Odzież domowa – co nosić po domu, by czuć się komfortowo

Bez wątpienia ubrania, które zakładamy w domowym zaciszu różnią się od naszych kreacji wyjściowych. W domu króluje kryterium wygody. Ubranie powinno być dla nas przede wszystkim komfortowe. Nie oznacza to jednak, że mamy rezygnować ze stylu. Jaką odzież domową wybrać, by czuć się swobodnie i modnie? Podpowiadamy.

Komfortowa odzież domowa - piżamy

Ubiorem, który dosyć jednoznacznie kojarzy się z domem jest piżama. Służy ona przede wszystkim do spania, jednak można ją również stosować jako domowy ubiór. W sklepach dostępne są piżamy o przeróżnych krojach i kolorach. Czym powinna charakteryzować się piżama, żeby było nam w niej w pełni wygodnie i komfortowo?

Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na jakość materiału. Najlepsze piżamy wykonane są z naturalnych materiałów takich jak: jedwab, bawełna czy wiskoza. Zapewniają one dobre przepuszczanie powietrza, a także odprowadzanie wilgoci. Ważnym kryterium przy wyborze piżamy jest także jej miękkość. To właśnie ona w głównej mierze odpowiada za komfort noszenia damskiej odzieży domowej.

Komfortowa odzież domowa - szlafrok

Kolejnym bardzo popularnym strojem domowym jest szlafrok. Ten element ubioru może być wykorzystywany w różnych celach. Można np. owinąć się nim po wzięciu prysznica lub po prostu może służyć jako ubiór domowy. Dobór odpowiedniego szlafroka zależy w dużym stopniu właśnie od tego, w jaki sposób będzie on użytkowany.

W upalne dni lepiej jest postawić na cieńszy szlafrok satynowy. W przypadku chłodnych jesienno-zimowych wieczorów lepszym wyborem będzie gruby szlafrok polarowy lub frotte. Szlafroki występują także w różnych długościach. Mogą one sięgać do ziemi lub do kolana. Wybór odpowiedniego modelu dla siebie uzależniony jest od własnych preferencji.

Komfortowa odzież domowa - dresy

O tyle, co piżamie i szlafrokowi możemy zarzucić, że przeznaczone są do konkretnych rzeczy to należy przyznać, że najbardziej uniwersalnym domowym ubiorem są dresy. Ich popularność spowodowana jest głównie ich ogromną wygodą. Na dres składają się dwa elementy - bluza i spodnie. Można postawić również na gotowy komplet.

Zaletą wyboru gotowego zestawu jest dobre dopasowanie stylistyczne. Oszczędzi to czas, który należałoby poświęcić na samodzielne komponowanie zestawu. Dresy, które możemy znaleźć w sklepach oferują naprawdę dużo różnych krojów, kolorów oraz wzorów. Można swobodnie dopasować je do własnego, unikalnego stylu. Dzięki noszeniu stroju dresowego można poczuć się w pełni swobodnie i komfortowo oddając się wypoczynkowi.