Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Warszawa

Zobacz, jak ewoluowała moda na zegarki dla kobiet

Jeszcze kilkanaście lat temu zegarek naręczny był funkcjonalnym elementem wyposażenia. Pozwalał nam w każdym momencie i niezależnie od miejsca sprawdzić godzinę. Dziś mimo tego, że każdy posiada telefon komórkowy, wiele osób w dalszym ciągu inwestuje w czasomierze. Dlaczego?

Przedstawiamy historię ewolucji zegarków dla kobiet. Jako przykład posłużą nam zegarki Timex, które często uchodzą za jedne z najbardziej eleganckich i uniwersalnych konstrukcji. Czy tak jest naprawdę?

Początki zegarków naręcznych w XX wieku

Naręczne zegarki Timex pojawiły się w latach 30-tych XX w – chociaż Waterbury Clock z powodzeniem wprowadzał konstrukcje dla Pań już w latach 60-tych XIX w. Najlepszym dowodem na to jest kieszonkowy model Elfin, który podbił serca wszystkich eleganckich kobiet w tamtym czasie.

Zegarek damski Timex Classic to dowód na to, że elegancja nie musi być droga. Po raz pierwszy marka udowodniła to w latach 60-tych XX wieku. Wszystko dzięki urządzeniu z linii Cavatina, które pokazywało, że czasomierz może być jedynie dodatkiem do kreacji. Dzięki temu kobiety na całym świecie zobaczyły, że lepiej kupić kilka tańszych konstrukcji, by dopasować je do stroju, niż inwestować w jeden drogi model i być od niego uzależnionym pod każdym względem. O ulubionych modelach pań przeczytasz w tym tekście o zegarkach Timex na rmfmaxxx.pl.

Lata 90-te i początek XXI wieku

Szalone lata 90-te i początek XXI wieku to bez wątpienia wspaniały czas, w którym każdy miał ogromne możliwości. Pojawiła się technologia i realna wizja przyszłości, więc nawet czasomierze damskie zaczynały przypominać prototypy rodem z filmów Sci-Fi. Cyfryzacja, ekspansja elementów elektronicznych i fluorescencyjnych tarcz, to najlepsze zobrazowanie akcesoriów i stylu. Firma nie pozostała na ten trend obojętna.

Można nawet pokusić się o stwierdzenie, że Timex jako jeden z pierwszych w branży zegarków zaczął komputeryzować swoje konstrukcje, oferując funkcje podobne do dzisiejszych smartwatchy. Przykładem może być naręczny pager zaprojektowany przy współpracy z firmą Motorola lub zegarek dla sportowców wykorzystujący sygnał GPS i czujniki tętna.

Naleciałości z poprzedniej epoki są widoczne do dziś. Timex Expedition, czyli damski wyposażony w delikatny wyświetlacz elektroniczny, zegarek to hołd dla pierwszych podobnych konstrukcji, które zrewolucjonizowały rynek.

Wczoraj, dziś i jutro

Jedno jest pewne. Zarówno w latach 60-tych, obecnie, jak i w przyszłości, złoty zegarek Timex o delikatnej formie będzie doskonale prezentować się na nadgarstku każdej kobiety. Warto zatem zainwestować w delikatny złoty model zegarka (np. TX151M008-F12), który świetnie będzie komponować się zarówno z codziennymi kreacjami, jak i ze służbowym uniformem.