Do rywalizacji stanęło 32 dzielnicowych oraz 40 kierowników rewirów dzielnicowych. Najlepsi okazali się policjanci z Komendy Powiatowej Policji dla Powiatu Warszawskiego Zachodniego z siedzibą w Starych Babicach oraz Komendy Rejonowej Policji Warszawa I. Niebawem poznamy, kto zdobędzie laur Dzielnicowego Roku 2023 w krajowej, finałowej rywalizacji.

Przez dwa dni od 20 do 21 września policjanci rywalizowali o awans do finałowych zmagań na szczeblu krajowym Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Dzielnicowych „Dzielnicowy Roku”, który odbędzie się w dniach 17-20 października 2023 r.

W tegorocznych eliminacjach policjanci stanęli do rywalizacji w 3 konkurencjach. Pierwszą z nich było strzelanie. Ta część odbywała się w Starej Wsi koło Celestynowa. Do rywalizacji stanęło łącznie 72 policjantów.

Kolejnego dnia mundurowi stawili się w Auli Wydziału Doskonalenia Zawodowego Komendy Stołecznej Policji na terenie Oddziału Prewencji Policji w podwarszawskim Piasecznie. Tam zmierzyli się z testem wiedzy zawodowej. Najpierw do egzaminu stanęli kierownicy rewirów dzielnicowych, a następnie sami dzielnicowi. Ostatnia konkurencja miała charakter praktyczny i polegała na stymulacji przyjęcia interesanta.

Laureatami Zawodów w Komendzie Stołecznej Policji okazali się:

W rywalizacji policjantów dzielnicowych:

  • I miejsce zajął sierż.szt. Paweł Chmara z KRP Warszawa I
  • II miejsce zajął asp. Michał Wiśniewski z KPP dla Powiatu Warszawskiego Zachodniego z siedzibą w Starych Babicach
  • III miejsce- asp. Szt. Jerzy Pajnowski z KRP Warszawa IV

W rywalizacji kierowników rewirów dzielnicowych:

  • I miejsce zajął asp. Bartłomiej Budnicki z KPP dla Powiatu Warszawskiego Zachodniego z siedzibą w Starych Babicach
  • II miejsce asp.szt. Dariusz Popowicz z KRP Warszawa V
  • III miejsce- asp.szt. Błażej Świątek- KRP Warszawa I

W finale zawodów „Dzielnicowy Roku”, który odbędzie się w dniach 17-20 października 2023 r. Komendę Stołeczną Policji reprezentować będą:

  • asp. Bartłomiej Budnicki z KPP dla Powiatu Warszawskiego Zachodniego z siedzibą w Starych Babicach
  • asp. Michał Wiśniewski z KPP dla Powiatu Warszawskiego Zachodniego z siedzibą w Starych Babicach
  • sierż.szt. Paweł Chmara z KRP Warszawa I

Celem zawodów jest poszerzenie wiedzy policjantów oraz doskonalenie ich umiejętności praktycznych. Konkurencje wymagają od funkcjonariuszy prawidłowego wykorzystania posiadanej wiedzy teoretycznej jak również wykazania się umiejętnościami w bezpośredniej komunikacji przy rozwiązywaniu sytuacji problemowej.

Tekst. podkom. Jacek Wiśniewski