• Wpadł z marihuaną

  W ręce policjantów wpadł 18-latek. Mężczyzna został wylegitymowany na jednej z legionowskich ulic, kiedy na widok mundurowych przyspieszył kroku. W wyniku kontroli osobistej policjanci znaleźli przy nim marihuanę. Młody mężczyzna został zatrzymany i usłyszał zarzut posiadania środków odurzających. Grozi mu do 3 lat więzienia.

 • Pod pozorem zbierania pustych tonerów zabierał laptopy i telefony

  Wniosek o tymczasowe aresztowanie 38-latka karanego w przeszłości za takie same przestępstwa złożyli mokotowscy policjanci z wydziału zajmującego się ściganiem przeciwko mieniu podejrzanego o kradzież 7 laptopów i 3 telefonów komórkowych. Mężczyzna, który usłyszał zarzuty kradzieży w warunkach recydywy, chodził po małych firmach, mówiąc, że zbiera zużyte tonery. Tak naprawdę dopuszczał się kradzieży sprzęty elektronicznego. Teraz grozi mu kara do 5 lat więzienia.

 • Poszukiwany listem gończym Paweł Robert Witanowski

  Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Wołominie, poszukują 45-letniego Pawła Roberta Witanowskiego. Mężczyzna jest poszukiwana na podstawie listu gończego wydanego przez Sąd Rejonowy w Legionowie, o czyn z art. 279 § 1 kk w zw. z art. 64 § 2 kk. Poszukiwany ma odbyć karę 2 lat pozbawienia wolności. Policjanci apelują do wszystkich osób, które mogą znać miejsce pobytu ściganego mężczyzny, o kontakt osobisty lub telefoniczny. Policjanci proszą o przekazywanie wszelkich sugestii oraz informacji na numery alarmowe 112 oraz bezpośrednio do Wydziału Kryminalnego KPP Wołomin na numer 22 60 47 283. Można też dzwonić do oficera dyżurnego na numer 22 60 47 900 lub napisać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 • Edukowaliśmy i zachęcaliśmy do wstąpienia do Policji

  Policjantki zajmujące się profilaktyką społeczną odwiedziły uczniów Zespołu Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich przy ulicy Majdańskiej. Tematem spotkań była problematyka bliska młodzieży, między innymi, zagrożenia związane z korzystaniem z internetu, hejtowanie, agresja rówieśnicza, przestępczość narkotykowa. Rozmowa dotyczyła również perspektyw, jakie daje służba w Policji w ramach realizacji działań związanych z „Promowaniem zawodu policjanta”.

 • Uszkodził windę, teraz za to odpowie

  Kryminalni z Bielan ustalili i zatrzymali mężczyznę, który w bloku przy ulicy Broniewskiego uszkodził drzwi windy. 25-latek spowodował straty sięgające prawie 3 tys. złotych. Teraz grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 • Dzielnicowi spotkali się z mieszkańcami Bielan

  W okresie ostatnich dwóch tygodni, odbyły się kolejne w tym roku konsultacje społeczne, z mieszkańcami Bielan. W spotkaniach, które miały na celu zwiększenie skuteczności współpracy z mieszkańcami, poprawę bezpieczeństwa oraz wyeliminowanie potencjalnych zagrożeń, udział wzięli dzielnicowi z Komendy Rejonowej Policji Warszawa V.

 • Areszty za kradzieże z włamaniem do pojazdów

  Policjanci z Białołęki i Pragi Północ podczas ostatnich działań ukierunkowanych na przeciwdziałanie przestępczości przeciwko mieniu zatrzymali trzech obywateli Gruzji podejrzanych o włamania do pojazdów i kradzież wyposażenia. Łupem mężczyzn padły damskie torebki z zawartością dokumentów, telefonów i gotówki. Wszyscy mężczyźni usłyszeli już zarzuty, za które grozi im teraz kara do 10 lat więzienia. Sąd zastosował wobec nich tymczasowe aresztowanie. Policjanci po raz kolejny przypominają, aby nie pozostawiać w pojazdach wartościowych przedmiotów.

 • Poszukiwana listem gończym w rękach kryminalnych

  Policjanci z zespołu ds. poszukiwań z Woli zatrzymali 34-letnią kobietę, która była poszukiwana listem gończym w celu tymczasowego aresztu w związku z podejrzeniem przestępstwa przestępstwo przeciwko mieniu. Zgodnie z dyspozycją prokuratury została przewieziona do aresztu śledczego.

 • On kradł, ona stała na czatach

  „Pomagam koleżance naprawić auto” - tak tłumaczył mężczyzna o 2 w nocy policjantom klęcząc przy hondzie z lewarkiem. To jednak nie zmyliło funkcjonariuszy z Woli, zatrzymali mężczyznę i jego znajomą, która stała „na czatach”. W związku z podejrzeniem kradzieży katalizatora oboje zostali zatrzymani i usłyszeli zarzut. Okazało się, że mężczyzna ma na sumieniu nie tylko tę kradzież.

 • MIKOŁAJKOWY PATROL DROGOWY

  6 grudnia to tradycyjne "Mikołajki". Policjanci warszawskiej "drogówki" też postanowili zorganizować "Mikołajki" dla uczestników ruchu drogowego. Podczas kontroli drogowych kierowcy, rowerzyści, piesi za drobne wykroczenia dostawali rózgi. Ci, u których wszystko było w porządku, mogli liczyć na drobne upominki. Akcję policjantów wsparł nietypowy Mikołaj - w tę rolę wcielił się znany aktor Tomasz Oświeciński.

 • Udział Zastępcy Komendanta Stołecznego Policji w uroczystościach Łotewskiej Policji Państwowej

  Od 4 do 6 grudnia 2019 roku w Rydze odbywały się uroczystości z okazji 101. rocznicy powołania Łotewskiej Policji Państwowej. Gospodarzem wydarzenia był jej szef generał Ints Ķuzis. Na zaproszenie Komendanta Policji w Rydze, Pana generała Jurisa Šulte, Komendę Stołeczną Policji reprezentował Zastępca Komendanta Stołecznego Policji Pan Włodzimierz Pietroń wraz z podinsp. Piotrem Grzywińskim Kierownikiem Sekcji I Gabinetu KSP.

 • Wizyta Komendanta Stołecznego Policji w Paryżu

  W dniach 2-4 grudnia 2019 roku odbyła się wizyta w Paryżu, w której udział wzięli: Komendant Stołeczny Policji, nadinsp. Paweł Dobrodziej oraz Z-ca Naczelnika Gabinetu Komendanta Stołecznego Policji, podinsp. Mikołaj Linda.

 • Zarzuty dla zatrzymanych w Wólce Kosowskiej

  Stołeczni policjanci z wydziału kryminalnego zatrzymali czterech mężczyzn podejrzanych o napad w Nadarzynie. Podczas interwencji padły strzały, a jeden z napastników został ranny. Dzisiaj o dalszym ich losie zadecyduje sąd. Za rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia grozi kara do 3 do 12 lat więzienia.

 • 2019 12 papierosy sztukiSprzedawca w jednym ze sklepów w Śródmieściu sprzedawał nieletnim papierosy na sztuki. Nielegalny proceder wykryli strażnicy miejscy z I Oddziału Terenowego.

  2019 12 dzieciaki przedszkolakiSerdecznie zapraszamy na 3 imprezy mikołajkowe z udziałem Straży Miejskiej, które odbędą się w ten weekend.

  jazda na bombach6 grudnia po południu wybuchł pożar na terenie jarmarku świątecznego na Starym Mieście.

  brak lacznosci telefonicznejInformujemy, że  z powodu prac technicznych we wtorek 10 grudnia między 7.15 a 7.30 mogą wystąpić problemy z połączeniem się z numerem alarmowym 986.
  Za wszelkie niedogodności przepraszamy. 

  Tym razem wybierzemy do Puszczy Białowieskiej położonej na pograniczu polsko-białoruskim. To tu zachowały się ostatnie fragmenty pierwotnych lasów europejskich nizin, tu także możemy spotkać ostoje dzikiej zwierzyny. Puszcza Białowieska była ulubionym miejscem polowań książąt

  Jak co roku zapraszamy wszystkich wielbicieli twórczości genialnego duetu Wasowski/Przybora na muzyczną ucztę w wykonaniu finalistów konkursu oraz wybitnego aktora - Zbigniewa Zamachowskiego.