2019 07 rowerzysta sanguszki 02

W sobotni wieczór 13 lipca strażnicy, którzy patrolowali ul. Sanguszki, usłyszeli dochodzący zza ich pleców dźwięk uderzenia. Natychmiast udali się w miejsce, z którego dobiegły odgłosy świadczące o możliwym zdarzeniu drogowym.

2019 07 ryga 04Celem kolejnej wizyty stołecznych strażników była wymiana informacji, doświadczeń oraz poznanie rozwiązań stosowanych przez przyjaciół z Policji Municypalnej w Rydze.

O godzinie 20:15 na punkt alarmowy Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej nr 12 wpłynęło zgłoszenie o pożarze w budynku przemysłowym. Świadek zdarzenia przekazał informację o wydobywającym się dymie z wnętrza hali produkcyjnej. Do akcji dysponowano dwa zastępy z „dwunastki”.

Około godziny 12:02 strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 14 otrzymali zgłoszenie o pożarze w budynku przy Al. Wilanowskiej.

W dniu 2, 4 oraz 9.07.2019r. strażacy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej nr 14 zorganizowali ćwiczenia na terenie Elektrociepłowni Siekierki.

O godzinie 1:38 zastęp GBA-Rt z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej nr 12 został zadysponowany do pożaru samochodu przy ul. Bronisława Wesołowskiego.

Już od dawien dawna, zielona herbata ceniona jest zarówno za swój wyjątkowy smak oraz właściwości. W dzisiejszych czasach, popularna jest głównie jako doskonały środek w wsparciu odchudzania, a także procesu oczyszczania organizmu z toksyn. To jednak nie jest jedyna zaleta, jaka wypływa z regularnego picia zielonej herbaty, gdyż jest ich naprawdę sporo. Z pewnością nie zaszkodzi ich poznać, a dodatkowo dowiedzieć się, w jaki sposób powinno się ją parzyć.

Zbędne wydaje sie już uświadamianie kogokolwiek, że zielona to najzdrowsza herbata. Takie aspekty jak smak i zapach, wygląd liści, a także zawartość kofeiny, pozwalają na odróżnianie poszczególnych gatunków zielonej herbaty. Nie bez znacznie jest też to, o jakiej porze jest ona zbierana. Okazuje się zatem, że najzdrowsze odmiany to te, których zbiory odbywają się bardzo wcześnie o poranku, gdy na jej liściach znajduje się jeszcze rosa. Należy zwrócić też uwagę na metody zawijania liści oraz miejsce na świecie, skąd pochodzi dana herbata. Smakosze i znawcy jednym głosem uznają, że najlepszym gatunkiem jest japońska herbata zwana Gyokuro.

Co sprawia, że zielona herbata ma tyle zdrowych właściwości?

Osoby, które zajmują się zbiorami zielonej herbaty, szczególnie dbają o to, aby nie później niż godzinę po zerwaniu jej liści, zostały one przerobione. Wszystko po to, aby nie uległy one procesowi fermentacji. To bardzo ważne, gdyż tylko w takim wypadku, najlepsze właściwości zielonej herbaty oraz wszystkie inne jej zalety mogą zostać zachowane, a faktem jest, że wyróżnia się dużo.

Trzymając się tego zagadnienia, należy z pewnością wspomnieć o obecności takich składników jak chociażby: antyoksydanty, katechiny oraz polifenole. Kiedy pijemy napój z zielonej herbaty, do naszego organizmu trafia bardzo solidna dawka, garbików, teiny, lipidów, mikroelementów, aminokwasów oraz oczywiście witamin. Stąd też, znany jest już powód, dlaczego herbata zielona to ta najzdrowsza.

Dlaczego zielona to najzdrowsza herbata? – Właściwości oraz metoda parzenia

Zielona herbata na odchudzanie?

Gatunek herbaty zielonej to z pewnością najlepsza odmiana, jeżeli chodzi o wsparcie procesu odchudzania. To właściwość, która uaktywnia się szczególnie wtedy, kiedy pije się ją zaraz przed pójściem spać. Najlepszy okazuje się wówczas napar z drugiego parzenia, gdyż też pierwszy może nas pobudzić i orzeźwić, a tutaj chodzi o efekt uspokojenia i zrelaksowania.

To właśnie dzięki obecności wspomnianych wcześniej katechinów, zielona herbata pomaga w odchudzaniu, jednak największe znaczenie ma w tym temacie substancja o nazwie- galusan epigallokatechiny. Wpływa ona znacznie na to, że wzrasta redukcja tkanki tłuszczowej. Ponadto, zahamowane zostaje wchłanianie się tłuszczów, a wzmagają się procesy trawienne.

Pijąc regularnie zieloną herbatę, wesprzemy też aktywność enzymów trawiennych. Dochodzi do wzmożonej termogenezy, metabolizm wątroby otrzymuje wsparcie, a także o wiele szybciej utleniają się tłuszcze. To wszystko to fakt, które potwierdzają badania naukowe eksperymenty.

Parzenie zielonej herbaty

Należyte parzenie zielonej herbaty polega na trzymaniu się kilku istotnych zasad. Z pewnością woda musi być miękka, a także wolna od chloru i wapnia. Ta, która płynie z naszego kranu będzie zbyt twarda, dlatego jeżeli nie mamy okazji jej przefiltrować, wykorzystajmy zwykłą wodę mineralną.

Jedną łyżeczkę suszu powinno się zalewać wodą o temperaturze 80 stopni Celsjusza. Powinna być ona świeża i zawsze przygotowana na nowo. Długość parzenia to około 3-4 minuty, aczkolwiek kiedy się zapomnimy i będzie trwało to dłużej, zawsze można ją nieco rozcieńczyć pozostałą wodą. Podczas pierwszego parzenia herbaty, powinna ona być wylana, jednak później możemy zalać ją jeszcze kilkukrotnie. Wyżej opisane zasady, stosowane są przez największych koneserów pochodzących z Japonii, czy też z Chin.

Dzisiaj wiele osób decyduje się na wykonanie tatuażu. To ozdoba, która pozwala na przyciągnięcie uwagi i wyrażenie siebie. Gdy także chcesz ozdobić swoje ciało tatuażem, sprawdź z nami, na co warto zwrócić szczególną uwagę przed jego wykonaniem!

Delikatny kwiatek, a może realistyczny tatuaż aktora? Ukochany zwierzak czy ważna sentencja? Tatuaże mogą mieć naprawdę różnorodne formy. Gdy myślisz o wykonaniu tatuażu dla siebie, pamiętaj o tym, że jest to ozdoba trwała, którą wprawdzie można obecnie usunąć, lecz najlepiej mieć pewność, że rzeczywiście jest ona tym, czego chcemy.

Aby wykonanie tatuażu odbyło się bezproblemowo, sprawdź wraz z nami porady, które przygotowało dobre studio tatuażu Warszawa 77 Ink. O czym powinniśmy pamiętać przed wykonaniem tatuażu?

Dobre studio tatuażu Warszawa – wybierz odpowiedni wzór

Pierwszym krokiem do wykonania tatuażu jest znalezienie odpowiedniego wzoru. Tatuaż może być naprawdę wszystkim, ale pamiętajmy o tym, że bardziej skomplikowane wzory wykona dla nas tylko profesjonalne studio tatuażu Warszawa czy też w innym mieście.

Przy doborze wzoru weźmy pod uwagę swój gust, zainteresowania, styl życia, pamiętając jednak o tym, że czynniki te mogą ulegać zmianom na przestrzeni lat. Studia tatuażu mogą przygotować dla nas każdy wzór, ale nie każdy będzie tym idealnym.

Gdy szukamy inspiracji na tatuaż Warszawa, możemy poprzeglądać różne galerie dostępne on-line. Nie musimy mieć gotowego wzoru. Dobre studia tatuażu Warszawa przygotują go dla nas indywidualnie.

Dobre studio tatuażu Warszawa – znajdź najlepsze studio tatuażu

Nie każde studio tatuażu w Warszawie czy w innych miastach jest godne polecenia. Jak można zatem wybrać najlepsze studio tatuażu Warszawa? W tym przypadku wart kierować się rekomendacjami, a także renomą danego salonu.

Najlepiej mieć polecone salony tatuażu Warszawa lub w innym wybranym przez nas mieście. Gdy jednak nie posiadamy rekomendacji, wtedy dobre studio tatuażu w Warszawie można wyszukać on-line. W tym celu sprawdźmy, jakie opinie posiada dane studio tatuażu Warszawa – możemy znaleźć je między innymi w serwisach społecznościowych.

Dobre studio tatuażu Warszawa – o czym pamiętać przed wykonaniem pierwszego tatuażu?

Warto pamiętać o tym, że jeśli chcemy wybrać dla siebie dobre studio tatuażu Warszawa cennik jego usług może być nieco wyższy niż przeciętne ceny. To jednak gwarancja, że tatuaż zostanie wykonany profesjonalnie.

Dobre studio tatuażu Warszawa – przygotuj się do wykonania tatuażu

Chcesz mieć pewność, że tatuaż wyjdzie perfekcyjnie? W takim razie pamiętaj, że polecane studia tatuażu Warszawa to jedno. Do wykonania tatuażu warto także odpowiednio się przygotować!

Każdy salon tatuażu Warszawa może udzielić nam porad, jak należy przygotować się do wykonania tego rodzaju ozdoby na ciele. Przede wszystkim powinniśmy pamiętać o tym, aby przed udaniem się do salonu nie opalać skóry, a także nie pić alkoholu na co najmniej przez 24 godziny. Warto też ograniczyć kawę i nie zażywać środków rozrzedzających krew, na przykład aspiryny.

Pamiętajmy również o tym, aby studio tatuażu odwiedzić po zjedzeniu posiłku. Często sesje trwają dość długo, dlatego najlepiej być wtedy najedzonym. Gdy tatuaż będzie wykonany na czczo, można zemdleć! Na miejsce możemy zabrać coś do picia, aby nawodnić się w trakcie zabiegu.

Warto też wypocząć przed przygotowaniem tatuażu. Wypoczęty organizm lepiej będzie reagował na tatuowanie!

Podsumowując, jeśli chcemy wykonać perfekcyjny tatuaż, na przykład w mieście Warszawa studio tatuażu nie tylko powinno być profesjonalne. Także zwróćmy uwagę na wzór oraz na właściwe przygotowanie, aby mieć pewność, że wszystko pójdzie bez problemu!

 • Skradli z gabloty rozkład jazdy autobusami, odpowiedzą przed sądem rodzinnym

  Po północy policjanci z komisariatu na Bemowie zatrzymali dwóch nieletnich podejrzewanych o włamanie do gabloty i kradzież rozkładu jazdy autobusów. Zatrzymani chwilę po zdarzeniu trafili do policyjnej izby dziecka. Po wykonaniu czynności procesowych, nieletnim został określony czyn karalny. Sprawa trafi do sądu rodzinnego i nieletnich.

 • 11- latek wjechał hulajnogą wprost pod samochód

  11- letni chłopiec nie zachował podstawowych zasad bezpieczeństwa i wjechał hulajnogą wprost pod samochód. Apelujemy do rodziców i opiekunów, by przekazywali swoim podopiecznym jak najwięcej informacji nie tylko o zasadach ruchu drogowego, ale również o odpowiedzialności prawnej! Tego samego dnia policjanci zatrzymali trzech 14-latków podejrzewanych o kradzież oraz posiadanie środków odurzających!

 • Poszukujemy tego mężczyzny

  Policjanci z Bielan prowadzą postępowanie w sprawie uszkodzenia 10 ławek oraz kamery monitoringu. Do zdarzenia doszło w dniu 11 kwietnia bieżącego roku w Warszawie przy placu zabaw obok Stawów Brustmana. Funkcjonariusze proszą o kontakt wszystkie osoby, które rozpoznają mężczyznę ze zdjęcia lub posiadają informacje na jego temat.

 • Wizyta dzieci w piastowskim komisariacie

  Piastowski komisariat odwiedziły dzieci ze szkoły językowej. Podczas niecodziennego spotkania dzielnicowy mł. asp. Arkadiusz Galiński opowiedział im o podstawowych zasadach bezpieczeństwa podczas wakacji. Dzieci miały możliwość poznać tajniki codziennej służby policjantów. Spotkanie to odbyło się w ramach akcji informacyjno-edukacyjnej "Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą".

 • Zabrał cudzy telefon

  Za przywłaszczenie telefonu o wartości 3400 złotych odpowie 32-latek, który zabrał z cmentarza pozostawione tam urządzenie mobilne. Kryminalni z Bielan zatrzymali mężczyznę i odzyskali telefon. Za to przestępstwo grozi kara do roku pozbawienia wolności.

 • Wiesz, kim jest ten mężczyzna?

  Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji na Targówku ustalają tożsamość widocznego na zdjęciach mężczyzny. Może on mieć bezpośredni związek z kradzieżą w miejscowej drogerii. Wszystkie osoby, które posiadają jakiekolwiek informacje dotyczące tego mężczyzny proszone są o kontakt z Dyżurnym Komisariatu Policji Warszawa Targówek w siedzibie jednostki przy ul. Chodeckiej 3/5, bądź pod numerem tel. 22 603-81-71 lub policjantem prowadzącym tę sprawę tel. (22) 603-81-52.

 • Matka z córką handlowały „lewymi” papierosami, wpadły w ręce wolskich policjantów

  Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej i korupcji z wolskiej komendy zatrzymali dwie kobiety posiadające papierosy bez polskich znaków akcyzy. W wyniku działań funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 19.000 sztuk papierosów różnych marek bez polskich znaków akcyzy. Kobiety w wieku 65 i 36 lat usłyszały zarzut wprowadzania do obrotu podrobionego towaru. Skarb Państwa poniósł straty sięgające ponad 22 tysiące złotych.

 • Poszukiwany listem gończym w rękach kryminalnych

  Policjanci z zespołu ds. poszukiwań z Woli zatrzymali 26-letniego mężczyznę, który był poszukiwany listem gończym w związku z podejrzeniem przestępstwa przestępstwo przeciwko mieniu. Zgodnie z dyspozycją sądu został przewieziony do zakładu karnego.

 • Odpowie za oszustwa internetowe

  Mieszkanka gminy Nadarzyn straciła pieniądze po tym, jak „zatrudniła się” u 26-letniego mężczyzny w Internecie. Policjanci, intensywnie pracowali nad ustaleniem oferującego pracę i dzięki ich pracy wykrywczej namierzyli oszusta w Warszawie. Okazał się nim 26-latek. Podejrzany usłyszał już zarzuty karne. Grozi mu teraz kara do 8 lat pozbawienia wolności.

 • Podejrzany o usiłowanie kradzieży pojazdu w Sulejówku, zatrzymany przez stołecznych wywiadowców

  34-letni mieszkaniec powiatu wołomińskiego 3 najbliższe miesiące spędzi w areszcie śledczym w związku z zatrzymaniem go przez stołecznych wywiadowców, podczas próby kradzieży samochodu. Podejrzany wpadł podczas policyjnego pościgu. W tej sprawie mężczyźnie przedstawiono już zarzut karny usiłowania kradzieży pojazdu. Sąd Rejonowy w Mińsku Mazowieckim przychylił się do wniosku prokuratury i umieścił mężczyznę w zakładzie karnym.

 • Znasz te kobiety?

  Policjanci ze śródmiejskiego wydziału dochodzeniowo-śledczego prowadzą postępowanie dotyczące kradzieży okularów i książki o łącznej wartości ponad 2000 złotych. Wizerunek osób mogących mieć związek z tym przestępstwem zarejestrowały kamery. Każdy, kto rozpoznaje widoczne na zdjęciach kobiety proszony jest o kontakt telefoniczny lub osobisty z policjantami prowadzącymi sprawę w siedzibie jednostki przy ul. Wilczej 21.

 • 2019 07 motocykl wawelska 0112 lipca, około godziny 09:00, strażnicy z III Oddziału Terenowego kontrolując swój rejon działania zauważyli wypadek drogowy na ulicy Wawelskiej na wysokości ulicy Ondraszka.