Jak białe żaluzje aluminiowe wpływają na estetykę wnętrza? Sprawdzamy!

Wybierając żaluzje, nie możesz kierować się tylko kwestiami finansowymi. Weź pod uwagę estetykę, która powinna korespondować z Twoim wnętrzem. Nie wiesz, na co się zdecydować? Podstaw na nowoczesne białe żaluzje aluminiowe.

Białe żaluzje aluminiowe – dlaczego warto je mieć?

Żaluzje aluminiowe zyskały popularność w latach 90. i do dziś są jednym z najchętniej wybieranych rodzajów przesłon okiennych. Oto co je wyróżnia:

  • niewiele ważą – dzięki temu łatwo je podnieść, więc sprawdzą np. w pokoju dziecięcym;
  • po zwinięciu zajmują niewiele miejsca – co umożliwia swobodny montaż nad oknem;
  • łatwo się je czyści – wystarczy wilgotna ściereczka;
  • są wyjątkowo wytrzymałe – odporne na wilgoć i wysoką temperaturę, dzięki czemu nie gniją i nie odbarwiają się;
  • zapewniają dobrą izolację termiczną – w okresie jesienno-zimowym zatrzymują ciepło w pomieszczeniu, a latem zapobiegają nagrzewaniu wnętrza;
  • wyglądają stylowo – Twoje wnętrze zyska unikalny charakter!

Jak białe żaluzje aluminiowe pomogą Ci zmienić aranżację?

Żaluzje aluminiowe białe – powiększ optycznie swoje wnętrze

Wydaje Ci się, że Twój salon wygląda na mały i ciasny? Możesz to zmienić z pomocą odpowiednich żaluzji. Przemyślana aranżacja okien potrafi zdziałać cuda! Zasada jest prosta – ciemne żaluzje najlepiej sprawdzają się w dużych i przestronnych pokojach, które dzięki nim stają się bardziej przytulne, z kolei białe żaluzje powiększą optycznie i rozświetlą niewielkie wnętrze.

Jeśli zależy Ci na takim rezultacie, zwróć też uwagę na szerokość lameli. Chociaż żaluzje aluminiowe białe 50 mm są bardziej wyraziste, to w aranżacjach niewielkich pomieszczeń lepiej sprawdzą się takie o szerokości 25 mm. Dodatkowo polecamy Ci wypróbować ozdobne pionowe taśmy, które jeszcze podbiją ten efekt, tworząc iluzję wysokości.

Białe żaluzje aluminiowe znajdziesz na stronie clicky.pl, gdzie dostępne są też modele perforowane z niewielkimi otworami na powierzchni lameli. Dzięki temu przepuszczają część promieni słonecznych, które sprawią, że pokój dzienny lub salon będzie jaśniejszy.

Białe żaluzje aluminiowe z perforacją

Białe żaluzje aluminiowe z perforacją

Nowoczesny design w Twoim domu z białymi aluminiowymi żaluzjami

Białe przesłony okienne nie tylko pomogą Ci optycznie powiększyć pomieszczenie – dzięki nim wykreujesz wnętrze wpisujące się w nowoczesną estetykę, którą cechuje prostota i subtelna kolorystyka. Białe żaluzje będą pasować do ścian w modnych odcieniach beżu, szarości czy np. szałwiowej zieleni. Takie połączenie wprowadzi do Twoich czterech kątów harmonię. Jeśli wolisz bardziej charakterny efekt, postaw na kontrastowe zestawienia – biel w towarzystwie granatu, czerni czy odcieni bordo to doskonały pomysł.

Nowoczesny design polega też na wykorzystywaniu rozwiązań, które ułatwią Ci życie. Jeśli zastanawiasz się nad kupnem żaluzji, pomyśl o wyposażaniu ich w system zdalnego sterowania. Dzięki tej technologii wieczorem opuścisz żaluzje, nie wstając nawet z łóżka!

Cena żaluzji białych aluminiowych

Żaluzje aluminiowe uznaje się za najbardziej budżetową opcję spośród różnych rodzajów przesłon okiennych. Jednak ich cena zależy od kilku czynników:

  • wymiarów okna – im więcej materiału trzeba zużyć do produkcji, tym wyższa jest cena;
  • personalizacji – żaluzje, które wykonuje się na wymiar, wymagają większych nakładów pracy i dokładności, a więc są droższe;
  • konkretnego sklepu – niektóre z nich oferują korzystne promocje;
  • dodatkowych kosztów – np. ceny wysyłki.

Białe żaluzje aluminiowe to przesłony okienne na miarę naszych czasów – są estetyczne, funkcjonalne i wytrzymałe. Czy przypadły Ci do gustu?