Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Warszawa

Jaką odzież roboczą i ochronną znajdziemy w hurtowni BHP?

Istnieją miejsca pracy, gdzie pracodawca musi zapewnić pracownikowi specjalistyczny strój. Hurtownia BHP oferuje wiele rodzajów odzieży roboczej i ochronnej, które zwiększają bezpieczeństwo w miejscu pracy. Musimy jednak pamiętać też o komforcie i odpowiednim rozmiarze. Jaki rodzaj ubrania musimy zapewnić swoim pracownikom i o czy pamiętać zanim pojedziemy do hurtowni?

Kiedy wymagana jest odzież robocza i ochronna?

O tym czy w danym miejscu pracy obowiązuje ubranie specjalistyczne decydują przepisy BHP. Najczęściej dotyczy do wszelkiego rodzaju maszyn i urządzeń. Określają one konkretne minimum jakie musi zapewnić pracodawca. Nic nie szkodzi jednak na przeszkodzie, żeby bezpieczeństwo zwiększyć. Odzież musi być przede wszystkim wytrzymała, jeśli jest zagrożona uszkodzeniami mechanicznymi. Przy podnoszeniu dużej ilości ostrych przedmiotów rękawiczki mogą łatwo się zetrzeć i spowodować uraz dłoni. Pamiętać należy też o zabrudzeniach w miejscu pracy i odpowiedniej izolacji skóry.

Hurtownia BHP zapewnia ochronę przed wszelkimi możliwymi zagrożeniami. Mogą mieć one charakter termiczny, mechaniczny, chemiczny, biologiczny i atmosferyczny. Równie groźne co maszyny mogą być środki chemiczne i biologiczne. Musimy pamiętać o kontakcie pracownika z wysokimi temperaturami, szczególnie przy obróbce termicznej i pracy przy piecach. Groźne mogą być też warunki atmosferyczne przy pracach zewnętrznych, zwłaszcza w zimie. Hurtownia BHP z pewnością ma swojej ofercie wiele ciepłych kurtek i butów.

Co konkretnie znajdziemy w hurtowni?

Odzież robocza i ochronna dostosowana jest do wszystkich rozmiarów pracownika. W hurtowni można kupić spodnie i koszule z osobna albo skorzystać ze specjalnych kompletów. Istnieją też ubrania jednoczęściowe. Warto kupić odzież z elementami odblaskowymi, dzięki czemu pracownik będzie lepiej widziany po zmroku. Ograniczy to wypadki w miejscach pracy samochodów czy wózków widłowych. Dobrze, gdy ubranie jest przeciwdeszczowe i woda nie wsiąka w materiał. To bardzo wymagane, gdy pracownik pracuje przy urządzeniach wodnych lub na świeżym powietrzu.

Równie ważne w pracy są wygodne buty. Nie możemy skupiać się jednak wyłącznie na komforcie. W zależności od nawierzchni w miejscu pracy przydaje się różna podeszwa. Jeżeli istnieje możliwość kopnięcia przez przypadek czegoś twardego - należy kupić buty ze wzmocnionym czubkiem. Hurtownie mają do wyboru odpowiednie wkładki, trzewiki, półbuty czy nakolanniki.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Hurtownia BHP Nawigator oferuje wszelkie zabezpieczenia dodatkowe w postaci kasków, gogli, ochraniaczy, nauszników, okularów ochronnych i rękawic. Musimy umieć przewidzieć konkretne zagrożenia w pobliżu i maszyn i oszacować, które z tych zabezpieczeń sprawdzą się najlepiej. Co prawda przepisy BHP nie określają czy sprzęt ma być nowy czy używany, ale na bezpieczeństwie nie ma co oszczędzać i w tym przypadku lepiej wydać trochę więcej.

Ubrania robocze i ochronne nie muszą być wyłącznie funkcjonalne. Hurtownie BHP oferują coraz więcej ładnych ubrań, o ciekawych kolorach i modnych krojach. Miejsce pracy nie musi wiązać się wyłącznie z nudą. Pracownicy lubią być dobrze ubrani, a ich odpowiedni wygląd pozytywnie wpłynie na odbiór firmy przez osoby z zewnątrz.