożywotni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Mężczyzna został skazany wyrokiem sądu w 2013 roku za przestępstwo komunikacyjne, jakiego dopuścił się w 2011r., w którym zginął 21-letni pieszy uczestnik ruchu drogowego. Teraz 28-latkowi może grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 • Strzelił do byłego współlokatora, bo go nie lubił

  Wilanowscy policjanci zatrzymali 19-latka i zabezpieczyli pistolet pneumatyczny, z którego podejrzany strzelił do swojego byłego współlokatora. Hubert G. prawdopodobnie nie tolerował swojego znajomego i miał do niego pretensje z czasu wspólnego mieszkania. Kiedy 20-latek przyszedł po resztę swoich rzeczy, podejrzany nie wpuścił go do mieszkania, tylko wyszedł na korytarz i strzelił do niego, powodując uraz podbródka, wymagający interwencji chirurga, który założył na ranę pięć szwów. Zatrzymany mężczyzna usłyszał zarzuty narażenia człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Teraz grozi mu kara do 3 lat więzienia.

 • Narkotykowy diler zatrzymany na gorąco

  Policjanci wolskiego wydziału kryminalnego w trakcie transakcji zatrzymali mężczyznę podejrzanego o przestępstwa narkotykowe. Funkcjonariusze zaplanowali akcję przeprowadzoną na terenie Śródmieścia. Zatrzymany Artur S. trafił do policyjnej celi. W lokalu i pojeździe 38-latka policjanci znaleźli i zabezpieczyli kilka działek mefedronu, narzędzia służące do porcjowania narkotyków, wagę elektroniczną oraz 3200 złotych. Podejrzany został aresztowany. Za te czyny grozi mu teraz do 15 lat pozbawienia wolności bowiem zarzuty usłyszał w warunkach recydywy.

 • Oblali kwasem 75-letnią kobietę - policjanci z „Archiwum X” wyjaśnili sprawę

  Dzięki policjantom ze specjalnej grupy tzw. " Archiwum X" powołanej w ramach Wydziału do Walki z Terrorem Kryminalnym i Zabójstw KSP została wyjaśniona kolejna zbrodnia, do której doszło 5 lat temu. 75-letnia mieszkanka Pragi Północ padła wówczas ofiarą okrutnej napaści, podczas której została oblana żrącą substancją. Funkcjonariusze zatrzymali trzech mężczyzn, z których każdy miał prawdopodobnie inne zadanie w dokonaniu tego przestępstwa. Teraz o ich dalszym losie zadecyduje prokurator.

 • 2019 01 uniwersalne 0334-letni kierowca fiata niedawno odzyskał prawo jazdy po sądowym zakazie prowadzenia pojazdów. Nic go to nie nauczyło. W środę wieczorem pił z kolegami alkohol, a potem wsiadł za kierownicę i na Moście Poniatowskiego staranował inne auto. Nietrzeźwego kierowcę ujęli strażnicy miejscy.

  2019 02 dziura zabezpieczenie 01Na ulicy Kołacińskiej na Białołęce pojawiła się wyrwa w asfalcie. Nie miała wielkiej powierzchni, ale głębokość imponującą. Strażnicy miejscy zabezpieczyli niebezpieczne miejsce.

  2019 02 upm ot4 24Uliczny Patrol medyczny w składzie st. insp. Alfred Paplak, insp. Daniel Żołędowski i mł. str. Kamil Świderski kontrolował we wtorek Wolę i Bemowo. Dzięki funkcjonariuszom straży miejskiej m. st. Warszawy do schroniska w nadzwyczajnym trybie trafił bardzo wyziębiony bezdomny, a kilku innych otrzymało pomoc medyczną w miejscach, gdzie przebywali.

  2019 02 mmdr archiwumŚwietny pomysł na rozpoczęcie weekendu i dobrą zabawę. Nie siedź w domu- przyjdź do Automobilklubu przy ul. Powstańców Śląskich 127 w Warszawie w najbliższy piątek, 8 lutego, w godzinach 10:00-16:00.

  Zobacz również