Wczoraj Komisariat Policji w Sulejówku gościł dzieci z Przedszkola Miejskiego Nr 2. Policjanci zapoznali najmłodszych z zawodem policjanta oraz zaprezentowali wyposażenie policji, w tym radiowozy. Korzystając z okazji mundurowi opowiedzieli o bezpieczeństwie w miejscu zamieszkania oraz publicznym, a także w ruchu drogowym.

2 października 2023 roku dzieci z Przedszkola Miejskiego Nr 2 w Sulejówku przybyły do miejscowego komisariatu. Celem wycieczki było zapoznanie ich z zawodem policjanta oraz przekazanie wskazówek dotyczących bezpieczeństwa.

Spotkanie rozpoczęło się w komisariacie, w którym dzieci chętnie zwiedzały pomieszczenia. Towarzyszący im policjanci na bieżąco opowiadali o swojej pracy. Dzieci zadawały masę pytań, na które odpowiedzi udzielali funkcjonariusze poszczególnych wydziałów.

Następnym elementem była wizyta u dzielnicowej. Policjantka zaprezentowała swoją pracę i wręczyła dzieciom kolorowanki edukacyjne, które najmłodsi zabrali ze sobą na pamiątkę.  

Dalsza część spotkania przebiegała na zewnątrz, gdzie dzieci miały okazję obejrzeć radiowóz policyjny. Najmłodsi po kolei wsiadali do niewzwykłego dla nich pojazdu. Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się sygnały świetlne.

Cała wizyta przebiegła w miłej atmosferze, pełnej interesujących pytań.

sierż szt. Elżbieta Zagórska/bś