Na czym polega laminacja brwi?

Każdy rok przynosi inne trendy modowe w temacie pielęgnacji brwi. Salony piękności oferują wiele różnych zabiegów, które poprawiają ich wygląd. Jednym z nich jest laminacja brwi. Czym konkretnie jest, jak wygląda procedura zabiegu i … Odpowiedzi na te pytania znaleźć można w tekście poniżej.

Czym jest laminacja brwi?

Laminowanie brwi polega na zmianie kształtu i kierunku wzrostu włosa przy użyciu kwasu tioglikolowego. Jak to dokładnie wygląda? Użyty kwas zrywa dotychczasowe wiązania, które odpowiadają za określony kierunek rośnięcia włosa. Użyte preparaty nadają mu zupełnie nowy kształt, który jest wcześniej ustalany z klientką. Ważne by zabieg przeprowadzała osoba po profesjonalnych szkoleniach z zakresu stylizacji brwi.

Co ważne - jest to w pełni bezpieczny zabieg. Przeznaczony jest on przede wszystkim dla osób, które mają problem z włoskami na brwiach, które ciężko jest ułożyć. Pielęgnacja ta doskonale radzi sobie z brwiami zniszczonymi i sztywnymi włoskami. Po zabiegu włoski wyglądają zdrowo, a także dają się łatwiej układać podczas codziennego makijażu.

Jak wygląda zabieg laminacji brwi?

Pierwszym krokiem jest dokładne oczyszczenie w celu odtłuszczenia włosków. Następnie na brwi nakładany jest kwas tioglikolowy. Jego zadaniem jest otwarcie łusek włosków i zmiana jego budulca. W momencie, kiedy nada się im nowy kształt przychodzi czas na jego utrwalenie. Następnie warto je odżywić roślinnym botoksem.

Na sam koniec zabiegu nakładana jest ampułka z odżywczą keratyną. Należy wiedzieć, że zmyć ją można dopiero po upływie 24 godzin. W ciągu następnej doby należy powstrzymać się od pielęgnacji brwi, mycia głowy lub korzystania z basenu. Efekt laminowania utrzymuje się zazwyczaj od 4 do 8 tygodni. Aby wydłużyć jego okres, ważne jest odpowiednie pielęgnowanie brwi na co dzień.

Laminacja brwi - przeciwwskazania

Należy zdawać sobie sprawę, że zabieg ten nie jest skierowany dla wszystkich. Nie jest on np. wskazany osobom, które posiadają rzadkie brwi. W takiej sytuacji o wiele lepszą opcją będzie wykonanie makijażu permanentnego. Przed zabiegiem każda profesjonalna makijażystka powinna wykonać wywiad z klientką, który pomoże ustalić, czy kwalifikuje się ona na ten zabieg.

Nie są to jedyne przeciwwskazania do jego wykonania. Choć zabieg jest bezpieczny to odradza się jego przeprowadzenie w kilku przypadkach. Jednym z nich jest ciąża. Jest to związane ze zwiększonym zagrożeniem wystąpienia alergii. Laminacji nie należy wykonywać również tuż po makijażu permanentnym lub innym rodzaju pielęgnacji okolić brwi. Przeciwskazaniem jest również przyjmowanie antybiotyków.