Policjanci zatrzymali mężczyznę, który brał zaliczki i podpisywał umowy na wynajem mieszania nie będącego jego własnością. Policjanci ustalili już, że obywatel Libanu oszukał w ten sposób co najmniej kilkanaście osób na kwotę ponad 30 000 złotych. Niewykluczone, że pokrzywdzonych może być znacznie więcej. 33-latek usłyszał już zarzuty, a na wniosek śledczych, decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Za to przestępstwo grozi mu teraz do 8 lat więzienia.

Do śródmiejskich policjantów trafiła sprawa oszustwa przy wynajmie mieszkania. Funkcjonariusze bardzo szybko ustalili sposób działania sprawcy. Mężczyzna wynajmował mieszkanie w atrakcyjnym punkcie, co ze zrozumiałych względów skusiło osoby zainteresowane jego wynajmem.

Obywatel Libanu zamieszczał ogłoszenia na popularnym portalu społecznościowym. Kiedy zgłaszały się do niego osoby zainteresowany ofertą, podpisywał z nimi umowy najmu i pobierał za to od jednego do kilku tysięcy złotych twierdząc, że lokal należy do niego. 33-latek działał w ten sposób blisko dwa tygodnie i oszukał co najmniej 18 osób na ponad 30 000 złotych.

Policjanci ustalili, gdzie tym razem spotka się z kolejną swoją ofiarą i zorganizowali zasadzkę. Mężczyzna został zatrzymany w jednej z kawiarni w centrum miasta. 33-latek usłyszał już zarzuty oszustwa,  a na wniosek śledczych, decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Za to przestępstwo grozi mu teraz do 8 lat więzienia.

nadkom. Robert Szumiata/mb