W skarpetkach i slipkach uciekł przed strażnikami na Ostrobramskiej

FOT. SM Warszawa
Po godz. 22 strażnicy miejscy ruszyli za mężczyzną w samych skarpetkach i slipkach, który na widok radiowozu zaczął uciekać ulicą Ostrobramską. 30-latek wpadł w ślepy zaułek i sam położył się na chodniku, gdy funkcjonariusze byli już kilka metrów od niego. Na miejsce wezwano policję i pogotowie, a ratownicy uznali, że potrzebuje specjalistycznej pomocy.
Do zdarzenia doszło w miniony czwartek. Strażnicy z VII Oddziału Terenowego Straży Miejskiej m.st. Warszawy dostali zgłoszenie o mężczyźnie idącym ulicą Ostrobramską w stroju kąpielowym. Gdy patrol pojawił się na miejscu, uwagę funkcjonariuszy zwróciło nie tylko jego ubranie, ale też zachowanie. Mężczyzna przyspieszał, zwalniał i oglądał się za siebie, jakby obawiał się spotkania z patrolem. Kiedy zobaczył radiowóz, ruszył do ucieczki w stronę osiedla.
Strażnicy pobiegli za nim i szybko zamknęli mu drogę ucieczki. Mężczyzna wbiegł w zaułek, z którego nie było wyjścia. Gdy funkcjonariusze byli blisko, podniósł ręce do góry i położył się na chodniku. Jego wyjaśnienia brzmiały nielogicznie. Twierdził, że szedł w stronę Wesołej, a po drodze przez las zrobiło mu się gorąco i postanowił się rozebrać. Problem w tym, że w tej okolicy nie ma lasu, więc strażnicy uznali, że jego relacja nie trzyma się rzeczywistości.
Funkcjonariusze wezwali pogotowie ratunkowe i patrol policji. Do czasu przyjazdu służb zaopiekowali się mężczyzną i uspokajali go rozmową. Policjanci sprawdzili, że nie figuruje jako osoba poszukiwana. Po badaniu ratownicy zdecydowali, że potrzebna jest mu pomoc specjalistyczna, a chwilę później przewieźli go do szpitala.
To był jeden z tych patroli, które pokazują, jak szybko zwykłe zgłoszenie może zamienić się w interwencję medyczną. Na ulicy wyglądało to jak dziwny spacer, ale finał jasno pokazał, że najważniejsze było bezpieczeństwo 30-latka i szybka reakcja strażników, policji oraz ratowników.
na podstawie: SM Warszawa.
Ilustracja wykorzystana w artykule została pobrana z zewnętrznego źródła (SM Warszawa). W przypadku zastrzeżeń dotyczących praw do zdjęcia prosimy o kontakt.
Ostatnie Artykuły

Kamion II wraca na Kamionek. Festyn połączy historię i muzykę

Biblioteczny piknik na Grochowie połączy warsztaty, książki i spotkania

Wiersze, spacery i przedwojenne piosenki na literackim wieczorze w Warszawie

Szaserowa Frajda wraca na Pragę Południe z rodzinnym piknikiem

Mały Archeolog w Klubie Groszek. Dzieci odkryją świat odlewów i zabawy

Na Pradze-Południe szykuje się lekkoatletyczny pokaz siły kobiet

Na plażach nad Wisłą wrócili opiekunowie. Rusza letni festiwal

Puste butelki, otwarte drzwi i znalezisko, które ściągnęło policję na Kutnowską

Roland-Garros pod PKiN-em - Warszawa szykuje tenisowe emocje

Warszawskie pętle zakwitły. Na krańcowych przystankach pojawiło się ponad 11 tysięcy roślin

W skarpetkach i slipkach uciekł przed strażnikami na Ostrobramskiej

Pogotowie Drogowe ZDM miało pełne ręce pracy. W maju wpłynęły tysiące zgłoszeń

W Śródmieściu działają miejsca chłodu. To tam można złapać oddech

Zacisze bierze krótki oddech i wraca z niedzielną „Mątwą”
Przydatne dane teleadresowe
- Samodzielny Zespół Publicznych Zakładów Lecznictwa Otwartego Warszawa Białołęka-Targówek - kontakt, rejestracja, poradnie
- Parafia św. Łukasza Ewangelisty w Warszawie - msze, kancelaria, sakramenty
- Krajowy Instytut Mediów w Likwidacji - kontakt, adres, godziny
- Parafia św. Augustyna w Warszawie - kontakt, nabożeństwa, historia
- Centrum Kultury Wilanów w Warszawie - adres, filie, zajęcia i bilety
- Ministerstwo Sportu i Turystyki - kontakt, adres i zakres działań
