Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Warszawa

Ubezpieczenie od utraty pracy – jak działa, ile kosztuje?

Nagła utrata stabilności finansowej burzy poczucie bezpieczeństwa. W głowie rodzi się wiele pytań o to, czym będziesz się teraz zajmować, z czego zapłacisz kredyt oraz czy zgromadzone oszczędności pozwolą Ci żyć na tym samym poziomie, zanim znajdziesz nową pracę. Aby nie martwić się o przyszłość, ubezpiecz się od utraty pracy. Dowiedz się, jak to działa.

Utrata pracy to może być wspaniały moment na zmiany, np. założenie swojej działalności lub wypróbowanie sił w nowym zawodzie. Aby móc spokojnie przebranżowić się lub rozwinąć markę, warto najpierw zadbać o bezpieczeństwo finansowe swoje i najbliższych. W tym może pomóc Ci ubezpieczenie od utraty pracy.

Czym jest polisa od utraty zatrudnienia?

Ubezpieczenie na życie zostało stworzone dla osób, którym leży na sercu dobro najbliższych i chcą ich zabezpieczyć finansowo na wypadek niespodziewanych zdarzeń. Jednak podstawowa polisa obejmuje zazwyczaj tylko śmierć ubezpieczonego. Aby zapewnić sobie ochronę od utraty pracy, należy rozszerzyć jej zakres.

Ubezpieczenie od braku zatrudnienia to gwarancja zachowania płynności finansowej po utracie dochodu. Oferta skierowana jest przede wszystkim dla osób, które biorą kredyt hipoteczny na zakup lub budowę nieruchomości. Można wykupić je indywidualnie, wyszukując ofertę w porównywarce internetowej lub skorzystać z propozycji kredytodawcy. Jeśli samodzielnie wybierasz polisę, masz wpływ na wysokość świadczenia oraz składki. W przypadku oferty bankowej suma ubezpieczenia wynosi tyle co kwota kredytu, a rekompensata wypłacana po utracie pracy jest przeznaczona wyłącznie na spłatę rat.

Jak uzyskać świadczenie z tytułu ubezpieczenia od utraty zatrudnienia?

Polisa od utraty pracy zapewni Ci wsparcie wtedy, gdy:

  • zostaniesz zwolniony,
  • przedsiębiorstwo ogłosi upadłość,
  • pracodawca przestanie prowadzić działalność gospodarczą i zdecyduje się wypisać ją z ewidencji.

Ochrona obejmuje także osoby, które zdecydowały się zamknąć własną działalność. Aby uzyskać świadczenie, potrzebujesz: dowodu osobistego, potwierdzenia o statusie osoby bezrobotnej, zaświadczenie o pobieraniu zasiłku dla bezrobotnych, dowód zakończenia umowy o pracę lub prowadzenia działalności. Osoby prowadzące działalność muszą także przedstawić dokumenty potwierdzające, że przez ostatnie 6 miesięcy firma stale działała oraz przedsiębiorstwo zostało wykreślone z właściwej ewidencji. Więcej informacji na temat polisy znajdziesz tutaj: https://www.rankingubezpieczennazycie.pl.

Ile kosztuje ubezpieczenie od utraty pracy?

Cena za polisę różni się w zależności od wybranego towarzystwa ubezpieczeniowego, sumy gwarantowanej, zakresu polisy, liczby wypłat, a także wieku, wykonywanego zawodu oraz osiąganych dochodów. Osoby, które kupują ubezpieczenie indywidualnie, zapłacą za ochronę kilkadziesiąt złotych miesięcznie. Wysokość składki dla kredytobiorców jest ustalana na podstawie kwoty kredytu i może wynosić np. 0,28% przyznanej pożyczki. Aby poznać dokładne wyceny, warto zapoznać się z internetowym kalkulatorem ubezpieczeń.

Polisa od utraty pracy pomoże Ci przetrwać trudny czas i ułatwi poszukiwanie nowego zatrudnienia. Przekonaj się sam, jakie to proste!