Wilanów – inwestycje ważne dla mieszkańców

Wilanów to położona na lewym brzegu Wisły dzielnica Warszawy, która cieszy się dużym zainteresowaniem wśród młodych par i rodzin z dziećmi. Dzielnica od zachodu graniczy z Ursynowem, a od wschodu z Wawrem. Wilanów oferuje dostęp do licznych terenów zielonych oraz placów zabaw i wydarzeń skierowanych dla dzieci. Co jeszcze czeka na mieszkańców Wilanowa? Jakie inwestycje mieszkaniowe powinny wziąć pod uwagę osoby planującej przeprowadzkę do tej dzielnicy?

Wilanów charakterystyka dzielnicy

Wilanów to jedna z bardziej prestiżowych dzielnic Warszawy. Na terenie dzielnicy w większości znajdziemy nowoczesne inwestycje mieszkaniowe z wieloma udogodnieniami, które czekają na mieszkańców. Dużą zaletą inwestycji budowanych na Wilanowie jest niewysoka zabudowa z dużą ilością zieleni. Młode osoby z dziećmi wybierają Wilanów ze względu na dużą ilość parków i ścieżek sprzyjających spacerom.

Dużą zaletą dzielnicy jest dogodny dostęp do komunikacji i infrastruktury miejskiej. Mieszkańcy Wilanowa mogą szybko i sprawnie podróżować samochodem, autobusem, metrem. Niebawem również będą mogli skorzystać z pospiesznej linii tramwajowej. Z myślą o fanach aktywnego spędzania czasu władze dzielnicy przygotowały wiele tras rowerowych i rolkowych, a także ścieżek do biegania. W Wilanowie nie brakuje również ośrodków kulturalnych. W wolnym czasie mieszkańcy mogą odwiedzić m.in. Muzeum Plakatu, w którym cyklicznie odbywają się również festiwale i koncerty.

Domy i mieszkania na sprzedaż w Wilanowie

Domy na sprzedaż w warszawskim Wilanowie mają średnio powierzchnię o 120 do nawet 300 metrów kwadratowych.  W ofercie deweloperów znajdziemy kawalerki oraz mieszkania posiadające od 2 do 5 pokoi, o zróżnicowanym metrażu od 28 metrów kwadratowych, aż po 150 metrowe studia. Średnia cena za metr kwadratowy mieszkania na rynku pierwotnym w Wilanowie wynosi średnio 9000 - 12 000 złotych.

Poszukując mieszkania w Wilanowie warto zwrócić uwagę na inwestycję Tulip Wilanów, przygotowaną przez Ronson Development Sp. z o.o. Deweloper przygotował 150 lokali mieszkalnych o powierzchni od 31 do 77 metrów kwadratowych. Do głównych cech osiedla możemy zaliczyć sielską okolicę, prywatne ogrody, a także kameralne mieszkania z antresolami.

Kolejną godną uwagi propozycją jest Infinity Wilanów oferowane przez Dor Group, które wyróżnia się estetyczną architekturą i wykończeniem. Komfortową wysokością pomieszczeń - 278 centymetrów w przypadku standardowych mieszkań oraz 300 centymetrów w przypadku mieszkań położonych na ostatnim piętrze. W inwestycji Infinity znajduje się 86 mieszkań zlokalizowanych na 4 kondygnacjach naziemnych, które posiadają powierzchnię od 32 do 132 metrów kwadratowych.

Willanovia Park to kameralne osiedle domów zlokalizowane na Warszawskim Wilanowie. Każdy z domów ma powierzchnię wynoszącą 225 metrów kwadratowych i wyposażony jest w garaż. W zależności od lokalizacji poszczególne domy posiadają dodatkowo ogródek o powierzchni od 140 do 464 metrów kwadratowych. Cała inwestycja składa się z 36 domów, które będą oddane do użytku w stanie deweloperskim podwyższonym.

Ville Parkowe II zlokalizowane przy ulicy Bogatej to nowoczesne domy w zabudowie bliźniaczej o powierzchni co najmniej 119 metrów kwadratowych. Ceny 4 pokojowych domów zaczynają się od 1 130 000 złotych. Każdy z domów posiada dwie kondygnacje oraz poddasze i wykończone zostaną w standardzie deweloperskim. W niedalekiej odległości od inwestycji znajduje się park,  rzeka oraz rezerwat przyrody.