Wiklina — sposób na atrakcyjną strefę gospodarczą

Strefa gospodarcza w ogrodzie jest najbardziej zapomniana i nierzadko znajduje się na marginesie zainteresowań domowników. Tymczasem bez niej nie byłoby gdzie postawić pojemników na śmieci, kompostowników, składziku na opał czy roweru.

Tak jak w innych strefach ogrodu, w strefie gospodarczej wykorzystasz wiklinę. Ten naturalny, ekologiczny i swojski surowiec miejscom mniej reprezentacyjnym doda nieco uroku.

Strefa gospodarcza w ogrodzie — zapomniana, ale jakże przydatna!

Strefa gospodarcza w ogrodzie nie należy do miejsc, które są reprezentacyjne. Jednak tylko od Ciebie zależy, jak ją zaaranżujesz. Jeśli dobrze ją zlokalizujesz, w czasie wypoczynku nie narazisz się na widok śmietników czy kompostowników. Ukryjesz je za płotkiem lub pergolą, którą obsadzisz bujnym kwieciem. Co więcej, w strefie gospodarczej możesz zaplanować warzywnik. Otoczony płotkiem z wikliny z oddali stworzy złudzenie kwietnego ogródka. Natomiast wiklinowe obudowy koszy na śmieci sprawią, że nikt nawet się nie domyśli, co w nich przechowujesz.

Nie zapominaj o strefie gospodarczej w ogrodzie — jest ona niezwykle przydatna. To tam wydzielisz składzik na opał, a także miejsce do przechowywania rowerów czy narzędzi. Dzięki wiklinowym akcesoriom miejsce do tej pory traktowane po macoszemu nabierze nowego charakteru i zacznie harmonizować z resztą ogrodu.

Wiklina, czyli surowiec ekologiczny, trwały i rodzimy

Wiklina to młode pędy wierzby (różnych gatunków), które poddaje się obróbce. Proces ten nazywa się korowaniem. Dzisiaj surowiec, jakim jest wiklina, na nowo przeżywa renesans. Wszystko za sprawą powrotu do natury, który stał się nie tylko modą, ale także filozofią. Coraz częściej wybieramy to, co ekologiczne, swojskie i trwałe. Wiklina ma wszystkie te cechy, a na dodatek jest niezwykle estetyczna. Wierzbowe wyplatańce jeszcze w czasach średniowiecznych służyły jako ogrodzenia, osłony przeciwwiatrowe i wiaty. Tworzono z nich kosze i inne przedmioty niezbędne w codziennym życiu. Obecnie naturalny charakter wikliny wykorzystasz, aby stworzyć piękny i harmonijny ogród. Nawet te jego strefy, które pełnią funkcję użytkową, dzięki wiklinie staną się miejscami, na które przyjemnie się spogląda.

Płoty i maty z wikliny — akcesoria pożądane w ogrodowej strefie gospodarczej

Wiklina kojarzy się głównie z wyrobami takimi jak meble, kosze i dekoracje. Jednak nie zapominaj również o akcesoriach wyjątkowo przydatnych w ogrodzie na przykład w strefie gospodarczej. Płot wiklinowy pomoże Ci oddzielić strefę relaksu i zabawy od strefy typowo użytkowej. Płot z wikliny jest bardziej solidny od maty, ponieważ wzmacnia go drewniana rama. Dzięki temu ani zwierzę, ani silniejszy podmuch wiatru nie są w stanie go przewrócić. Wiklinowego płotu nie trzeba wzmacniać dodatkowo matą z wikliny. Mniejsze płotki posłużą Ci do oddzielenia strefy rabatowej od gospodarczej. Większe wykorzystasz jako osłonę warzywnika przed zwierzętami domowymi. Ochronią one także rabaty. Za płotem z wikliny ukryjesz kompostownik czy pojemnik na śmieci.

Matę z wikliny przymocujesz natomiast do istniejącego już ogrodzenia, do siatki. Stanie się ona bokiem drewnianej wiaty, który osłoni ją od wiatru i deszczu. Pnącza wijące się po wiklinowej macie, dodadzą strefie gospodarczej uroku i sprawią, że pięknie wtopi się w ogród.

Obudowy koszy na śmieci jako ozdobny element strefy użytkowej

Nie obawiaj się, że Twój ogród straci swój niepowtarzalny klimat, jeśli umieścisz w nim kompostownik lub pojemnik na śmieci. One niekoniecznie zaburzą estetykę przydomowej przestrzeni. Wiklinowe obudowy koszy na śmieci wspierają się na drewnianej konstrukcji, dzięki czemu są trwałe i wytrzymałe. A co w przypadku, kiedy w Twojej strefie gospodarczej znajduje się więcej koszy na śmieci? Wybierz podwójną obudowę. Sprytnie ukryjesz śmietnik, sprawiając, że najbardziej funkcjonalne miejsce w ogrodzie stanie się także atrakcyjne wizualnie.

Akcesoria wiklinowe pomogą Ci zagospodarować strefy w ogrodzie. Pamiętaj również o parawanach i pergolach wykonanych z tego surowca. Pergola, którą postawisz przy strefie użytkowej, zamaskuje mniej widowiskowe elementy ogrodu. Jeśli ustawisz przy niej donicę z kwiatami, stworzysz zakątek miły dla oka.

Sprawdź naszą ofertę na stronie https://ogrodzeniawiklinowe.pl/kategoria-produktu/obudowy-koszy-na-smieci/