Warszawa żyje ruchem 7. Olimpiada Seniorów z rekordową frekwencją

2 min czytania
Warszawa żyje ruchem 7. Olimpiada Seniorów z rekordową frekwencją

Ponad 1 500 uczestników 60+ walczy o medale i dobrą zabawę w zawodach rozrzuconych po całym mieście — emocje rosną z dnia na dzień.

  • Warszawa świętuje start 7. Olimpiady Seniorów - zobacz kto i gdzie się ściga
  • Przyjdź i kibicuj — wyniki pierwszego dnia pokazują ducha zawodów
  • Sprawdź terminarz na najbliższe dni i gdzie się pojawić

Warszawa świętuje start 7. Olimpiady Seniorów - zobacz kto i gdzie się ściga

W niedzielę wystartowała 7. Warszawska Olimpiada Seniorów, impreza przeznaczona dla osób powyżej 60. roku życia. Organizatorzy z Urzędu m.st. Warszawy informują o rekordowej frekwencji — ponad 1 500 zawodniczek i zawodników reprezentujących wszystkie dzielnice stolicy. Uroczyste otwarcie poprowadziła zastępczyni prezydenta Renata Kaznowska, która mówiła:

Warszawska Olimpiada Seniorów to czas sportu, radości i wspólnych spotkań. Pokazuje, że wiek nie jest przeszkodą w aktywnym i pełnym energii życiu, każdy uczestnik jest tu zwycięzcą.

Rywalizacje odbywają się w różnych miejscach Warszawy, od hal lekkoatletycznych po pływalnie i ośrodki klubowe, co ułatwia udział seniorom z różnych części miasta.

Przyjdź i kibicuj — wyniki pierwszego dnia pokazują ducha zawodów

Pierwszy dzień przyniósł konkurencje lekkoatletyczne i ergometry wioślarskie. W pchnięciu kulą w kategorii mężczyzn 80+ triumfował reprezentant Bielan z wynikiem 10,00 m. Wśród kobiet najlepsza okazała się zawodniczka z Ochoty z rezultatem 6,83 m. W skoku w dal zwycięstwo wśród kobiet 60-66 zdobyła sportsmenka z Ochoty z wynikiem 2,00 m, a wśród mężczyzn najlepszy skok osiągnął 2,50 m. Te rezultaty pokazują nie tylko sportową rywalizację, ale także zaangażowanie i radość z uczestnictwa.

Sprawdź terminarz na najbliższe dni i gdzie się pojawić

Program następnych dni obejmuje wiele dyscyplin i lokalizacji — warto zaplanować wizytę, by wspierać zawodników. Zaplanowano m.in.:

  • 15 września — pływanie na Pływalni Potocka na Żoliborzu oraz szachy w Ośrodku Solec w Śródmieściu,
  • 16 września — eliminacje w tenisie ziemnym w Ośrodku Legia, tenis stołowy w Ośrodku Solec oraz kolejne wyścigi pływackie,
  • 17 września — Nordic Walking w Ośrodku Nowa Skra na Ochocie,
  • 18 września — finały tenisa ziemnego w Ośrodku Legia oraz rozgrywki brydża w Ośrodku Polonia,
  • 19 września — finały tenisa stołowego w Ośrodku Solec oraz zawody strzeleckie z broni pneumatycznej i z łuku w Ośrodku Hutnik na Bielanach.

Zmagania zakończą się 20 września 2025 r. wielkim finałem w Ośrodku Nowa Skra Stołecznego Centrum Sportu Aktywna Warszawa, gdzie zostaną wyłonieni zwycięzcy poszczególnych dyscyplin. Dla wielu uczestników najważniejsze pozostaje jednak wspólne przeżycie i radość z aktywności.

na podstawie: UMS Warszawa.

Autor: krystian