W środowy poranek na teren strażnicy przybyły trzy klasy z pobliskiej szkoły podstawowej w celu zapoznanania się ze specyfiką zawodu strażaka.

Polski Związek Ornitologiczny w Warszawie zaprasza na wystawę ptaków egzotycznych. Podczas wystawy będzie można zobaczyć kanarki, papugi, amadyny, mewki oraz inne ptaki drobnej egzotyki. Obecni będą hodowcy, którzy chętnie udzielą odpowiedzi na Państwa pytania dotyczące pielęgnacji oraz żywienia.

Zapraszamy na koncert pełen energii i witalności. SARAKINA - polsko-bułgarsko-czeska grupa muzyczna łącząca muzykę bałkańską z folkiem, jazzem w składzie: Jacek Grekow – akordeon, kaval, gajda; Anna Klebus - vocal; Jan Mlejnek - klarnet, tambura; Mateusz Bielski- kontrabas oraz gość specjalny

”Panie, panowie – ostatnie cięcie” to wyjątkowy pod każdym względem, film węgierski z 2012 roku w reżyserii György Pálfiego. Ta produkcja to eksperyment, pierwszy pełnometrażowy tego typu film na świecie, reżyser bowiem połączył ze sobą wycięte fragmenty z ponad 500 filmów i

Program poświęcony światowej sławy bardowi belgijskiemu, kompozytorowi i aktorowi tworzącemu w języku francuskim. Wiele jego pieśni zrobiło światową karierę, były tłumaczone m.in. na holenderski, niemiecki, hiszpański, rosyjski

 • Dzień otwarty notariatu - 2018 Porozmawiaj z notariuszem jak zadbać o bezpieczeństwo swojego majątku.
 • Jechał motorowerem mimo dożywotniego zakazu prowadzenia pojazdów

  29-letni mieszkaniec gminy Pomiechówek zlekceważył postanowienie sądu i wsiadł za kierownicę skutera. Został zatrzymany przez policjantów z miejscowego posterunku w Cegielni Kosewo. Po sprawdzeniu w policyjnym systemie okazało się, że mężczyzna ma orzeczony dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Za niezastosowanie się do wyroku sądu grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

 • Poszukiwany wpadł podczas kontroli drogowej

  Stołeczni wywiadowcy podczas służby na terenie Białołęki zatrzymali samochód do kontroli. Okazało się, że 45-letni kierowca bmw miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych i był poszukiwany nakazem doprowadzenia przez sąd. Mężczyzna trafił do komisariatu, gdzie został przesłuchany. Odpowie za popełnione przestępstwo.

 • „Jeżdżę bez promili” - powiatowe działania otwockiej drogówki

  Policjanci z otwockiej drogówki kilka razy w miesiącu organizują zmasowane działania kontrolne na drogach powiatu, w których biorą również udział policjanci z komisariatów, posterunków oraz mundurowi z komórek patrolowych. Ponad 400 przebadanych testerami trzeźwości kierowców to każdorazowy efekt całodobowych działań policyjnych patroli. Podczas akcji, która miała miejsce w tym tygodniu na kilkuset sprawdzonych kierujących trafił się jeden kierowca w stanie nietrzeźwości i jeden rowerzysta w stanie po użyciu alkoholu. Policjanci przypominają, że zawsze podczas każdej kontroli drogowej sprawdzany jest stan trzeźwości kierującego.

 • Zniszczył szlaban, bo się "zdenerwował"

  Policjanci z Pruszkowa zatrzymali mężczyznę, który zniszczył szlaban na osiedlu przy ul. Gomulińskiego. 30-latek swoje zachowanie próbował tłumaczyć „zdenerwowaniem”. Usłyszał już zarzut zniszczenia mienia, za które kodeks karny przewiduje do 5 lat pozbawienia wolności.

 • Grozi jej 8 lat za oszustwo

  Policjanci z Bielan zatrzymali 24-latkę, która odpowie za oszustwo. Kobieta weszła do jednego ze sklepów z paragonem, który otrzymała za wcześniejsze zakupy i próbowała na ten sam paragon jeszcze raz wziąć towar. Teraz odpowie za oszustwo. Przestępstwo to zagrożone jest karą do 8 lat pozbawienia wolności.

 • Podrabiała alkohol i papierosy, a potem nimi handlowała

  52-letnią kobietę zatrzymali funkcjonariusze z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją. Mieszkanka Pragi Północ wyrabiała nielegalny alkohol i papierosy, a następnie nimi handlowała. W swojej ofercie miała wódkę w butelkach o różnej pojemności, którą sprzedawała, głównie stałym klientom. Dochodzeniowiec przesłuchał kobietę i przedstawił jej zarzuty karne. Kobieta przyznała się i dobrowolnie poddała karze. Za nielegalny wyrób alkoholu i papierosów oraz handel nimi grozi grzywna, kara ograniczenia wolności oraz kara pozbawienia wolności do roku.

 • Prywatna pasja i sportowe sukcesy policjanta - kickboxera

  Sierżant Adam Chrzanowski jest policjantem śródmiejskiego wydziału wywiadowczo-patrolowego. Na co dzień oddany służbie funkcjonariusz, prywatnie już po pracy kultywuje zaszczepioną przez ojca pasję sportową jaką jest dla niego kickboxing. Do tej pory stoczył już ponad 100 walk w turniejach rangi ogólnopolskiej i międzynarodowej. W październiku tego roku wziął udział w VI Mistrzostwach Polski Służb Mundurowych. W finale zajął II miejsce, a reprezentacja KSP z jego udziałem wywalczyła I miejsce w klasyfikacji drużynowej spośród 82 jednostek.

 • Stołeczne mistrzostwa w strzelaniu

  W tegorocznych zawodach strzeleckich puchar Komendanta Stołecznego Policji zdobyła drużyna z Komendy Rejonowej Policji Warszawa I. W klasyfikacji indywidualnej wśród kobiet zwyciężyła – nadkom. Agnieszka Szymanik, w kategorii mężczyzn najlepszy okazał się asp. Tomasz Wróbel. W imieniu Komendanta Stołecznego Policji nagrody wręczył Naczelnik Wydziału Doskonalenia Zawodowego insp. Sławomir Cisowski.

 • W dniu 12.11.2018 r. o godzinie 16:34 do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego PSP m. st. Warszawy wpłynęło zgłoszenie o zderzeniu dwóch samochodów osobowych na skrzyżowaniu ulicy Jana Pawła Woronicza i Bełskiej. Do zdarzenia zadysponowano zastępy z JRG 9: GBA-Rt 2,5/25/2,5, GCBA 5/32/2,5 MAN oraz GCBA 8,5/56/ SCANIA.

  O godzinie 22:20 do Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej nr 8 wpłynęło zgłoszenie o prawdopodobnym wybuchu gazu w jednym z lokali mieszkalnych kamienicy przy ul. Kobielskiej. Do zdarzenia zadysponowano trzy zastępy z JRG 8 oraz dwa z JRG 5.

  W dniu 13.11.2018 r. Do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego PSP m. st. Warszawy wpłynęło zgłoszenie o zadymieniu w jednym z pomieszczeń budynku hotelowego. Do zdarzenia zadysponowano 3 zastępy z JRG 9: GBA Rt 2,5/25/2,5, GCBA 5/32/2,5, SD 31 oraz zastęp z JRG 2 GCBA 5/32/2,5.

  O godzinie 22:12 strażacy z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej nr 14 zostali zadysponowani do kolizji na Trasie Siekierkowskiej.

  Do SK KM wpłynęło zgłoszenie o pochylonym drzewie przy ul. 11 Listopada. Do zdarzenia zadysponowano jeden zastęp z JRG 5.

  Parę minut przed godziną 10 w Żłobku nr 12 przy ul. Grochowskiej 232przeprowadzone zostały próbne ćwiczenia ewakuacyjne. W ćwiczeniach tych uczestniczyli strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Nr 8.

  Kilka minut po godzinie 22:00 do SK KM PSP m. st. Warszawy wpłynęło zgłoszenie o wypadku samochodów osobowych na Wale Miedzeszyńskim w rejonie JRG 12. W treści zgłoszenia podana była informacja o czterech rannych osobach. Do akcji dysponowano po dwa zastępy z JRG 12 i JRG 8.