Jak wybrać najlepszy serwis urządzeń gastronomicznych dla Twojej restauracji

W pełni sprawny sprzęt gastronomiczny znajdujący się na wyposażeniu kuchni w Twojej restauracji to nie tylko kwestia bezpieczeństwa. To również prosty sposób na zapobiegnięcie awarii urządzeń, a tym samym konieczności zamknięcia lokalu na określony czas. Dlatego warto zainwestować w dobry serwis urządzeń gastronomicznych, a jego wyborowi poświęcić nieco czasu.

Chcesz, aby sprzęt gastronomiczny, jaki posiadasz w swojej restauracji służył Ci przez długi czas i działał bezawaryjnie? Korzystaj regularnie z usług profesjonalnej obsługi serwisowej urządzeń gastronomicznych. Masz wątpliwości co do tego, jak wybrać najlepszy serwis? Poznaj nasze wskazówki i dowiedz się, co powinieneś wziąć pod uwagę w trakcie poszukiwań tego typu firmy.

Kryteria wyboru odpowiedniego serwisu

Dobry serwis gastronomiczny to pewność, że oddajesz sprzęt w ręce fachowców, którzy nie przeoczą nawet najdrobniejszej usterki. Ich błąd może bowiem kosztować Cię nie tylko koniecznością zakupu nowego urządzenia. Niesprawne narzędzia mogą stanowić też zagrożenie, zarówno dla pracowników, jak i gości.

Po czym rozpoznać, że wybrałeś najlepszą firmę, która świadczy usługę serwisowania urządzeń gastronomicznych? Oto najważniejsze wytyczne, dzięki którym możesz mieć pewność, że podjąłeś właściwą decyzję.

Znaczenie doświadczenia i kwalifikacji techników

Poszukując najlepszego serwisu urządzeń gastronomicznych w pierwszej kolejności zwróć uwagę na kwalifikacje pracujących tam techników. Powinny to być osoby, które dysponują

wiedzą teoretyczną i praktyczną na temat prawidłowego funkcjonowania sprzętu, jaki chcesz powierzyć w ich ręce. To ważne zwłaszcza na etapie diagnozowania problemu, jaki zgłaszasz. Profesjonalista będzie umiał bez trudu wskazać miejsce usterki, wyjaśnić na czym ona polega oraz w miarę szybko ją usunąć. Takich profesjonalistów zatrudnia m.in. firma SPERTO z Warszawy. Zatrudniani w tym serwisie technicy przeszli gruntowne szkolenia, dzięki którym zdobyli oni odpowiednie przygotowanie teoretyczne, jak i praktyczne.

Co ważne firma istnieje na rynku od 2000 roku, co świadczy też o bogatym doświadczeniu pracujących w niej serwisantów.

Kompleksowość usług

Ważnym elementem wyboru takiej instytucji stanowi obszar świadczonych przez nią usług. Te powinny nie tylko być na najwyższym możliwym poziomie, ale przede wszystkim wyróżniać się kompleksowością. Co to oznacza w praktyce? Otóż profesjonalny serwis urządzeń gastronomicznych powinien oferować następujące usługi:

  • przeglądy techniczne sprzętu;
  • dokładna analiza i diagnostyka urządzeń;
  • naprawa sprzętu;
  • wymiana wadliwych lub zużytych części.

Tylko wówczas możesz mieć pewność, że wchodzisz we współpracę z firmą, która fachowo, sprawnie i całościowo zajmie się sprzętem, jaki posiadasz w swoim lokalu. Ty z kolei zaoszczędzisz w ten sposób czas na szukanie kolejnych specjalistów. Unikniesz też dodatkowych kosztów z tym związanych.

Czas reakcji serwisu i dostępność części zamiennych

Po czym jeszcze możesz rozpoznać doby serwis urządzeń gastronomicznych? Krótki czas oczekiwania na przybycie serwisanta i zajęcie się zleconym mu zadaniem, to cecha, która świadczy o profesjonalizmie serwisu.

Serwis urządzeń gastronomicznych, któremu możesz w pełni zaufać, to również taki, który dba o jakość części wymiennych oraz ich dostępność. Profesjonalna firma będzie dysponowała oryginalnymi częściami do większości najbardziej popularnych markowych sprzętów. Dobrze prosperujący serwis posiada też własny magazyn takich części, dzięki czemu cały proces wymiany przebiega sprawnie i trwa dość krótko.

Opinie klientów i reputacja firmy serwisowej

Niezwykle ważnym elementem wyboru idealnego serwisu urządzeń gastronomicznych stanowi reputacja firmy. Chodzi o opinie klientów, ale nie tylko. Profesjonalny serwis powinien móc pochwalić się bogatym portfolio. Sygnałem, że masz do czynienia ze specjalistą w swojej dziedzinie mogą być też certyfikaty dotyczące oceny jakości świadczonych usług. Znajdziesz je na oficjalnej stronie serwisu.

Podsumowując – znalezienie idealnego serwisu sprzętu gastronomicznego dla restauracji i innych tego typu lokali to czasochłonne zadanie. Jednak poświęcając na nie odpowiednio dużo czasu, zyskujesz pewność, że wybrałeś godnego zaufania profesjonalistę, dzięki któremu będziesz mógł się cieszyć sprawnością swoich urządzeń przez długi czas.