Finał konkursu Warszawa w Kwiatach już 14 września w parku Agrykola

Już 14 września w parku Agrykola odbędzie się wielkie święto miłośników zieleni, podczas którego poznamy zwycięzców 41. edycji konkursu Warszawa w kwiatach”. To wyjątkowe wydarzenie przyciągnie pasjonatów ogrodnictwa oraz mieszkańców, którzy swoją miłością do roślin wzbogacają miejską przestrzeń.
- Konkurs z przedwojenną tradycją
- Finałowe atrakcje w parku Agrykola
- Miłość do natury i bioróżnorodności
Konkurs z przedwojenną tradycją
Konkurs Warszawa w kwiatach” ma długą i piękną historię, sięgającą czasów przedwojennych. Jego celem jest promowanie miejskiego ogrodnictwa oraz zachęcanie mieszkańców do tworzenia wyjątkowych przestrzeni zielonych w swoich domach i na balkonach. W tym roku Zarząd Zieleni m.st. Warszawy, we współpracy z Towarzystwem Przyjaciół Warszawy, po raz 41. organizuje to wydarzenie, które cieszy się ogromnym zainteresowaniem. W tegorocznej edycji wpłynęło ponad 300 zgłoszeń, a jury miało ciężki orzech do zgryzienia, wybierając najlepsze aranżacje.
Finałowe atrakcje w parku Agrykola
Finał konkursu, który odbędzie się w sobotę, 14 września, to nie tylko ogłoszenie zwycięzców, ale również doskonała okazja do spotkania się z innymi miłośnikami roślin. Piknik rozpocznie się o godzinie 12:00 i potrwa aż do 18:00. W programie znalazły się różnorodne atrakcje, takie jak warsztaty ogrodnicze prowadzone przez ekspertów, animacje dla dzieci oraz koncert zespołu Żywi Joł. Co więcej, w specjalnej Edustrefie będzie można spotkać się z popularnymi osobowościami związanymi z ogrodnictwem, takimi jak Maja Popielarska i Sylwia Majcher, które podzielą się swoją wiedzą i pasją do zieleni.
Miłość do natury i bioróżnorodności
Tegoroczna edycja konkursu miała na celu nie tylko uhonorowanie najpiękniejszych balkonów i ogrodów, ale także edukację mieszkańców na temat bioróżnorodności oraz sposobów dbania o roślinność w miejskim otoczeniu. Jak podkreśla Magdalena Młochowska, dyrektorka koordynatorka ds. zielonej Warszawy: Zielona Warszawa to nasza wielka duma. W pięknych stołecznych parkach codziennie odpoczywają tysiące warszawianek i warszawiaków. Jednak niezwykle cieszy nas to, że oprócz urządzonej miejskiej zieleni osoby mieszkające w stolicy i różne instytucje biorą sprawy w swoje ręce”. To właśnie takie zaangażowanie mieszkańców sprawia, że nasze miasto staje się bardziej zielone i przyjazne dla wszystkich.
Podczas finału zostaną ogłoszeni laureaci konkursu, a wyniki będą dostępne również na stronie internetowej projektu. To doskonała okazja, aby docenić pracę wszystkich uczestników i zainspirować się ich pomysłami na własne ogrody i balkony. Warto zatem zarezerwować czas na to wyjątkowe wydarzenie i cieszyć się pięknem natury w sercu stolicy.
Według informacji z: Urząd Miasta Stołecznego Warszawy
Ostatnie Artykuły

Ubrania nie muszą znikać z szafy. Na Pradze-Południe będzie warsztat

Pustynia w słoiku trafi do biblioteki na Pradze Południe

Na placu Szembeka zabrzmią szlagiery i ruszy potańcówka

Nowe boiska w SP 168 otwarte. Uczniowie od razu ruszyli do gry

Wtorki z szydełkiem w Międzypokoleniowej Klubokawiarni rozkręcają Warszawę

Europa i państwo bez tajemnic dla młodych z Mazowsza

W Wilanowie dzieci uczyły się bezpiecznej drogi pieszo i na kółkach

Interwencja przy Ludwiki skończyła się atakiem na strażnika

Żółta lokomotywa na nowych torach metra – ruszyły próby na Mory

Pieniądze z Mazowsza dla powiatu wyszkowskiego. Wsparcie idzie na drogi i zdrowie

Warszawa po zmroku z 114 metrów - Taras Widokowy Nocą wraca na lato

Deskorolkowe starcie wraca na Ursynów. Do wygrania 10 tysięcy złotych

Muranowski krąg kobiet w Muranowie - rozmowa bez presji i bezpieczna przestrzeń

Na Mazowszu przybywa czarnych punktów nad wodą. Ratownicy dostaną wsparcie
Przydatne dane teleadresowe
- Ośrodek Pomocy Społecznej Wilanów - kontakt, godziny, formy pomocy i dokumenty
- Rada do Spraw Polaków poza Granicami Kraju - kontakt, zadania i skład
- Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski - bilety, godziny, dojazd
- Biblioteka Publiczna Wola - filie, godziny, karta i katalog
- Teatr Syrena w Warszawie - bilety, godziny kasy, dojazd i udogodnienia
- Parafia św. Barbary w Warszawie - msze, kancelaria, kontakt
