Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Warszawa

Wanna wolnostojąca - jak wybrać?

Wanna wolnostojąca jest niezwykle elegancka i dodaje każdej łazience niezwykłego charakteru. Zapewnia wysoki komfort, a dodatkowo pasuje praktycznie do każdego wnętrza. Z tego powodu jest bardzo chętnie wybierana do pokoi kąpielowych, które w ostatnim czasie stały się bardzo popularne w projektach domów, dając namiastkę luksusu i możliwość wypoczynku jak w SPA. Wanna wolnostojąca ma tylko jedną wadę: wymaga większej ilości wolnej przestrzeni. Jednak jeśli ma się odpowiednią ilość miejsca, to warto rozważyć zakup tego typu wanny. A na co zwrócić uwagę, wybierając wannę wolnostojącą?

Wielkość wanny

Wybierając wannę stojącą, należy wziąć pod uwagę jej wielkość, pamiętając, że do wygodnego korzystania z tego rodzaju wanny niezbędna jest ilość miejsca. Zwłaszcza, że najlepiej się one prezentują ustawione centralnie w pomieszczeniu. Większość modeli występuję w rozmiarach:

  • 140 x 95 cm – doskonała do mniejszych pomieszczeń;
  • 150 x 75 cm – zapewnia wygodną kąpiel osobom, które mają mniej niż 170 cm wzrostu;
  • 160 x 80 cm – to duża wanna, która zapewni wygodną kąpiel i będzie wspaniale wyglądać w każdym, większym pokoju kąpielowym.

Sprawdź ofertę nowych mieszkań na Woli

Materiał wykonania

Rodzaj materiału z jakiego wykonana jest wanna, wpływa na jej ostateczną cenę i wytrzymałość. Dodatkowo w zależności od materiału wygląd wanny będzie się znacznie różnił, a co za tym idzie będzie ona pasowała do określonych styli. Najczęściej wybierane są wanny:

  • akrylowe, które są stosunkowo tani, a jednocześnie odporne na uszkodzenia i przebarwienia. Dodatkowo wanny akrylowe mogą mieć różnorodne, ciekawe kształty. Dzięki temu pasują praktycznie do każdego wnętrza. Niestety wymaga zakupu stelaża i wykonania odpowiedniej obudowy;
  • żeliwne – wytrzymałe i idealnie pasujące do łazienek w stylu retro i vintage. Wyjątkowe wrażenie potęgują dołączone, ozdobne nóżki;
  • ze sztucznego marmuru – doskonale się prezentują, ale są dość drogie;
  • wanny stalowe – wytrzymałe, tanie i w dodatku zapewniają ciekawy wygląd łazienki.

Kształt wanny wolnostojącej

Kształt wanny należy dobrać do rozmiaru i kształtu pokoju, aby zapewnić swobodę ruchów przy innych czynnościach wykonywanych w łazience. Wybierając kształt wanny, należy również mieć na uwadze wystrój wnętrza, przykładowo wanny o asymetrycznych, nowoczesnych kształtach nie będą panowały do rustykalnych wnętrz. Klienci najczęściej wybierają wanny wolnostojące: prostokątne, owalne i asymetryczne.