Policjanci z legionowskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę toyoty. Po sprawdzeniu w policyjnej bazie danych wyszło na jaw, że 33-latek popełnił przestępstwo. Jak się okazało, decyzją samorządu terytorialnego z 2018 roku mężczyźnie zostały cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami. Za popełnienie przestępstwa z art. 180a kodeksu karnego grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj w godzinach południowych na terenie gminy Wieliszew policjanci drogówki zatrzymali do kontroli kierowcę toyoty. W trakcie podjętej interwencji mundurowi ustalili, że mężczyzna nie ma uprawnień do kierowania pojazdami. Zostały mu one cofnięte na podstawie decyzji administracyjnej. Mundurowi ustalili, że 33-latek ma cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami od października 2018 roku.

Teraz mężczyzna odpowie za przestępstwo z art. 180a kodeksu karnego. Zgodnie z jego dyspozycją każdy „Kto na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub w strefie ruchu, prowadzi pojazd mechaniczny, nie stosując się do decyzji właściwego organu o cofnięciu uprawnienia do kierowania pojazdami, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2”.

podkom. Justyna Stopińska/ak