Mezoterapia igłowa – poznaj korzyści płynące z niej dla Twojej cery i samopoczucia

Każda kobieta pragnie wyglądać pięknie i młodo – nie ma co nawet z tym faktem dyskutować. Zegar niestety bije, a pierwsze zmarszczki prędzej czy później pojawią się na każdej, nawet najbardziej napiętej i gładkiej twarzy. Na szczęście pierwsze oznaki starzenia można zatrzymać, wybierając się na serię zabiegów mezoterapii.

Czym jest mezoterapia i dlaczego warto ją stosować?

Mezoterapia to zabieg stosowany w medycynie estetycznej, który ma na celu iniekcję śródskórną preparatów o działaniu nawilżającym, odżywczym i regenerującym skórę. Dzięki mezoterapii skóra jest odpowiednio nawilżona, jędrna i napięta, przez co wygląda młodziej. Więcej informacji na temat zabiegu znajdziesz na stronie https://esteticanova.com.pl/zabieg/mezoterapia-110. Klinika medycyny estetycznej https://esteticanova.com.pl. Od wielu lat przeprowadza zabiegi, które przywracają kobiece piękno, młodość, poczucie atrakcyjności i pewności siebie.

Mezoterapia – jak wygląda sam zabieg i czego należy się po nim spodziewać?

Do przeprowadzenia mezoterapii igłowej niezbędne jest uprzednie znieczulenie skóry pacjentki, aby dolegliwości bólowe związane z zabiegiem były jak najmniejsze. Warto zadbać o odpowiednią dezynfekcję twarzy, a także o założenie opaski na włosy pacjentki, aby ograniczyć ryzyko infekcji. Po przeprowadzonym znieczuleniu i dezynfekcji można przystąpić do zabiegu. Dermatolog przy użyciu cienkiej i krótkiej strzykawko-ampułki wprowadza pod skórę dawkę kwasu hialuronowego. W tego typu preparatach stosowanych przy mezoterapii częstym składnikiem jest mannitol, który chroni kwas hialuronowy przed działaniem wolnych rodników i hialuronidazy, występującej w skórze. Preparat o pojemności 1 ml wystarcza do wykonania zabiegu mezoterapii twarzy, szyi, dekoltu lub dłoni. Specjalista może sięgnąć po różne techniki. Często stosowana jest metoda małych depozytów, który polega na śródskórnym podaniu substancji, czego pożądanym efektem jest widoczna poprawa gęstości skóry, przejawiająca się w lepszym kolorycie skóry, likwidacji drobnych zmarszczek i przebarwień. Skóra wygląda świeżo i młodo. Mezoterapia Warszawa ma działanie odmładzające, rewitalizujące i nawilżające, dlatego coraz chętniej sięgają po nie kobiety w różnym wieku. W przypadku pacjentek po 26. roku życia wystarczy wizyta raz na pół roku, składająca się z jednego zabiegu. W celu podtrzymania efektu mezoterapii u kobiet starszych niezbędne jest wykonanie serii zabiegów składających się z co najmniej 3 wizyt w odstępach 4-tygodniowych. Wówczas uzyskuje się najlepszy efekt, a przecież o to chodzi w medycynie estetycznej – mezoterapia Warszawa także należy do tej kategorii zabiegów.

Jak do zabiegu powinna przygotować się pacjentka z cerą naczynkową?

Z racji wykonania wielu iniekcji w czasie zabiegu osoby z cerą naczynkową mogą mieć problem z powstawaniem nieestetycznych siniaków. W związku z tym na około 2 tygodnie przed planowanym zabiegiem specjaliści zalecają przyjmowanie Rutinoscorbinu, który wzmacnia naczynka i ogranicza ich pękanie.

Podsumowując, warto korzystać z możliwości, jakie daje medycyna estetyczna – Warszawa jest miastem, w którym można łatwo umówić się na zabieg mezoterapii, by odzyskać młody wygląd i dawną pewność siebie.