Mazowiecki Urząd Marszałkowski wspiera inwestycje w powiecie ostrowskim
Województwo Mazowieckie intensyfikuje wsparcie dla lokalnych społeczności, finansując kluczowe inwestycje w powiecie ostrowskim. Zobacz, na co zostaną przeznaczone środki!
  • Zagospodarowanie terenu przy Zespole Szkół nr 2 w Ostrowi Mazowieckiej.
  • Przebudowa przepustu w drodze gminnej w miejscowości Łętownica-Parcele.
  • Łączna kwota dofinansowania wynosi ponad 835 tys. zł.
  • Program "Mazowsze dla równomiernego rozwoju" odpowiada za dystrybucję funduszy.

Program "Mazowsze dla równomiernego rozwoju", realizowany przez Samorząd Województwa Mazowieckiego, po raz kolejny udowadnia swoje zaangażowanie w poprawę infrastruktury edukacyjnej i drogowej w regionie. Otrzymując ponad 600 tys. zł, Zespół Szkół nr 2 w Ostrowi Mazowieckiej przejdzie gruntowną metamorfozę. Prace obejmą m.in. rozbiórkę istniejącego placu asfaltowego, budowę nowego chodnika oraz instalację ławki solarnej i stacji meteorologicznej. Dodatkowo, zadbano o dostępność dla osób z niepełnosprawnościami poprzez montaż pochylni.

Prace w gminie Andrzejewo

Bezpieczeństwo i infrastruktura drogowa to kolejne elementy, na które skupia się samorząd województwa. W miejscowości Łętownica-Parcele, dzięki alokacji prawie 235 tys. zł, zastąpiony zostanie uszkodzony przepust. Nowa konstrukcja stalowa zapewni dłuższą żywotność i bezpieczeństwo użytkownikom drogi gminnej.

– Dziś podpisaliśmy umowy na dwie inwestycje w regionie ostrołęckim. To ponad 835 tys. zł na realizację ważnych i wyczekiwanych przez mieszkańców inwestycji. Pierwsza posłuży uczniom z zespołu szkół w Ostrowi Mazowieckiej, druga wpłynie na bezpieczeństwo kierowców. – powiedziała Elżbieta Lanc, członkini zarządu województwa mazowieckiego.

Program "Mazowsze dla równomiernego rozwoju" znacząco wpływa na równomierny rozwój mazowieckich gmin i powiatów, co potwierdza także Janina Ewa Orzełowska, członkini zarządu województwa mazowieckiego:

– Wiemy, że samorządy lokalne czekały na tę pomoc. A zapotrzebowanie jest naprawdę duże. Od modernizacji i budowy dróg lokalnych, kanalizacji, po rozbudowę budynków szkół.

Dzięki tym projektom, mieszkańcy zyskają nie tylko nową infrastrukturę, ale też lepszą jakość życia i większe bezpieczeństwo w swoim najbliższym otoczeniu.


Wg inf z: Mazowiecki Urząd Marszałkowski