Legia ciągle liczy się w walce o tytuł?

Rozgrywki w Ekstraklasie powoli wkraczają w decydującą fazę, a do zakończenia sezonu pozostało już tylko kilka meczów dla każdego zespołu. Jak w tym momencie zdaniem bukmachera prezentują się szanse Legii Warszawa na wywalczenie mistrzostwa?

Dwa lata bez tytułu

Ostatnie 2 sezony nie były łatwe dla piłkarzy i kibiców Legii Warszawa. Wojskowi przyzwyczaili swoich kibiców do tego, że praktycznie regularnie sięgają po mistrzowski tytuł, a w ciągu 2 ostatnich lat to piłkarze Rakowa Częstochowa i Lecha Poznań wygrali mistrzostwo. Legii w tym czasie udało się jedynie zwyciężyć w ramach rozgrywek o Puchar Polski.

W obecnej kampanii wydaje się, że po raz kolejny kibice Legii Warszawa mogą obejść się smakiem, jeśli chodzi o walkę o tytuł. Aktualne położenie tego zespołu wskazuje na kilka punktów straty, a dodatkowo Legioniści mają przed sobą wymagający terminarz.

Po zakończeniu przerwy na reprezentację Legia Warszawa zmierzyła się w meczu wyjazdowym z Górnikiem Zabrze. W kolejnych tygodniach przeciwnikami tego zespołu będą jeszcze takie ekipy jak Jagiellonia Białystok, Raków Częstochowa czy Śląsk Wrocław. Wszystkie z tych drużyn są aktualnie zaangażowane w walkę o mistrzowski tytuł, dlatego też Legia Warszawa ma przed sobą 3 kluczowe tygodnie. Jeśli Wojskowym uda się zwyciężyć w każdym z tych meczów, to szanse tego zespołu na mistrzostwo Polski znacząco wzrosną. Szczególnie że aktualny wyścig o mistrzowski tytuł bardziej przypomina rywalizację żółwi, aniżeli bolidów F1. Po zimowej przerwie tak naprawdę każda drużyna w czołówce miała już swoje problemy i gorsze momenty.

Kluczowy kwiecień dla Legii!

O ile w pierwszej części sezonu piłkarzy Legii Warszawa można było tłumaczyć ze względu na udane występy w europejskich pucharach, o tyle teraz nie ma już żadnych wymówek. Wojskowi na tym etapie sezonu odpadli już z rozgrywek Ligi Konferencji i również nie występują dalej w Pucharze Polski. Oznacza to, że obecnie mogą w pełni koncentrować się na ligowych wydarzeniach.

Legia ma przed sobą domową rywalizację z Jagiellonią Białystok, która zaplanowana jest na 7 kwietnia. Bukmacher comeon.pl aktualnie wskazuje, że większe szanse na zwycięstwo w tym meczu będzie miała ekipa gospodarzy. Jeśli Legii udałoby się pokonać jednego z głównych kandydatów do mistrzostwa, to bez wątpienia byłby to spory sukces. Sprawdź prognozę pogody, jaka będzie w dniu meczu.

Tydzień później Wojskowi udadzą się na prawdopodobnie najtrudniejszy z pozostałych meczów do końca sezonu. Mowa tutaj oczywiście o rywalizacji z Rakowem Częstochowa, czyli aktualnym mistrzem kraju. W tym przypadku można zakładać, że bukmacher będzie faworyzował ekipę gospodarzy.

Na zakończenie trudnego terminarza Legia Warszawa zmierzy się jeszcze przed własną publicznością ze Śląskiem Wrocław. Pierwszy pojedynek pomiędzy tymi zespołami we Wrocławiu zakończył się zwycięstwem gospodarzy aż 4:0. Legia będzie chciała zrewanżować się za taki rezultat.

Wśród meczów, na które warto jeszcze zwrócić uwagę w przypadku Legii Warszawa, ciekawie zapowiada się rywalizacja z 11 maja, w której Wojskowi udadzą się w delegację do Poznania. Aktualnie bukmacher nie ma jeszcze gotowych propozycji na to wydarzenie, jednak można zakładać, że faworytem będzie wtedy drużyna, która będzie znajdować się w lepszej dyspozycji, ze względu na porównywalne możliwości obu ekip.

Pamiętaj, że kursy na kolejne mecze Legii Warszawa znajdziesz na stronie legalnego bukmachera ComeOn.

Obstawianie zakładów bukmacherskich niesie ze sobą ryzyko uzależnienia. Pamiętaj, że nie może być sposobem na życie. W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione, możesz grać wyłącznie u tych operatorów, którzy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów.

Cherry Online Polska sp. z o.o. posiada zezwolenie na urządzanie zakładów wzajemnych – bukmacherskich przez sieć Internet na podstawie Decyzji Ministra Finansów z dnia 07 czerwca 2022 r. (znak: DAG11.6831.11.2022).

Autor tekstu: Mateusz Nowak – Senior Project Manager Zagranie, absolwent dziennikarstwa sportowego i zarządzania w sporcie na UAM i fan piłki nożnej!