• Rozpoznana i zatrzymana przez policjantów wydziału mienia

  Policjanci z wydziału mienia rozpoznali i zatrzymali podejrzaną o kradzież głośnika ze sklepu. 37-letnia Katarzyna P. była już w przeszłości karana za inne podobne czyny. Funkcjonariusze znali ją z wcześniejszych interwencji. Kobieta usłyszała zarzut.

 • 46-latek zlekceważył zakaz sądu

  46-letni mieszkaniec Nowego Dworu Mazowieckiego zlekceważył postanowienie sądu i wsiadł za kierownicę mitsubishi. Został zatrzymany przez policjantów prewencji na ul. Legionów. Po sprawdzeniu w policyjnym systemie okazało się, że mężczyzna ma orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Dodatkowo auto którym jechał, nie było dopuszczone do ruchu. Za niezastosowanie się do wyroku sądu grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

 • Areszt za znęcanie się nad żoną

  Znęcanie się nad osobą najbliższą jest przestępstwem ściganym z urzędu. W takich sytuacjach Policja ma obowiązek zawsze interweniować, a w przypadku stwierdzenia przemocy domowej założyć „Niebieską Kartę”. Tak też było i w tym przypadku, gdy policjanci z komendy w Starych Babicach zostali wezwani na interwencję. Tą zakończyli zatrzymaniem mieszkańca gminy. Mężczyzna usłyszał już zarzut znęcania się nad żoną. Sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Za popełnienie tego przestępstwa grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 • Ukradł kartę płatniczą innego klienta, został zatrzymany przez kryminalnych

  Kryminalni z komisariatu na Białołęce w wyniku realizacji sprawy zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież karty płatniczej pozostawionej w sklepie przez innego klienta. Do tego przestępstwa doszło pod koniec stycznia br. w sklepie przy ul. Geodezyjnej 76. Policjanci wykonali szereg czynności, które doprowadziły ich do 26-letniego mieszkańca Wesołej. Mężczyzna usłyszał już zarzuty w tej sprawie.

 • Potrzebowała adrenaliny, więc ukradła najdroższą sukienkę

  29-latka, zatrzymana przez mokotowskich wywiadowców z kradzioną sukienką wartą około 1800 złotych, tłumaczyła się, że zabrała ją, ponieważ potrzebowała adrenaliny. Policjanci znaleźli przy niej jeszcze jedną, tańszą kreację. Anna M. trafiła do policyjnego aresztu, natomiast obiekty jej zainteresowania na sklepowy wieszak. Teraz zwolenniczka mocnych wrażeń stanie przed sądem, który może ją skazać nawet na 5 lat więzienia.

 • Uczniowie pomogli w schwytaniu złodzieja

  Do niecodziennej sytuacji doszło w pobliżu jednej ze szkół średnich w dzielnicy Wola. Na „oczach” uczniów 24-latek podszedł do stojaka na rowery przy szkole, przeciął linkę zabezpieczającą rower i próbował nim odjechać. Widząc to, uczniowie natychmiast zareagowali, ujęli mężczyznę i zaalarmowali Policję. Marcin K. został zatrzymany. Podejrzany usłyszał zarzut usiłowania kradzieży, za co grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 • Trzy miesiące aresztu za rozbój

  Kryminalni z Bielan zatrzymali młodego mężczyznę podejrzanego o rozbój, do którego doszło na ulicy Marymonckiej. Z ustaleń policjantów wynika, że 19-latek pobił przypadkowego przechodnia, zażądał 50 złotych oraz zabrał telefon komórkowy. Decyzją sądu 19-latek został aresztowany na okres 3 miesięcy. Za rozbój grozi mu kara do 12 lat pozbawieni wolności.

 • Dwóch mężczyzn wyratowanych z nurtu Wisły

  Podczas wtorkowej służby w patrolu motorowodnym policjant i strażnik miejski dwukrotnie interweniowali wobec osób, które wskoczyły do rzeki Wisły. Unoszonych nurtem mężczyzn, funkcjonariusze wciągnęli na pokład motorówki, a po udzieleniu im niezbędnej pomocy medyczne,j przekazali pogotowiu ratunkowemu.

 • Po raz kolejny uratowali ludzkie życie

  Dzięki skoordynowanej akcji policjantów z komisariatu na Białołęce i funkcjonariuszy prewencji z Piaseczna uratowano 31-letniego mężczyznę, który chciał targnąć się na swoje życie. Funkcjonariusze poinformowani o sytuacji przez zaniepokojoną partnerkę zaginionego mężczyzny natychmiast przystąpili do działania. Dzięki szybkiej reakcji funkcjonariuszy po raz kolejny udało się ocalić ludzkie życie.

 • Rozbita grupa przestępcza wyłudzająca pieniądze metodą na "policjanta"

  Stołeczni policjanci zajmujący się zwalczaniem oszustw na tzw. "policjanta" rozbili grupę przestępczą, która wyłudzała pieniądze od starszych osób. Kryminalni zatrzymali 4 mężczyzn w wieku od 23 do 30 lat. Dwóch z nich usłyszało po 6 zarzutów dokonania oszustw na łączną kwotę ponad 300 tys. zł. U jednego z zatrzymanych policjanci dodatkowo zabezpieczyli ponad 100 gramów marihuany. Za oszustwo grozić może nawet do 8 lat więzienia.

 • rower miejskiZamiast na boisku (przeznaczonym do gry w koszykówkę) rzucać piłką - rzucał... rowerem miejskim. Piętnastolatek, którego na placu Baśniowym poniosła fantazja, został ujęty przez strażników miejskich.

  2019 04 maratonczyk 01

  Mariusz Bednarczyk z VII Oddziału Terenowego Straży Miejskiej m.st. Warszawy w minioną niedzielę był najszybszym strażnikiem maratonu w Łodzi. W tę najbliższą zamierza po raz kolejny pokonać 42 km i 195 m w Warszawie. To pierwsze starty po ubiegłorocznym wypadku, w którym strzaskał kości śródstopia.

  2018 10 dymek prostoStrażnicy miejscy patrolujący 10 kwietnia park Przy Bażantarni zauważyli czterech palaczy. Uwagę funkcjonariuszy zwrócił wiek – młodzieńcy wyglądali na bardzo nieletnich.

  2019 04 krwiodawca 01Ilość krwi jaką honorowo oddał starszy strażnik Paweł Jankowski ma w krwiobiegu 6 osób. Funkcjonariusz został dzisiaj odznaczony odznaką „Honorowy Dawca Krwi – Zasłużony dla Zdrowia Narodu”.

  Wielu może wydawać się, że zatrudnienie pomocy sprzątającej, to opcja, która zarezerwowana jest wyłącznie dla bogatych osób. Okazuje się, że nie koniecznie. Jedna godzina sprzątania, wiąże się z wydatkiem około kilkudziesięciu złotych, zatem z pewnością zdecydowanie mniej, niż można by było przypuszczać.

  Wiele osób zdaje sobie sprawę, że sprzątanie zazwyczaj jest dość czasochłonną czynnością. Szczególnie, kiedy wszyscy domownicy zajęci są pracą, szkołą lub innymi zajęciami i przebywając w domu, chcą już mieć czas tylko dla siebie i dla zasłużonego relaksu. Obecnie nie trzeba przeznaczać horrendalnych kwot, aby zagwarantować sobie porządek. Takie usługi, jak sprzątanie mieszkań Warszawa i inne duże miasta, oferują w dużych ilościach.

  Sprzątanie mieszkania przez firmę – na czym dokładnie polega?

  Przed laty, o wiele ciężej było odnaleźć osobę, która zajmowała się sprzątaniem, a na dodatek, nie zawsze było to legalne, ponieważ dochód tej osoby nie był dokumentowany. Obecnie, istnieje wiele firm oferujących sprzątanie w Warszawie, Krakowie, Poznaniu i innych sporych miastach, które są pośrednikiem pomiędzy swoimi klientami, a osobami świadczącymi usługi tego typu.

  Sprzątanie mieszkań przez Internet?

  Nie tak dawno, o wiele ciężej było zamówić osobę, która zajęłaby się sprzątaniem naszego mieszkania. Aktualnie, firmy posiadają specjalne platformy internetowe, za pomocą których można zamówić usługi, spełniające nasze oczekiwania. Możemy dokładnie wybrać konkretny dzień, godzinę i czas sprzątania, który powinien być na to przeznaczony. Możliwe jest także wpisanie powierzchni, którą należy doprowadzić do czystości, co pozwoli pracownikom firmy, sprawnie wyliczyć koszty.

  Sprzątnie mieszkań w Warszawie? – postaw na ofertę specjalnej firmy

  Firmy sprzątające domy w Warszawie, umożliwiają też wybór zakresu czynności, które mają być wykonane. Może to być chociażby mycie okien lub też kompleksowe sprzątanie po remoncie. Oznacza to też, że można zdecydować się na jednorazową usługę, lub też regularne porządki – co jakiś czas, o wyznaczonej porze. Na podstawie wprowadzonych przez nas danych, system obliczy, jakie poniesiemy koszty, po czym przekseruje nas do systemu płatności.

  W niektórych przypadkach, może wybrać czy środki czystości zapewnimy samodzielnie, czy powinna dostarczyć je firma, z której usług korzystamy.

  Czy sprzątanie mieszkań w Warszawie jest opłacalne?

  Wiele osób, żyje z przeświadczeniem, że usługi firm sprzątających są im całkowicie zbędne, a nawet jeśli nie – to i tak jest to za drogie. Skoro faktem jest, że nie wiąże się to z aż tak wysokimi kosztami, może jednak warto zainwestować, aby swój zaoszczędzony w ten sposób czas, móc poświęcić bliskim lub ukochanej pasji.

  Jest to doskonałe rozwiązanie, kiedy przed nami jawi się perspektywa niezwykle mozolnych i dużych porządków – chociażby po przeprowadzeniu remontu. W takim wypadku, zamiast sprzątać samodzielnie, zdecydowanie warto zlecić takie zadanie profesjonalistom. Łącznie z kosztami remontu jakie poniesiemy, nie powinno robić to nam zdecydowanej różnicy.

  Często można spotkać się z obawą u ludzi, przed tym, że nieznana osoba sprzątająca może okraść ich mieszkanie. Firmy sprzątające, które wykazują się profesjonalizmem, dbają o bardzo skrupulatną weryfikację swoich pracowników. Dokładnie sprawdzają ich referencje oraz obecność w Krajowym Rejestrze Karnym. Ponadto, zakup usługi, wiąże się też ze skorzystaniem z ubezpieczenia, które w razie wypadku pokryje wszelkie szkody, łącznie z ewentualną kradzieżą.

  Będąc klientem firmy, która zajmuje się porządkami, zdecydowanie łatwiej jest dochodzić swoich praw, niżeli płacąc gotówką za sprzątanie, przypadkowej osobie prywatnej. Jeżeli będziemy niezadowoleni z efektów, zawsze możemy złożyć reklamację, po czym otrzymamy zwrot kosztów lub możliwość kolejnego sprzątania za darmo.

  Obecnie, nie ma najmniejszego problemu, aby z każdego miejsca i w każdej chwili zamówić usługi tego typu. Pomaga w tym Internet, ale też rozwój tej branży na naszym rynku.