Kryminalni z Targówka poszukiwali kobiety podejrzewanej o kradzież pieniędzy w miejscowej aptece. Wizerunek 25-latki opublikowano w mediach. Dzięki ustaleniom policjantów kobieta wkrótce została zatrzymana. Okazało się, że miała na swoim koncie podobne przestępstwa.

Policjanci z wydziału kryminalnego komisariatu na Targówku wykonywali czynności ds. kradzieży pieniędzy w aptece przy ul. Kondratowicza. Do zdarzenia doszło 23 marca br.  Z poczynionych ustaleń wynikało, że kradzieży tej dokonały wspólnie i porozumieniu dwie osoby. Ich wizerunki opublikowano w mediach.

Dzięki wykonanym czynnościom policjanci wkrótce wpadli na trop 25-letniej mieszkanki Warszawy. Kobieta wkrótce została zatrzymana. Policjanci przeanalizowali inne podobne zdarzenia na terenie dzielnicy i ustalili, że 25-latka miała z nimi bezpośredni związek.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił policjantom przedstawić podejrzanej łącznie 4 zarzuty karne dotyczące kradzieży gotówki w trzech aptekach i biletów w kiosku. Straty, jakie spowodowała, wyniosły prawie 6 tys. złotych.

Kobieta podczas przesłuchania przyznała się do popełnienia tych przestępstw. Zgodnie z kodeksem karnym za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Kryminalni ustalili również wspólnika 25-latki.

ea/po

  • Zdjęcie przedstawia kobietę z zasłoniętą czarnym kwadratem twarzą
    Zatrzymana kobieta