Dlaczego wewnętrzne drzwi drewniane są dalej najpopularniejsze w Polskich domach?

Drewno to wyjątkowy, naturalny materiał, który cieszy się ogromnym powodzeniem w aranżacjach wnętrz. Wpisuje się w różnorodne style, a na szczególną uwagę zasługują jego walory wytrzymałościowe. W polskich domach to najchętniej wybierany materiał na drzwi wewnętrzne. Dlaczego tak się dzieje?

Wewnętrzne drzwi drewniane – zalety materiału

Drzwi wykonane z drewna cechują się wysoką wytrzymałością na uszkodzenia oraz działanie różnorodnych czynników – np. zmiany temperatury. To modele, które mogą służyć przez bardzo wiele lat, a szczególnie wtedy, gdy są odpowiednio zabezpieczone, np. impregnatem. Dobrze zatrzymują ciepło w pomieszczeniach i tłumią hałasy dochodzące z pozostałych części mieszkania.

Wewnętrzne drzwi drewniane są bardzo stylowe i dobrze wyglądają w pomieszczeniach zarówno tych nowoczesnych, jak i urządzonych w tradycyjnym stylu. Można je malować na wiele kolorów, dzięki czemu sprawdzą się i w stonowanych, i w bardziej szalonych aranżacjach. W razie jakichkolwiek zadrapań czy ewentualnych uszkodzeń można je szybko naprawić poprzez zeszlifowanie i nałożenie nowej warstwy farby.

Przewaga drzwi drewnianych wewnętrznych nad innymi

Drzwi drewniane lepiej wpisują się w aranżacje wnętrz, ponieważ struktura drewna i jego ciepła barwa nadają im przytulności. Ludzie cenią sobie naturalność materiałów, dlatego chętniej sięgają po modele drewniane niż np. aluminiowe. Drzwi z tworzyw sztucznych mogą być znacznie cięższe i mniej praktyczne w użytkowaniu. Ich gładka struktura jest nierzadko kłopotliwa w czyszczeniu, ponieważ cały czas widać na niej odciski palców.

Drzwi drewniane są lżejsze i można łatwo zmienić ich kolor w razie potrzeby. Znacznie lepiej się je reperuje i są w stanie przetrwać w dobrej kondycji nawet kilkadziesiąt lat. Nowoczesne drzwi drewniane produkuje się w bardzo zróżnicowanym designie, dzięki czemu można wybrać modele zarówno eksponujące wygląd drewna, jak i zupełnie gładkie, pokryte lakierami warianty.

Dlaczego warto wybrać drewniane drzwi do wnętrza domu?

Warto zdecydować się na drzwi drewniane, ponieważ to inwestycja w wysokiej klasy materiał, który dobrze spełnia swoje funkcje. Trwałe i atrakcyjne wizualnie modele nie bez powodu są najczęściej wybieranymi drzwiami w Polsce. Drewno to ekologiczny surowiec, z którego da się wytworzyć nawet bogato zdobione, eleganckie modele nie tylko do mieszkań, ale nawet pałaców.

Po drewniane drzwi zapraszamy na okna4ever.pl