• Zatrzymany z promilami, dożywotnim zakazem i trzema wyrokami

  Policjanci zatrzymali mężczyznę, który mając 2,5 promila alkoholu w organizmie kierował samochodem. 29-latek miał na swoim koncie już trzy wyroki z popełnienie tego samego przestępstwa oraz orzeczony dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Dodatkowo funkcjonariusze zabezpieczyli przy mężczyźnie ponad 4 gramy marihuany. Podejrzany usłyszał zarzuty, został objęty policyjnym dozorem.

 • Sam sobie zrobił „promocję” w sklepie na blisko 750 złotych

  Policjanci z Łomianek zatrzymali klienta jednej z placówek handlowych. Mężczyzna został ujęty przez ochronę sklepu, gdy chciał wyjść ze sklepu z tańszym towarem. Jak ustalili funkcjonariusze, mężczyzna dokonał zmiany kodów kreskowych na artykułach spożywczych, naklejając na nie kody kreskowe z tańszych artykułów. Tym sposobem 44-latek chciał zaoszczędzić blisko 750 złotych. Mężczyzna usłyszał już zarzut oszustwa, przyznał się do popełnienia przestępstwa i poddał dobrowolnie karze.

 • Ukradli 8 piw, areszt tymczasowy za kradzież rozbójniczą

  Policjanci z komisariatu w Nieporęcie zatrzymali sprawców kradzieży rozbójniczej. Dwaj młodzi mężczyźni ukradli 8 puszek piwa, a następnie jeden z nich uderzył w głowę pięścią pracownika sklepu, który chciał odzyskać skradzione mienie. 18 i 19-latek decyzją sądu zostali tymczasowo aresztowani. Grozi im teraz kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

 • Pluszaki przekazane służbom ratunkowym trafią do dzieci

  Wczoraj Starosta Legionowski przekazał na ręce przedstawicieli Policji Straży Pożarnej oraz Ratownictwa Medycznego maskotki. Paluszki trafią do dzieci, z którymi służby będą miały kontakt w trakcie wykonywania zadań służbowych. Zabawka ma na celu odwrócenia uwagi i zmniejszenie stresu np. podczas wypadku drogowego czy interwencji związanej z przemocą w rodzinie.

 • Próbowali skraść rozrusznik i akumulator z ciągnika rolniczego

  Wpadli w ręce bemowskich policjantów chwilę po tym, jak próbowali skraść rozrusznik i akumulator z ciągnika rolniczego, który służył do odśnieżania terenu osiedla. Mężczyźni w wieku 22 i 36 lat posiadali przy sobie komplety kluczy, kombinerki oraz zabrudzone rękawiczki. Po zgromadzeniu materiału dowodowego podejrzani usłyszeli zarzut usiłowania kradzieży za co grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 • Sprzedał szufladę i deskę zamiast laptopa

  Ursynowscy kryminalni zatrzymali w Gnieźnie 20-latka podejrzanego i oszustwa. Mężczyzna przyjechał na kilka tygodni do warszawy i wpadł na pomysł szybkiego zarobku. Posługując się fałszywym profilem, na jednym z portali umieścił ofertę sprzedaży laptopa, którego nie posiadał. Kiedy zgłosili się chętni, jednemu dostarczył zapakowaną w pudełko szufladę, a drugiemu deskę. Od każdego przyjął 1600 zł. Mężczyzna już usłyszał zarzuty. Grozi mu kara do 8 lat więzienia.

 • Poszukiwany ENA w rękach wolskich policjantów

  Policjanci z Woli zatrzymali mężczyznę, za którym był wydany Europejski Nakaz Aresztowania przez sąd w Czechach. 43-latek był poszukiwany za kradzieże. Mężczyzna został doprowadzony do komendy. O jego dalszym losie zdecyduje sąd.

 • Oficjalne rozpoczęcie działań „Bezpieczne ferie 2020”

  Jazda na nartach z instruktorem, konkursy, prezentacja radiowozów – takie i inne atrakcje czekały na najmłodszych podczas inauguracji działań „Bezpieczne ferie 2020” w ośrodku „Górka Szczęśliwicka” na warszawskiej Ochocie. Stołeczni policjanci wyjaśnili dzieciom, jak przygotować się do ferii i bezpiecznie korzystać z zimowych atrakcji. Wszystko w miłym towarzystwie policyjnej maskotki Sierżanta Borsuka.

 • Odchudzanie to temat, który nie schodzi z tapety. Stale jesteśmy bombardowani pięknymi sylwetkami kobiet i mężczyzn, którzy spędzają czas na siłowni i budują formę. Oczywiście wcale nie musimy wyglądać tak, jak oni, jednak jeśli mamy nadprogramowe kilogramy i po prostu czujemy się z nimi źle, to czas najwyższy coś z tym zrobić. 

  Odchudzanie - jak schudnąć z ud i brzucha w szybki sposób?

  Jak zacząć odchudzanie?

  Gubienie zbędnych kilogramów warto zacząć od zastanowienia się nad tym, co nam nie odpowiada w naszym ciele, jakie efekty chcielibyśmy osiągnąć oraz czemu czujemy się we własnej skórze nie najlepiej. Kolejna ważna sprawa to przeanalizowanie swoich dotychczasowych nawyków żywieniowych. Jeżeli jest bardzo źle i nie potrafimy zapanować nad swoimi uzależnieniami od cukrów prostych, warto udać się do dietetyka, który specjalnie dla nas ustali jadłospis. Dzięki temu będziemy mogli jeść zdrowo, ale jednocześnie to, co lubimy. W większym stopniu uda nam się zapanować nad głodem, przestaniemy podjadać pomiędzy posiłkami. Wizyta u dietetyka oczywiście nie zawsze jest konieczna, bo równie dobrze można spróbować odchudzić się na własną rękę, przy czym trzeba robić to racjonalnie. Oczywiście sama dieta to nie wszystko, trzeba też zdecydować się na aktywność fizyczną, dzięki temu efekty będą lepsze. Obecnie można korzystać także z preparatów na odchudzanie, które mają szansę nieco przyśpieszyć cały proces. Najważniejsze jest jednak to, aby wybierać takie, które będą w 100% naturalne. Nie każde tabletki na odchudzanie będą dla nas bezpieczne, z tym trzeba się liczyć.

  Jak schudnąć z ud?

  Najbardziej problematyczne części ciała to brzuch oraz uda, szczególnie u kobiet. Wiele dziewczyn zastanawia się jak schudnąć z ud? Czy jest to w ogóle możliwe i jak szybko dokonać takiej metamorfozy? Oczywiście podstawa to zmiana diet, a także większa aktywność fizyczna, kolejna ważna sprawa to picie dużej ilości wody. Jeżeli chodzi o gubienie wagi z uda to warto wykonywać takie ćwiczenia, jak przysiady, wykroki, nożyce, dobrym rozwiązaniem będzie także skakanie na skakance. W przypadku chęci odchudzenia się z ud, trzeba też po prostu bardzo dużo spacerować. Większość z nas nie docenia spacerów, nie zwraca uwagi na to, jakie mogą przynieść efekty. Codzienne, regularne spacery mogą przynieść więcej dobrego, niż nam się wydaje. Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to, jak odchudzić się z ud, jednak trzeba próbować różnych rzeczy. Wiele dziewczyn poleca także ćwiczenia przy użyciu hula-hopu ze specjalnymi wypustkami. Możliwości jest wiele także warto próbować różnych rzeczy, dzięki temu można będzie odnaleźć najefektywniejszy sposób na trening.

  Kolejna problematyczna część ciała to brzuch, którego nie da się niestety też zgubić tak łatwo, jak mogłoby się wydawać. W tym wypadku nie będziemy w stanie nic zdziałać, jeśli zaczniemy robić 100 brzuszków dziennie, aczkolwiek trzeba ćwiczyć całe ciało, tylko wtedy możemy osiągnąć sukces i zmniejszyć swoją wagę. 

  O czym pamiętać podczas odchudzania?

  Decydując się na zgubienie zbędnych kilogramów warto podejść do tematu bardzo racjonalnie, tylko wtedy będziemy w stanie się odchudzić bez żadnych problemów czy uszczerbku na zdrowiu. Chociaż w sieci można znaleźć dużo diet, które oferują szybkie efekty to prawda jest taka, że na dłuższą metę wcale nie okażą się tak skuteczne, jak mogłoby się wydawać. Co więcej, w tym wypadku jest większe ryzyko, że po jakimś czasie wrócimy do wagi sprzed odchudzania, albo przybierzemy na niej jeszcze więcej. Tylko racjonalne, świadome odchudzanie może przynieść nam dobre efekt. Dieta, sport, zmiany nie tylko fizyczne, ale przede wszystkim psychiczne - to klucz do sukcesu. W końcu bez samodyscypliny, kształtowania swojego charakteru trudno będzie utrzymać nowe nawyki i zdrowy tryb życia. 

 • W trakcie ucieczki zgubili cały łup

  W ręce bielańskich mundurowych wpadli dwaj mężczyźni podejrzani o usiłowanie kradzieży kosmetyków o wartości ponad 5 tys. złotych, w jednym ze sklepów na terenie dzielnicy. 28-latek z 57-letnim wspólnikiem zabrali z półek 24 flakony perfum, za które nie mieli zamiaru zapłacić. Podczas ucieczki z pękniętej torby, wysypał im się cały łup. Zatrzymani usłyszeli już zarzuty usiłowania kradzieży mienia wspólnie i w porozumieniu, za co grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 • Po dwóch latach przerwała milczenie, partner trafił do aresztu

  Legionowscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który podejrzany jest o znęcanie się psychicznie i fizycznie nad swoją konkubiną. Kobieta po dwóch latach postanowiła przerwać milczenie i o tym, czego doświadczyła od pantera zdecydowała opowiedzieć policjantom. Teraz mężczyzna najbliższe trzy miesiące spędzi w jednym z aresztów śledczych. Za to przestępstwo 72-latkowi grozi do 5 lat więzienia.

 • W pojeździe ukrywał narkotyki

  Narkotyki ukrył w paczce po papierosach w podłokietniku oraz w słoiku pod fotelem kierowcy. Nie umknęło to uwadze stołecznym wywiadowcom, którzy zatrzymali obywatela Ukrainy. Policjanci zabezpieczyli ponad 10 gramów marihuany, kilka porcji kokainy, kilkanaście sztuk LSD oraz ponad 1200 zł na poczet przyszłych kar i grzywien. Podejrzany usłyszał zarzut karny i może grozić mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

 • Dzielnicowi zatrzymali mężczyznę podejrzanego o oszustwo internetowe

  Policjanci ze Śródmieścia zatrzymali mężczyznę podejrzanego o oszustwo komputerowe. 23-latek wykorzystując kartę płatniczą pokrzywdzonego dokonał nieautoryzowanych transakcji na kwotę ponad 4000 złotych. Mężczyzna był także poszukiwany za inne przestępstwa. Za popełnione czyny grozi mu teraz do 5 lat pozbawienia wolności.

 • Ukrył się w mieszkaniu na 2 piętrze, policjanci weszli po drabinie

  W ręce kryminalnych z zespołu poszukiwań wolskiej komendy wpadł 22-letni mężczyzna, który był poszukiwany listem gończym. Mężczyzna ukrywał się w mieszkaniu u znajomej i był przekonany, że jeśli nie drzwiami, to policjanci w żaden inny sposób nie dostaną się do mieszkania. Kryminalni po drabinie dostali się do lokalu znajdującego się na drugim piętrze. Zaskoczony sytuacją 22-latek został doprowadzony do wolskiej komendy, a potem do zakładu karnego.

 • Kradzież z włamaniem i 7 zatrzymanych

  Policjanci wydziału mienia w wyniku ustaleń operacyjnych wytypowali i zatrzymali 7 osób. 6 z nich miało mieć związek z kradzieżą z włamaniem i paserstwem 35 telefonów komórkowych, jedna zaś posiadała narkotyki. Część telefonów funkcjonariusze odzyskali. Dwoje zatrzymanych odpowie za kradzież z włamaniem, czworo za paserstwo, jedna z kobiet usłyszała zarzut posiadania środków odurzających.

 • Utrzymywał się z kradzieży paliwa

  Ursynowscy policjanci zatrzymali 21-latka podejrzanego o kradzieże paliwa z różnych stacji na terenie Warszawy i okolic oraz przywłaszczenia skutera. Mężczyźnie udowodniono cztery przestępstwa, jednak do komisariatu napływają kolejne zawiadomienia w sprawie jego nielegalnej działalności. Podejrzany już usłyszał zarzuty. Grozi mu kara do 5 lat więzienia.

 • Policjanci ujawnili cofnięty licznik

  Policjanci z komisariatu w Ożarowie Mazowieckim zatrzymali do kontroli drogowej opla, którego stan licznika nie zgadzał się o ponad 2 tysiące kilometrów od stanu odnotowanego przed rokiem przez diagnostę podczas ostatniego badania technicznego. Przypominamy, że od 1 stycznia 2020 roku policjanci spisują stan licznika kontrolowanych pojazdów, a odczytane wskazania drogomierza są przesyłane do Centralnej Ewidencji Pojazdów. Zmiana wskazania drogomierza jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności nawet do lat 5.

 • Zapraszamy na kolejną edycję "Zimy w mieście"

  Komenda Stołeczna Policji, jak co roku, aktywnie uczestniczy w programie „Zima w mieście” zapewniając bezpieczeństwo dzieciom i młodzieży podczas ferii zimowych oraz organizując specjalne zajęcia w placówkach edukacyjnych poświęcone bezpiecznemu wypoczywaniu. Ofertę dla uczniów przebywających w stolicy podczas ferii zimowych przedstawiono na dzisiejszej konferencji prasowej zorganizowanej przez Urząd m.st. Warszawy.

 • Sprawdź bezpłatnie swój samochód

  Niebawem rozpoczną się ferie zimowe. Przed wyjazdem na zimowy odpoczynek, zanim spakujemy bagaże i ruszymy w podróż, pomyślmy przede wszystkim o naszym bezpieczeństwie. Dzisiaj i jutro każdy kierowca w ramach akcji „Jadę bezpiecznym autem” będzie mógł dokonać bezpłatnych kontroli podstawowych układów swojego pojazdu w specjalnie do tego przeznaczonych punktach na terenie Warszawy.

 • 2020 02 zima konferencja 01Podczas konferencji w Stołecznym Centrum Sportu Górka Szczęśliwicka, Urząd m.st. Warszawy zaprezentował atrakcje tegorocznej akcji „Zima w mieście”.