• Jechał mimo zakazu

  34-latek został zatrzymany przez policjantów z Jabłonny. Mężczyzna prowadził pojazd mimo sądowego zakazu. Teraz odpowie przed sądem za naruszenie zakazu sądowego. Ten rodzaj przestępstwa jest zagrożony karą pozbawienia wolności do lat 5.

 • Kradła pieniądze w miejscu pracy

  Policjanci z wydziału dw. z przestępczością przeciwko mieniu komendy na Pradze Północ zatrzymali 43-letnią pracownicę bistro podejrzewaną o kradzież pieniędzy. Z zebranego materiału dowodowego wynikało, że kobieta w niespełna miesiąc ukradła ponad 900 złotych. Dochodzeniowiec przedstawił jej zarzut karny, do którego kobieta się przyznała. Za to przestępstwo sąd mógłby skazać ją na karę do 5 lat więzienia.

 • Czy rozpoznajesz te osoby?

  Policjanci Wydziału Dochodzeniowo–Śledczego Komendy Stołecznej Policji prowadzą czynności służbowe w ramach śledztwa nadzorowanego przez Prokuraturę Okręgową w Warszawie, m. in. w sprawie dokonanego w Warszawie w trakcie Marszu Niepodległości w dniu 11 listopada 2017 r. przestępstwa pobicia oraz naruszenia nietykalności cielesnej ustalonych pokrzywdzonych.

 • Trójstronne Seminarium Policyjne w Güstrow

  W dniach 04-10.08.2019 r. w Wyższej Szkole Kształcenia Administracji Publicznej, Policji i Wymiaru Sprawiedliwości w Güstrow (Niemcy) odbyła się kolejna już edycja Trójstronnego Seminarium Policyjnego, w którym wzięło udział sześcioro funkcjonariuszy Komendy Stołecznej Policji.

 • Areszt za rozbój oraz usiłowanie rozboju

  Mundurowi z Żoliborza zatrzymali mężczyznę, który na ulicy Boguckiego zaatakował kobietę, dwóch mężczyzn a następnie jednemu z nich zabrał telefon. Wobec 27-letniego napastnika, sąd został środek zapobiegawczy w postaci aresztu na dwa miesiące. Za te przestępstwa grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

 • Zatrzymani za przestępstwa narkotykowe wzajemnie zrzucali na siebie odpowiedzialność

  Mokotowscy kryminalni zatrzymali 26-latka podejrzanego o posiadanie i udzielanie substancji psychoaktywnej w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. Mężczyzna zaprzeczał, jakoby miał handlować narkotykami. Odpowiedzialność zrzucał na swoich kolegów. Funkcjonariusze znaleźli w jego mieszkaniu akcesoria mogące świadczyć o jego działalności oraz zatrzymali jego dwóch wspólników, którzy z kolei jako dostawcę wskazywali pierwszego zatrzymanego. Wszyscy trafili do policyjnych cel i zostali tymczasowo aresztowani. Teraz grozi im kara do 10 lat więzienia.

 • Odpowie za strzelanie z wiatrówki do osoby

  Policjanci mińskiej komendy zatrzymali 24-letniego mężczyznę, który przed kilkoma dniami, z balkonu jednego z bloków przy ul. Wyszyńskiego, strzelał z wiatrówki do osoby siedzącej na ławce przed budynkiem. Mężczyzna był nietrzeźwy, w organizmie miał ponad 0,8 promila alkoholu. Wiatrówka, pudełko śrutu oraz znaleziony w mieszkaniu mężczyzny kastet zostały zabezpieczone. 24-latek odpowie teraz za stworzenie zagrożenia dla życia i zdrowia osoby. Może mu grozić kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

 • Okradli metodą „na koło”, zostali tymczasowo aresztowani

  Policjanci z komisariatu w Ożarowie Mazowieckim potrzebowali zaledwie kilku dni, aby ustalić tożsamość oraz miejsce pobytu dwóch mężczyzn podejrzewanych o udział w kradzieży z wnętrza pojazdu pieniędzy oraz dokumentów. Do przestępstwa doszło po wcześniejszym unieruchomieniu samochodu poprzez przebicie opony. Funkcjonariusze zatrzymali dwóch obywateli Gruzji, a sąd zastosował wobec nich tymczasowy areszt.

 • Podsumowanie długiego weekendu na stołecznych drogach

  Długi weekend już za nami. Był to czas pracowity dla stołecznych mundurowych. Funkcjonariusze dbali o bezpieczeństwo mieszkańców Warszawy i powiatów garnizonu stołecznego. Policjanci drogówki byli wzywani do 25 wypadków, w wyniku których rannych zostało 39 osób. Na szczęście nie odnotowaliśmy ofiar śmiertelnych. Funkcjonariusze ujawnili również 59 kierowców znajdujących się pod wpływem alkoholu.

 • Zastęp GBA-Rt z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej nr 15 został zadysponowany do zdarzenia drogowego na ul. Radzymińskiej.

  Po godzinie 2.30 dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej nr 15 zostały zadysponowane do pożaru pustostanu na ul. Praskiej. Po dojeździe zastano całkowicie objęty pożarem budynek drewniany oraz sąsiadującą z nim altanę.

  Około godziny 10:00 do Punktu Alarmowego JRG 9 wpłynęło zgłoszenie o kolizji samochodu osobowego oraz motocykla. Do zdarzenia zadysponowano dwa zastępy: GBA-Rt 2,5/25/2,5 oraz GCBA 5/32/2,5.

  pomoc przedmedycznaW sobotę 17 sierpnia wieczorem na bulwarach króluje rozrywkowa atmosfera, która udziela się wszystkim. Niestety niektórzy opuszczając nadrzeczny lokal mentalnie w nim jeszcze pozostają. Gorzej jeśli są to kierowcy.

  2019 06 pijany kierowca 01Niektórzy ludzie nie potrafią wyciągać wniosków z doświadczeń swojego życia jeśli nie są one dla nich zbyt dotkliwe. Należy do nich pewien mieszkaniec Zielonki, który został ujęty przez strażników miejskich w piątek wieczorem.

  2019 07 opatrunek glowyNiedziela, godz. 15:20. Funkcjonariusze, którzy patrolowali Bielany, na ul. Dewajtis zauważyli rowerzystkę, która w pewnym momencie w czasie jazdy straciła równowagę i spadła ze swojego jednośladu, uderzając głową o ziemię.

  2019 07 radiostacja 01Starsza kobieta, której zaginięcie zgłosiła rodzina, jeszcze tego samego dnia została odnaleziona przez strażników na Bielanach.

  2019 06 karetkaMercedes na Bródnie uderzył w motocyklistę. Chwilę później rannemu kierowcy jednośladu udzielili pomocy strażnicy miejscy.

  2019 08 meble miedzynarodowaMieszkańcy zgłaszają do straży miejskiej różne sprawy – wśród nich są także mocno nietuzinkowe. Tak było w sobotę 17 sierpnia.

  2018 eko uniwersalne 06Gorąca sierpniowa niedziela, samo południe. Termometry w cieniu pokazują 27 stopni. Strażnicy miejscy z Ekopatrolu otrzymują informację, że w jednym z samochodów zaparkowanych przy ul. Bohaterów Warszawy znajduje się pies. Zdaniem zgłaszającego zwierzę jest tam od godziny... 22.00 dnia poprzedniego.

  W dniu 14.08.2019 o godz. 18:37 strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 14 otrzymali zgłoszenie o kolizji na ul. Oś Królewska.