Ursynów zaprasza na Ursynowskie kwiaty - jesienne święto z tekstynaliami w Warszawie

W sobotę 27 września między 11.00 a 14.00 na parkingu przy Urzędzie Dzielnicy Ursynów (al. KEN 61) mieszkańcy mogą oddać elektrośmieci i baterie, otrzymać cebulki oraz przetestować nową akcję zbiórki tekstyliów z nagrodami.
- W Ursynowie przyjdź na Ursynowskie kwiaty i tekstynalia
- Weź udział w warsztatach i spróbuj upcyklingu
- Przyjdź po upominki i zobacz śmieciarkę MPO
W Ursynowie przyjdź na Ursynowskie kwiaty i tekstynalia
Jesienna edycja festynu Ursynowskie kwiaty odbędzie się 27 września w godz. 11.00–14.00 na parkingu przy Urzędzie Dzielnicy Ursynów. Tradycyjnie możliwa będzie zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego oraz baterii w zamian za cebulki roślin ozdobnych — od tulipanów i krokusów po czosnki ozdobne i szafirki. Nowością są tekstynalia, czyli akcja zbiórki ubrań i innych tekstyliów z konkretnymi wymogami wagowymi i nagrodami.
- Z radością zapraszam mieszkańców Ursynowa na kolejną edycję Ursynowskich Kwiatów - tym razem w odsłonie jesiennej. To wydarzenie na stałe wpisało się w kalendarz naszej dzielnicy i co roku przyciąga setki osób. W tym roku szczególnie cieszę się z debiutu tekstynaliów – nowej inicjatywy, która pokazuje, że również tekstylia mogą i powinny stać się ważną częścią ekologicznej rewolucji – mówi Cezary Holdenmajer, Zastępca Burmistrza Ursynowa.
Weź udział w warsztatach i spróbuj upcyklingu
Organizatorzy przygotowali zajęcia dla różnych grup wiekowych. W programie są warsztaty tworzenia jesiennych dekoracji: świeczki z węzy pszczelej, pachnące zawieszki i wianki w jesiennych barwach. Podczas tekstynaliów będzie można spróbować własnych sił w upcyklingu ubrań — na przykład przemienić stary T‑shirt w torbę lub zrobić biżuterię z materiałów. Dla dzieci i młodzieży przewidziano gry edukacyjne, rozpoznawanie gatunków drzew oraz „Mini wysypisko” uczące segregacji odpadów.
Przyjdź po upominki i zobacz śmieciarkę MPO
Za uczestnictwo w zbiórkach przewidziano pulę nagród: 3,5 tysiąca paczek cebulek roślin ozdobnych, 500 czujek dymu i 454 słoiki miodu (430 g). W ramach tekstynaliów każdy, kto przyniesie minimum 2 kg a max 10 kg tekstyliów, otrzyma słoik miodu albo czujkę dymu. Upominki będą wydawane do wyczerpania zapasów, dlatego warto przyjść punktualnie oraz zabrać własne torby i kubki na gorące napoje. Dodatkową atrakcją będzie prezentacja nowoczesnej śmieciarki MPO oraz warsztaty rzeźbienia w pniach drzew na Zielonej Osi Ursynowa przy ul. Cynamonowej, które mają posłużyć jako schronienia dla owadów i ozdoba terenu.
na podstawie: Ursynów.
Autor: krystian