• Oddano hołd pomordowanym w Palmirach

  Wczoraj Zastępca Komendanta Stołecznego Policji insp. Marek Chodakowski wziął udział w uroczystości upamiętniającej ofiary egzekucji przeprowadzanych podczas II wojny światowej w Puszczy Kampinoskiej.

 • Czekamy na wszystkich chętnych, którzy kochają muzykę, śpiew i pragną rozwijać swój talent pod okiem i (uchem) doświadczonych instruktorów.

 • Nielegalne wyroby tytoniowe na jednej z posesji

  Policjanci wydziału dw. z przestępczością gospodarczą KSP zatrzymali 56-letniego mieszkańca Warszawy, który na jednej z prywatnych posesji przechowywał znaczne ilości papierosów bez polskich znaków akcyzy. Mężczyzna został zatrzymany, grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

 • Policyjny pościg w Nieporęcie zakończony zatrzymaniem

  Stołeczni policjanci z wydziału ruchu drogowego zatrzymali po pościgu kierującego skuterem oraz pasażera. Mężczyzna nie zatrzymał się do kontroli drogowej na terenie Nieporętu. Okazało się, że prowadził pojazd w stanie nietrzeźwości, a jego znajomy był poszukiwany. Obaj trafili do pomieszczenia dla osób zatrzymanych, a sprawą zajmą się teraz funkcjonariusze z Nieporętu.

 • Około godziny 22:16 do Punktu Alarmowego JRG 13 wpłynęło zgłoszenie o wypadku na ulicy Chełmżyńskiej. Do akcji zadysponowano zastępy GBA-Rt 3/16/4 oraz GCBA 5/32/2,5 z JRG 13.

  Około godziny 15:57 do Punktu Alarmowego JRG 13 wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku na ulicy Wał Kościuszkowski. Do akcji zadysponowano zastępy GBA-Rt 3/16/4 oraz GCBA 5/32/2,5 z JRG 13 oraz dwa zastępy z JRG 8.

 • Zapisz dziecko do żłobka i wróć do pracy! Rozpoczęła się rekrutacja do nowo otwartych żłobków przy ul. Łaguny 1 oraz ul. Cynamonowej 7. Placówki zostały utworzone w ramach projektu "Żłobki na start" współfinansowanego jest ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.
 • Nieletni podejrzany o kradzieże trafił do schroniska młodzieżowego

  Sąd rodzinny zadecydował o umieszczeniu 13-latka w schronisku młodzieżowym. Chłopiec jest podejrzany o kradzież portfela z placu budowy. Bardzo szybko trafił w ręce policjantów. Jak się okazało, był bardzo dobrze znany stróżom prawa.

 • Zatrzymany w związku z kradzieżą

  Policjanci z wolskiej komendy zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież w drogerii. Funkcjonariuszy zawiadomił pracownik ochrony, który ujął go w związku z kradzieżą perfum. 27-latek usłyszał już zarzut. Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 • Poszukiwany trzema listami gończymi wpadł w ręce mińskich kryminalnych

  45-latek z gminy Halinów ukrywał się od 2016 roku. Mężczyzna był poszukiwany trzema listami gończymi m.in. przez miński sąd. Wpadł na terenie Wawra, podczas zasadzki przygotowanej przez mińskich kryminalnych. Mężczyzna trafił już do zakładu karnego, gdzie będzie odbywał karę 4 lat pozbawienia wolności za oszustwa, groźby karalne i przywłaszczenie.

 • Zarzuty za kradzież whisky

  Dzielnicowi z Legionowa zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież. Łupem 50-latka był alkohol, straty zostały oszacowane na łączną kwotę prawie 555 zł. Funkcjonariusze doprowadzili mężczyznę do komendy. Podejrzany usłyszał zarzut kradzieży. Przestępstwo to zagrożone jest karą do 5 lat więzienia.

 • Zarzuty za kradzież portfela na szkodę klienta

  Dochodzeniowcy z komisariatu na Targówku przedstawili zarzuty karne mężczyźnie, który jest podejrzany o kradzież portfela klienta i kilkukrotne dokonanie płatności jego kartą bankomatową. Mężczyzna został ustalony i zatrzymany w wyniku realizacji sprawy przez kryminalnych z komisariatu na ul. Chodeckiej. 33-letniemu mieszkańcowi Pragi Południe grozi teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 • Kierował bez prawa jazdy, miał przy sobie środki odurzające

  Śledczy z Bielan zgromadzili materiał dowodowy oraz przedstawili już zarzut za posiadanie środków odurzających 36-latkowi. Kierujący samochodem został zatrzymany do kontroli przy ulicy Marymonckiej. Mężczyzna, który był w przeszłości karany za przestępstwa narkotykowe posiadał przy sobie 10 ampułek z morfiną. Teraz w warunkach recydywy grozi mu kara do 4 lat i 6 miesięcy pozbawienia wolności.

 • Marihuanę ukrywał w biurku

  Policjanci z Wesołej zatrzymali 17-latka, który w mieszkaniu posiadał narkotyki. Ponad 5 gramów marihuany miał podzielone na mniejsze porcje, każda osobno zawinięta w folię aluminiową. Dodatkowo funkcjonariusze zabezpieczyli wagę elektroniczną. Zatrzymany usłyszał zarzut.

 • Zatrzymani za kradzież i naruszenie nietykalności

  31-latek i 27-latka zostali ustaleni i zatrzymani przez grodziskich policjantów jako osoby podejrzane o kradzież. Funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna agresywnie zareagował na zwróconą mu uwagę, a kobieta zabrała telefon należący do pokrzywdzonego. Zatrzymani usłyszeli zarzuty kradzieży i naruszenia nietykalności cielesnej. Oboje przyznali się do dokonania tych przestępstw i dobrowolnie poddali się karom.

 • Nieletni zatrzymani w związku z włamaniem do szafek na basenie, 13-latek trafił do schroniska

  Działania policjantów z wydziału profilaktyki społecznej, nieletnich i patologii wolskiej komendy, doprowadziły do udowodnienia dwóm nieletnim w wieku 13 i 15 lat kradzieży z włamaniem do szafek na basenie. Z ustaleń wynika, że z szafek zostały skradzione dokumenty, karta bankomatowa i portfel. Sprawa nieletnich została przekazana do sądu rodzinnego i nieletnich. Jeden z nich trafił do schroniska.

 • Czy rozpoznajesz tego mężczyznę?

  Policjanci z komendy na Ochocie prowadzą postępowanie w sprawie zaboru w celu przywłaszczenia cudzych rzeczy ruchomych w postaci teczki z zawartością z zaparkowanego samochodu przy ulicy Senatorskiej w Warszawie. Kamery monitoringu zarejestrował wizerunek mężczyzny mogącego mieć związek z tym przestępstwem. Każdy, kto rozpoznaje mężczyznę na publikowanym zdjęciu proszony jest o kontakt z funkcjonariuszami wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu komendy na warszawskiej Ochocie.

 • Zawodnicy z KWP w Gorzowie Wielkopolskim zwycięzcami zawodów „Ogień na ogień”

  Prawie 90 zawodników, 28 ekip i kilkuset widzów – tak ogromnym zainteresowaniem cieszyły się ogólnopolskie Mistrzostwa Służb Mundurowych w konkurencjach wytrzymałościowo-siłowych pn. „Ogień na Ogień 2019”, które wczoraj odbyły się na obiektach Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Ząbkach. Do rywalizacji o puchar Komendanta Stołecznego Policji przystąpili siłacze reprezentujący Policję, Wojsko Polskie, Państwową Straż Pożarną, Służbę Więzienną, Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego i Służbę Ochrony Państwa.

 • Nagrody dla stołecznych policjantów i pracowników

  Kilkudziesięciu funkcjonariuszy i pracowników stołecznego garnizonu otrzymało dziś, przyznane przez Komendanta Stołecznego Policji, nagrody motywacyjne za rzetelne i wzorowe wykonywanie obowiązków służbowych. Uroczystość odbyła się na dziedzińcu wewnętrznym Komendy Stołecznej Policji. Listy gratulacyjne wręczył Komendant Stołeczny Policji nadinsp. Paweł Dobrodziej w asyście zastępców: insp. Krzysztofa Smeli, insp. Marka Chodakowskiego oraz Pana Włodzimierza Pietronia.