814 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy skarbowej zabezpieczyli policjanci wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją podczas wspólnych działań z funkcjonariuszami Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego. W ręce funkcjonariuszy wpadł obywatel Gruzji, który w samochodzie ukrywał trefny towar, a na widok policjantów zamknął auto i zaczął uciekać. Mężczyzna usłyszał już zarzut, za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem.

Policjanci wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją wspólnie z funkcjonariuszami Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego przeprowadzili działania na terenie jednego z targowisk. Posiadali operacyjne informacje na temat obywatela Gruzji, który miał handlować papierosami bez polskiej akcyzy.

Funkcjonariusze podjęli obserwacje wskazanej okolicy. Bardzo szybko zauważyli mężczyznę stojącego przy samochodzie, w którym był otwarty bagażnik i widać było liczne paczki papierosów. Kiedy Gruzin zobaczył służy wpadł w popłoch, zamknął samochód i zaczął uciekać, nie reagował na okrzyki wzywające go do zatrzymania. Policjanci szybko zatrzymali 61-latka. Chwile później okazało się, że w samochodzie mężczyzna miał 814 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy.

Obywatel Gruzji został zatrzymany, na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego usłyszał zarzut. 16280 sztuk zabezpieczonych papierosów to uszczuplenie należności podatkowej w wysokości należnego cła w kwocie 1106 złotych, natomiast należnego podatku akcyzowego w kwocie 14135 złotych.

esz/jw