• Odeszli nasi niebiescy bracia. Żegnajcie.

  W piątek wieczorem odeszli nasi Towarzysze Służby. MAGNET, JOGIN, EDAMIS, LASSO, JERK i LONG. Brakuje słów, by opisać rozmiar tej tragedii. Żegnajcie nasi niebiescy bracia. Najgłębsze wyrazy współczucia składamy na ręce opiekunów psów: Agnieszki, Aleksandry i Krzysztofa.

 • Zatrzymany przez dzielnicowych miał 16 podstaw poszukiwawczych

  Dzielnicowi w wyniku pozyskanych informacji dotarli do mężczyzny, który był poszukiwany na podstawie 16 zarządzeń ustalenia miejsca pobytu. 32-latek poszukiwany był przez prokuratury i jednostki Policji w całym kraju.

 • Znasz tych mężczyzn?

  Policjanci ze śródmiejskiego wydziału dochodzeniowo-śledczego prowadzą postępowania dotyczące kradzieży mienia o łącznej wartości ponad 5000 złotych. Wizerunki osób mogących mieć związek z tymi przestępstwami zarejestrowały kamery. Każdy, kto rozpoznaje widocznych na zdjęciach mężczyzn proszony jest o kontakt telefoniczny lub osobisty z policjantami prowadzącymi sprawę w siedzibie jednostki przy ul. Wilczej 21.

 • Kradzieże w drogeriach zakończone zarzutami

  Policjanci z Woli i Bemowa zatrzymali czterech mężczyzn podejrzanych o kradzieże w drogeriach. Łupem ich były perfumy i kosmetyki, a do zdarzeń miało dojść w okresie ostatnich kilku miesięcy. Podejrzani usłyszeli łącznie 14 zarzutów. Za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 • Wpadła z nielegalnymi papierosami, chciała wręczyć łapówkę

  Bielańscy policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą i korupcję zatrzymali 50-letnią obywatelkę Gruzji na ulicy Kasprowicza. Kobieta, która posiadała przy sobie ponad 13 tysięcy sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy, zaproponowała funkcjonariuszom 3 tys. złotych łapówki, w zamian za odstąpienie od interwencji. Teraz grozi jej kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

 • W Otwocku i Józefowie zabezpieczono broń, amunicję, materiały oraz urządzenia wybuchowe

  W wyniku intensywnej pracy operacyjnej policjantów z wydziału kryminalnego i ustaleniom funkcjonariuszy z pionu prewencji, namierzono prywatne posesje, gdzie znajdowała się broń, amunicja oraz materiały wybuchowe. Działania otwockich policjantów wspomagali policyjni pirotechnicy z Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego z Warszawy, biegli z zakresu broni i amunicji, policjanci z Wydziału do Zwalczania Aktów Terroru Centralnego Biura Śledczego Policji oraz strażacy. Zabezpieczono kilkanaście jednostek różnej broni, amunicję oraz materiały wybuchowe. W sprawie zatrzymano 36-letniego otwocczanina. Mężczyzna ten usłyszał już zarzut nielegalnego posiadania broni oraz materiałów wybuchowych. Na wniosek otwockiej prokuratury, sąd zastosował wobec podejrzanego tymczasowy areszt.

 • Kradli mazdy na terenie Warszawy, zostali zatrzymani

  Dzięki stołecznym policjantom z wydziału do walki z przestępczością samochodową trzech mężczyzn podejrzanych o kradzieże mazd na terenie Warszawy zostało tymczasowo aresztowanych. Wszyscy wpadli na “gorącym uczynku” popełnienia przestępstwa. Funkcjonariusze odzyskali także trzy pojazdy. Za kradzież z włamaniem samochodów grozi kara do 10 lat więzienia.

 • Pomoc dla Huberta

  Hubert jest policjantem. Takim 100% gliną z krwi i kości. Zawsze zaangażowanym w pomoc innym ludziom, pomagającym w rozwiązywaniu ich kłopotów. Uczynny dla osób tego potrzebujących, kochający dla rodziny i twardy wobec bandytów, złodziei i wszelkiej maści przestępców. Wcześniej pracował w wydziałach zajmujących się przestępczością przeciwko życiu i zdrowiu, a ostatnio w Wydziale do walki z Przestępczością Pseudokibiców KSP.

 • 2018 uniwersalne kamera 01Wieczorem 20 lutego przy jednej z posesji na Woli przechodzień znalazł leżącą młodą kobietę. Była nietrzeźwa. Mężczyzna wezwał straż miejską.

  2020 02 graffiti grochowska 01Stara piosenka mówi, że w czasie ferii dzieci się nudzą *). Niestety nuda bywa złym doradcą. Przekonali się o tym dwaj młodzieńcy, których operator monitoringu zauważył 20 lutego na Grochowie - akurat malowali graffiti. Chwilę później strażnicy miejscy ujęli sprawców. Obaj przyznali się do bazgrania farbami, ale nie poczuwali się do winy.

  przewozowkaStrażnicy miejscy z I Oddziału Terenowego otrzymali zgłoszenie dotyczące mężczyzny, który około godziny 4 w nocy 21 stycznia siedział przed klubem na ul. Chmielnej. Ponieważ mężczyzna był nietrzeźwy, w trosce o jego bezpieczeństwo, został przewieziony do SOdON.

  2020 02 szkolenia ratunkowe 03Ponad 15 tysięcy osób przeszkolili w ubiegłym roku ratownicy ze Straży Miejskiej. Szkolenia z pierwszej pomocy cieszą się ogromna popularnością wśród osób prywatnych oraz instytucji.

  Zapraszamy na słodką komedię muzyczną, kryjącą w sobie odrobinę gorzkiego smaku… Jak wygląda życie Babeczek? Jest w nim szefowa, która wtrąca się do wszystkiego, brak czasu na ważne rzeczy, małe śmiesznostki, które mieszają się z wielkimi dramatami i do tego wszystkiego

  Koncert czołowego zespołu piosenki turystycznej i poezji śpiewanej. Grupa owiana legendą, związaną ze śmiercią jednego z członków zespołu Jacka Stefańskiego za każdym razem przyciąga na swoje koncerty setki fanów. Największym atutem zespołu jest siła przekazu, która sprawia, że

 • Ferie z profilaktykami i dzielnicowymi

  W ramach akcji „Zima w Mieście” policjantka zajmująca się profilaktyką społeczną i dzielnicowa spotkały się z dziećmi, które w ferie korzystają z zajęć organizowanych w szkole podstawowej przy ulicy Kamionkowskiej. Spotkanie było doskonałą okazją, aby porozmawiać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa podczas zimowego wypoczynku oraz bezpiecznego poruszania się po drodze, korzystania z internetu czy też w kontaktach z osobami obcymi.

 • Kraków, zaginęła 52-letnia Bożena Dłuciak

  Policjanci z Krakowa poszukują zaginionej 52-letniej Bożeny Dłuciak. W dniu 17 lutego 2020 roku wyszła ona z domu i do chwili obecnej nie wróciła. Kobieta była widziana w Warszawie.

 • Kradziony rower kupił na budowie, a narkotyki na imprezie

  Policjanci z mokotowskiego wydziału wywiadowczo-patrolowego zatrzymali 29-letniego obywatela Ukrainy, podróżującego kradzionym rowerem z amfetaminą w kieszeni. Mężczyzna zwrócił na siebie uwagę mundurowych swoim zdenerwowaniem na ich widok. Kiedy policjanci sprawdzili, czym było podyktowane jego zachowanie, wszystko wyszło na jaw. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Teraz grozi mu kara do 5 lat więzienia.