• Budżet Partycypacyjny w 2020 roku - pierwsze informacje Dzielnica Śródmieście m.st. Warszawy prowadzi prace związane z organizacją kolejnej edycji budżetu partycypacyjnego. Obecnie trwają przygotowania mające na celu powołanie w naszej dzielnicy Zespołu ds. budżetu partycypacyjnego na 2020 rok.
 • Nie zapłacił za orzeszki i kremy czekoladowe

  W ręce bielańskich policjantów wpadł mężczyzna podejrzany o kradzież sklepową, w placówce handlowej przy ulicy Goldoniego. Mężczyzna ukrył orzeszki i kremy czekoladowe i opuścił teren sklepu. 58-latek naraził sklep na straty sięgające około 2600 złotych. Za popełniony czyn grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 • Pieniędzmi z kolektury obstawiała wyścigi psów w Anglii

  Zarzuty oszustwa na kwotę ponad 13.000 zł usłyszała 49-letnia pracownica jednej z mokotowskiej kolektury. Kobieta, która tłumaczyła się problemami finansowymi, obstawiała gonitwy psów w Anglii, ale nie wpłacała pieniędzy do kasy. Sprawa wyszła na jaw, kiedy właściciel franczyzy dostał informację, że do centrali zakładów bukmacherskich nie wpłynęły pieniądze. Początkowo myślał, że kobieta je fizycznie ukradła. Okazało się jednak, że doszło do oszustwa. Kobieta przyznała się do przestępstwa. Grozi jej kara nawet 8 lat więzienia.

 • Oszuści zbierali datki na nieistniejące stowarzyszenie głuchoniemych

  Bemowscy policjanci zatrzymali trzy osoby, kobietę i dwóch mężczyzn podejrzanych o oszustwo. Z ustaleń wynika, że zatrzymane osoby zbierały pieniądze na rzecz nieistniejącego stowarzyszenia głuchoniemych. Wyłudzali datki na terenie jednego ze sklepów w dzielnicy. Obywatele Rumunii już usłyszeli zarzuty. Za to przestępstwo grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

 • UWAGA NA PRĘDKOŚĆ!

  Co czwarty wypadek drogowy, którego sprawcą jest kierujący pojazdem, spowodowany jest przez nadmierną prędkość. Lekceważenie przepisów dotyczących ograniczeń prędkości i zbytnia wiara w swoje umiejętności poruszania się z prędkością niebezpieczną, często prowadzą do ludzkich tragedii. Aby zmniejszyć liczbę kierowców poruszających się zbyt szybko, a tym samym zmniejszyć liczbę ofiar na drogach, policjanci ruchu drogowego intensyfikują działania eliminujące z ruchu "prędkich" kierowców.

 • 399 zarzutów usłyszało osiem osób zamieszanych w oszustwa

  Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą przedstawili łącznie 399 zarzutów 8 osobom zamieszanym w proceder oszustw bankowych. Kwota na jaką oszukanych zostało 67 osób fizycznych i firm wyniosła ponad 100 tysięcy złotych. Za przestępstwo oszustwa kodeks karny przewiduje karę do 8 lat pozbawienia wolności.

 • Policjanci zabezpieczali konferencję dotyczącą Bliskiego Wschodu

  Stołeczni policjanci wspierani przez funkcjonariuszy z innych garnizonów zabezpieczali konferencję w sprawie budowania pokoju i bezpieczeństwa na Bliskim Wschodzie, która w dniach 13 i 14 lutego br. odbywała się w Warszawie. Funkcjonariusze ochraniali Stadion Narodowy, gdzie trwały obrady, trasy przejazdów kolumn specjalnych oraz miejsca pobytu gości, a także dbali o bezpieczeństwo i porządek publiczny na terenie miasta.

 • Uroczystości pogrzebowe śp. premiera Jana Olszewskiego

  W związku z uroczystościami pogrzebowymi śp. premiera Jana Olszewskiego na czas przejścia konduktu nastąpią ograniczenia w ruchu pojazdów. Dzisiaj (piątek, 15.02) w godzinach wieczornych dotyczyć one będą fragmentu Traktu Królewskiego. O godz. 20:00 nastąpi wyprowadzenie trumny z Kancelarii Premiera i przejście konduktu do Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej. W sobotę, 16 lutego odbędą się główne uroczystości pogrzebowe. O godz. 10:40 nastąpi wyprowadzenie trumny z Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej i przemarsz konduktu do Archikatedry św. Jana Chrzciciela. Stamtąd kondukt przejdzie na Plac Krasińskich przed Pomnik Powstania Warszawskiego. W dalszej kolejności nastąpi przejazd konduktu w asyście policyjnej i szwadronu kawalerii na Cmentarz Wojskowy na Powązkach.

 • W dniu 07.02.2019r. do Punktu Alarmowego Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej nr 9 wpłynęło zgłoszenie o pożarze zsypu w bloku mieszkalnym przy alei Dwudziestolatków 20. Do zdarzenia zadysponowane zostały zastępy z JRG9 GBA-Rt 2,5/25/2,5, GCBA 5/32/2,5 oraz SD 31.

  Około godziny 22:54 do Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej nr 8 wpłynęło zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na ul. Ostrołęckiej. Do akcji zadysponowano zastępy GBA 2/16 Pr-750 i GBARt 2,5/30/2,5.

  Około godziny 15:15 do Punktu Alarmowego JRG 13 wpłynęło zgłoszenie o pochylonym drzewie przy ulicy Admiralskiej. Do akcji zadysponowano zastępy GBA-Rt 3/16/4 oraz SD-31 z JRG 13.

  Rano o godzinie 8:36 osoba będąca świadkiem wypadku zgłosiła fakt pod numerem alarmowym 112. Do zdarzenia doszło na ul. Szpotańskiego w okolicy skrzyżowania z ul. IX Poprzeczną. Do akcji dysponowano zastępy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej nr 12 oraz zastęp SGSP zabezpieczający rejon JRG 8.

  W dniu 14.02.2019 r. kilka minut po godzinie 14:00 do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego PSP m. st. Warszawy wpłynęło zgłoszenie o zderzeniu dwóch pojazdów osobowych na ulicy Domaniewskiej. Do zdarzenia zadysponowano zastępy GBA-Rt 2,5/25/2,5 z JRG 9 oraz GBA-Rt 3/16/2,5 z JRG 16.

  2019 01 uniwersalne 41Złośliwość, bezmyślność, a może zwykła głupota była motywacją dla sprawców. Ich zachowanie zasługuje na szczególne potępienie.

  2018 12 uniwersalne 18Dworce kolejowe, stacje metra, przystanki autobusowe to miejsca gdzie zwykle odpoczywają osoby nietrzeźwe. Zdarza się, że ich pobyt jest nielegalny.

  2019 01 uniwersalne 36Wystawał pod szkołą i na osiedlu. Miał pecha, bo nieoczekiwanie pojawili się strażnicy miejscy – szybko trafił do policyjnego aresztu.

  2019 02 targowa papierosy 01Nielegalny handel papierosami na Pradze Północ pozostaje w stałym zainteresowaniu patroli straży miejskiej. Handlarz znów stracił dniówkę.

  Znane z historii i literatury Dzikie Pola wciąż przyciągają. Nie tylko dziejami, ale również budzą ciekawość: co się tam dzisiaj znajduje, ile śladów zachowało się z odległej przeszłości, czy mieszkają tam jeszcze Polacy? Nadal jest to niezwykła ziemia,

  Trifon Zarezan to pierwsze wiosenne święto Bułgarów, jest świętowane przez hodowców winorośli, karczmarzy, oraz wszystkich miłośników wina. Obrządek tego święta polega na podcinaniu winorośli i symbolizuje zbliżającą się wiosnę.

  Zobacz również