Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Warszawa

Mieszkania w Sulejówku - dobra lokalizacja w rozsądnej cenie

Mieszkanie usytuowane w pobliżu Warszawy, jednak nie w samej stolicy, to rozwiązanie dla wielu osób bardzo atrakcyjne. I nie chodzi tutaj wyłącznie o koszty, choć te oczywiście, kiedy marzy ci się słoneczne czteropokojowe mieszkanie, a także i nieco mniejszy metraż, potrafią skutecznie zniechęcać do zakupu mieszkania w stolicy.

Mieszkania: Sulejówek kontra Warszawa

Przestronne trzypokojowe mieszkanie w Sulejówku to bardzo dobre rozwiązanie zarówno dla młodej pary, jak i rodziny z dzieckiem, a także osób starszych, które szukają spokojnej okolicy. Gotowe do wprowadzenia mieszkanie jest oczywiście droższe od tego kupowanego w stanie deweloperskim. To drugie daje więcej możliwości aranżacyjnych, które dla wielu osób mają kluczowe znaczenie. Przede wszystkim liczy się jednak doskonała lokalizacja. Nieruchomość powinna być położona tak, aby zapewnić Ci bezproblemową realizację wszystkich podstawowych potrzeb. Oczywiście funkcjonalne mieszkanie w Warszawie jest bardzo wygodne, natomiast nie tylko zdecydowanie droższe, ale i związane z szeregiem problemów: miejscem do parkowania, brakiem zieleni i terenów rekreacyjnych, niekończącymi się korkami. 

Trzypokojowe zadbane mieszkanie w Sulejówku daje tutaj znacznie więcej możliwości. Przede wszystkim stać Cię z reguły na bardziej przestronne mieszkanie niż w Warszawie. Za te same środki możesz liczyć na zdecydowanie większy metraż. Kolejna sprawa to bliskość terenów zielonych, rekreacyjnych, które mają znaczenie zarówno dla młodych aktywnych osób, jak i rodzin z dziećmi oraz osób starszych, które cenią sobie spacery czy nordic walking. Plusem jest także zdecydowanie mniejszy hałas, brak problemów z parkowaniem. O korkach jak w stolicy, także można zapomnieć. Komunikacja z Warszawą jest zaś bardzo dobra. Zarówno dla osób poruszających się prywatnymi samochodami, jak i korzystających z komunikacji publicznej. Bliskość stacji PKP będzie miała tutaj niemałe znaczenie. 

Inwestor, który ma do sprzedania mieszkanie

Mieszkania trzypokojowe Sulejówek sprzedają się naprawdę bardzo szybko, między innymi ze względu na zalety wymienione powyżej. Przy wyborze inwestycji warto jednak spojrzeć nie tylko na warunki finansowe i samo mieszkanie, lecz także na operatora całej nieruchomości. Warto sprawdzić informacje na temat dewelopera. Bardzo dobrze świadczyć o nim będzie na przykład to, że realizuje inwestycję bez kredytów, ze środków własnych, co eliminuje właściwie ryzyko, że inwestycja, w którymś momencie się zatrzyma. Warto także sprawdzić poprzednie inwestycje, ich listę, opinie klientów. Dzięki takiej weryfikacji dewelopera możesz uniknąć wielu nieprzyjemnych niespodzianek.

Mieszkanie na sprzedaż: na co zwrócić uwagę?

Wiele zależy od tego, czego oczekujesz od mieszkania. Istotne jest to, czy zależy Ci na nieruchomości na spokojnym osiedlu domów jednorodzinnych czy też w domu wielorodzinnym, na zamkniętym osiedlu z większą ilością bloków. Tego typu wymagania co do nieruchomości warto określić na samym początku. Warto z pewnością zwrócić uwagę, czy do mieszkania przynależy piwnica, komórka lokatorska, balkon lub taras. Koniecznie upewnij się, jaka jest ostateczna powierzchnia użytkowa lokalu. Oprócz doskonałej lokalizacji naprawdę liczy się funkcjonalność mieszkania, ułożenie konkretnych pomieszczeń, łatwość dokonywania ewentualnych zmian, jeśli chodzi o lokalizację przyłączy istotnych szczególnie w kontekście kuchni i łazienki. O tego typu szczegóły zawsze warto dopytywać, ponieważ wiedza ta pozwala uniknąć wielu nietrafionych wyborów.