Policjantka zajmująca się policyjną profilaktyką wśród dzieci – młodsza aspirant Agnieszka Wiatrowicz - Grabowska i przedstawicielka Stołecznego Centrum Bezpieczeństwa w dzielnicy Praga Północ Pani Dorota Karsznia - Siekińska spotkały się z podopiecznymi Przedszkola Nr 173 przy ul. Szymanowskiego na Pradze Północ. Głównym tematem pogadanki było bezpieczeństwo najmłodszych. Maluchy były bardzo dobrze przygotowane na to spotkanie. Na koniec otrzymały imienne dyplomy i odblaski.

Na spotkanie z podopiecznymi Przedszkola nr 173 przy ul. Szymanowskiego w Warszawie udała się policjantka z Komendy Rejonowej Policji Warszawa VI - młodsza aspirant Agnieszka Wiatrowicz - Grabowska i przedstawicielka Stołecznego Centrum Bezpieczeństwa dla Dzielnicy Praga Północ Pani Dorota Karsznia - Siekińska.

Funkcjonariuszka najpierw opowiedziała maluchom o swojej służbie i o tym - czym policjanci zajmują się każdego dnia. Zaprezentowała również swoje codzienne wyposażenie do służby.

Przedszkolaki nie tylko wysłuchały rad gości o bezpiecznej drodze do przedszkola i jak zachować się, gdy spotkamy się z niebezpiecznym zwierzęciem lub osobą „obcą”, ale także same wykazały się bardzo duża znajomością zasad bezpieczeństwa oraz znajomością numerów alarmowych.

Wizyta u przedszkolaków była z jednej strony kształcąca dla samych dzieci, dla policjantów natomiast - to było kolejne miejsce, w którym mogli oni przekazać cenne wskazówki na temat bezpieczeństwa w życiu codziennym.

Na koniec policjantka i przedstawicielka Urzędu Dzielnicy wręczyły dzieciom imienne dyplomy i odblaski.

kom. Paulina Onyszko/mw

 • Zdjęcie przedstawia policjantkę, która siedzi na krześle a wokół niej siedzą na dywanie dzieci. Policjantka trzyma w rękach czapkę i pokazuje dzieciom orła.
  Policjantka w przedszkolu
 • Zdjęcie przedstawia policjantkę i kobietę, przy których stoją dzieci. Wszyscy patrzą w stronę aparatu i uśmiechają się do zdjęcia.
  Policjantka w przedszkolu
 • Zdjęcie przedstawia policjantkę, która kuca przed dziećmi i trzyma w rękach małe niebieskie kartoniki.
  Policjantka w przedszkolu
 • Zdjęcie przedstawia policjantkę, która stoi z dzieckiem przed siedzącymi na dywanie dziećmi. Chłopiec trzyma w rękach policyjną tarczę do zatrzymywania pojazdów.
  Policjantka w przedszkolu
 • Zdjęcie przedstawia policjantkę, która siedzi na krześle a wokół niej siedzą na dywanie dzieci. Policjantka ma podniesioną rękę, a część dzieci ma uniesione ręce do góry.
  Policjantka w przedszkolu