Psy służbowe, kontrterroryści i TUR w Warszawie - tak policja pokazała kulisy służby

Na terenie Uczelni Techniczno-Handlowej im. Heleny Chodkowskiej w Warszawie odbył się „Dzień ze stołeczną Policją”, przygotowany przez Wydział Doboru Komendy Stołecznej Policji. Funkcjonariusze pokazali sprzęt, techniki interwencji, musztrę paradną, pracę psa służbowego i działania kontrterrorystów. Wydarzenie miało przybliżyć uczestnikom codzienność służby i możliwości rozwoju w formacji.
W pokazach wzięli udział policjanci z różnych komórek garnizonu stołecznego. Funkcjonariusze z Wydziału Doskonalenia Zawodowego KSP zaprezentowali techniki i taktyki interwencji. Jednym z najbardziej efektownych punktów programu był pokaz musztry paradnej przygotowany przez Kompanię Reprezentacyjną Oddziału Prewencji Policji w Warszawie.
Duże zainteresowanie wzbudził także pokaz tresury psa służbowego, który przygotował Wydział Wywiadowczo-Patrolowy KSP. Uczestnicy mogli zobaczyć współpracę przewodnika z psem oraz sposób wykorzystania tych umiejętności w służbie. Swoje możliwości pokazali również funkcjonariusze Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji, którzy przedstawili udzielanie pierwszej pomocy w warunkach bojowych i sprzęt używany podczas działań wysokiego ryzyka.
W programie znalazły się też prezentacje przygotowane przez policjantów ruchu drogowego. Wydział Ruchu Drogowego KSP pokazał sprzęt wykorzystywany na drogach i opowiedział o codziennej służbie. Obok nich pojawił się patrol konny stołecznej Policji, łódź policyjna Komisariatu Rzecznego Policji oraz stoisko Komendy Rejonowej Policji Warszawa II, gdzie można było porozmawiać z funkcjonariuszami i obejrzeć wyposażenie używane na służbie. Zaprezentowano również samochód bojowy TUR, używany przez SPKP.
Organizatorzy z Komendy Stołecznej Policji połączyli pokaz siły, wyszkolenia i sprzętu z prostym przekazem o pracy w mundurze. To był mocny sygnał, że stołeczna Policja potrafi przyciągnąć uwagę nie tylko nazwą, ale przede wszystkim konkretem, który pokazuje, jak wygląda służba od środka.
na podstawie: Policja Warszawa.
Ostatnie Artykuły

Wynajem dźwigów z operatorem - Co jest wliczone w cenę, za co płacisz osobno i jak uniknąć ukrytych kosztów?

Mata zagra dwa razy na PGE Narodowym. Dojazd będzie mocno zmieniony

Poetycki Obchód w Jazdowie - Składka zamienia urodziny w spacer

Ponad 200 osób przy stołach. Targówek zebrał amatorów tenisa stołowego

Klaunadzińscy na Plaży Wilanów – ruch, śmiech i teatr dla najmłodszych

Krąg kobiet w Śródmieściu - rozmowa bez rad, za to z uważnością

Rolanda na półtora miesiąca zablokowana. Zmiany obejmą autobusy i parking

Turkusowa iskra w Bródnie. Przedszkolaki z Targówka pokazały swoją moc

Reymont po włosku w Bibliotece Narodowej - dwa zapomniane ślady wracają do gry

Psy służbowe, kontrterroryści i TUR w Warszawie - tak policja pokazała kulisy służby

Straż Miejska pokaże blokadę na koło, smogowóz i radiowóz od środka

Lakierowane płyty w ogniu - dym nad działkami szybko ściągnął strażników

Rusza nabór do Lata w Mieście. Warszawa szykuje tysiące wakacyjnych miejsc

