Dlaczego powinniśmy dbać o florę bakteryjną naszej skóry? Zadbaj o siebie z RVB LAB Microbioma

Słysząc o florze bakteryjnej, często na myśl przychodzą nam jelita i dbanie o narządy wewnętrzne. Tymczasem zespół tych niezwykle ważnych organizmów pokrywa również naszą skórę i pełni niezwykle ważne funkcje, o czym często zapominamy. Sprawdź, za co odpowiada flora bakteryjna skóry i co zrobić, aby zadbać o nią w najlepszy możliwy sposób.

Czym jest flora bakteryjna występująca na naszej skórze?

Skóra to nie tylko powłoka ciała, ale jednocześnie największy organ naszego organizmu, na którym nieustannie przebywają dziesiątki milionów różnych mikroorganizmów. Tę niewidoczną ludzkim okiem warstwę tworzą współpracujące ze sobą liczne bakterie, wirusy i grzyby. To właśnie ich zbiór tworzy florę bakteryjną określaną również jako mikrobiom skóry.

Wśród wspomnianych mikroorganizmów występują zarówno korzystne dla nas drobnoustroje, jak i te złe. Kluczowa jest ich właściwa równowaga, aby nasza skóra była odpowiednio chroniona i pozbawiona niedoskonałości. Jeżeli jednak w mikrobiomie  dochodzi do zaburzeń, mogą pojawiać się infekcje, stany zapalne, a także trądzik i inne wypryski. Brak właściwej pielęgnacji skóry pogłębia problem, wskutek czego może stać się ona wrażliwa, a z czasem wykazywać cechy atopowe. Dlatego na co dzień należy stosować kosmetyki o sprawdzonym i wartościowym składzie, takie jak np. RVB LAB.

RVB LAB Microbioma – w trosce o naturalny mikrobiom skóry

W sprzedaży można znaleźć mnóstwo produktów kosmetycznych, które zawierają w swoim składzie drogocenne substancje o działaniu odżywczym, ochronnym czy nawilżającym. Jednak, aby kosmetyk wspomagał utrzymywanie właściwej kondycji cery, powinien skupiać się na ochronie tego, co najbliższe skórze i naturalne, czyli florze bakteryjnej. Mikrobiom u każdej osoby ma inny skład i wymaga odmiennej pielęgnacji. Na tym właśnie aspekcie skupia się włoska marka RVB LAB. Kosmetyki te w pełnej gamie i atrakcyjnych cenach dostępne są w sklepie internetowym Uroda Perfect.

Pielęgnacji mikrobiomu skóry dedykowana jest specjalna linia produktów RVB LAB Microbioma. To seria kilkunastu propozycji przeznaczonych do kompleksowego zadbania zarówno o ciało, jak i twarz, także w przypadku osób z cerą wrażliwą i skłonną do podrażnień. Każdy RVB LAB Microbioma krem, RVB LAB serum czy balsam zawiera w składzie pre- i probiotyki, substancje głęboko nawilżające i rewitalizujące oraz przywracające równowagę w ekosystemie naturalnej flory bakteryjnej skóry.

Cera wymagająca a RVB LAB krem – SOS na trudne przypadki

Flora bakteryjna naszej skóry potrzebuje szczególnego wsparcia zwłaszcza po intensywnym okresie letnim. Pomoc potrzebna jest także zimą podczas niesprzyjających wiatrów i chłodu. Intensywnej rewitalizacji wymagają też osoby z łuszczycą, atopowym zapaleniem skóry czy problemami onkologicznymi. We wszystkich tych przypadkach polecanym produktem jest RVB LAB krem do mycia oraz łagodny balsam do ciała. Ochronę delikatnej i wrażliwej skóry twarzy wspomoże natomiast probiotyczny krem RVB LAB SPF 50.

W pielęgnacji flory bakteryjnej skóry istotne jest również zapobieganie namnażaniu się bakterii i szkodliwych drobnoustrojów. W tym celu należy codziennie dbać o dokładne oczyszczanie cery z zanieczyszczeń i makijażu. Pomocne będą tu takie produkty jak RVB LAB Microbioma Kremowe mleczko 3w1 do demakijażu i RVB LAB Microbioma Tonik z perłami kwasu hialuronowego. Wszystkie produkty z linii RVB LAB Microbioma skupiają się na przyczynie problemu i wzbogacone są o cenne składniki zaczerpnięte prosto z natury.