Witkacy na urodzinowej scenie świętuj z nami wyjątkowy dzień!

Już wkrótce niezwykłe wydarzenie w Teatrze STUDIO! Z okazji 140. rocznicy urodzin Stanisława Ignacego Witkiewicza odbędzie się wyjątkowe słuchowisko teatralne, które przeniesie widzów w świat jego twórczości!
- Teatr STUDIO w Warszawie zaprasza na unikalne słuchowisko
- Witkacy w sercu Warszawy nie przegap tej okazji!
Teatr STUDIO w Warszawie zaprasza na unikalne słuchowisko
W sobotę, 24 lutego 2025 roku, o godzinie 19:00, na Dużej Scenie im. Józefa Szajny w Teatrze STUDIO w Warszawie, odbędzie się niezwykłe słuchowisko na żywo. Wydarzenie to zrealizowane zostanie na podstawie dramatu Oni” autorstwa Stanisława Ignacego Witkiewicza, a jego reżyserem jest Tadeusz Kabicz. To nie tylko hołd dla genialnego artysty, ale także okazja do przeżycia wyjątkowego doświadczenia teatralnego. Podczas tego wieczoru publiczność będzie miała szansę zobaczyć proces tworzenia teatru dźwięku, gdzie głosy aktorów oraz fonosfera stworzą niepowtarzalny pejzaż dźwiękowy. Słuchowisko potrwa 50 minut i zostanie zarejestrowane w obecności widzów, a następnie transmitowane przez Polskie Radio na antenie Dwójki”.
Witkacy w sercu Warszawy nie przegap tej okazji!
Fenomen twórczości Witkacego ma swoje korzenie w Teatrze STUDIO, gdzie tradycja inscenizacji jego dramatów trwa od lat. Roman Osadnik, dyrektor teatru, podkreśla znaczenie tego wydarzenia: Teatr na żywo zarówno na scenie, jak i w radiu to wyjątkowe doświadczenie, które łączy pokolenia i przekracza granice wyobraźni”. W foyer teatru będzie można podziwiać monumentalny obraz Jana Dobkowskiego Człowiek i kosmos”, który jest częścią kolekcji Galerii STUDIO. Warto również wspomnieć o innych dziełach związanych z Witkacym, takich jak prace Magdaleny Abakanowicz i Grzegorza Kowalskiego. W słuchowisku wezmą udział znani aktorzy: Tomasz Nosinski, Magdalena Koleśnik, Dominika Ostałowska oraz Halina Rasiakówna. Ich występ z pewnością dostarczy niezapomnianych emocji. Bilety na to wyjątkowe wydarzenie kosztują 35 zł. Transmisja na antenie Polskiego Radia Dwójki” rozpocznie się o godzinie 19:00. Nie przegapcie tej niepowtarzalnej okazji do zanurzenia się w świat Witkacego! Data i miejsce:
24 lutego 2025 (poniedziałek), godz. 18:45
STUDIO teatrgaleria, Duża Scena im. Józefa Szajny
STUDIO Teatrgaleria i POLSKIE RADIO
Pałac Kultury i Nauki
Ostatnie Artykuły

Kamienica Teatru Współczesnego znów pokazuje przedwojenną twarz

Rowerzysta przestał oddychać na Pradze-Południe - zadziałał AED

Świąteczny weekend na drogach Warszawy bez ofiar, 40 pijanych wypadło z ruchu

W CePeKu stare tkaniny i reklamówki dostaną drugie życie

WTP rozdało już 100 biletów i nie zamyka jeszcze tej akcji

Biała czapka i nerwowy atak na Krakowskim Przedmieściu - strażnicy ujęli 35-latka

Sieciechowska na Bielanach będzie całkowicie zamknięta na czas remontu

Na Ursynowie wracają spokojne treningi, a miejsc wciąż jeszcze nie brakuje
![[SIATKÓWKA] PlusLiga – PGE Projekt Warszawa – JSW Jastrzębski Węgiel 3:0. Warszawianie pewnie w ćwierćfinale](/images/mecz/thumbnails/pge-projekt-warszawa-jsw-jastrzebski-wegiel-07042026-30.webp)
[SIATKÓWKA] PlusLiga – PGE Projekt Warszawa – JSW Jastrzębski Węgiel 3:0. Warszawianie pewnie w ćwierćfinale

Na św. Wincentego wyrósł zielony pas, który zmienia całą ulicę

Warszawskie miasteczko rusza znów - weekendy zarezerwowane dla rowerów

Smartfon, aparat i scena – te warsztaty pokażą dzieciom, jak opowiadać obrazem

Włosy zapłonęły na Dworcu Centralnym - po dwóch miesiącach zapadł areszt

