Policjanci dzielnicowi działając na rzecz bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego z czynną pomocą Zastępcy Komendanta Komisariatu Policji Warszawa Ursynów nadkom. Jakubem Komorowskim, dzięki swojemu zaangażowaniu, zatrzymali nietrzeźwego kierowcę jeżdżącego po warszawskich ulicach. Na skutek interwencji policjantów udało się uniknąć ogromnego zagrożenia jakie niesie ze sobą kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu, a być może nawet ocalić ludzkie życie.

Policjanci z Komisariatu Policji Warszawa Ursynów podczas realizacji codziennych zadań służbowych podjęli również działania w zakresie sprawdzenia trzeźwości kierujących, w celu wyeliminowania jak największej liczby nietrzeźwych kierowców, którzy stanowią ogromne zagrożenie dla innych użytkowników dróg, jak również dla siebie samych.

Przebadanie jak największej liczby osób, prowadzi do wyeliminowania nietrzeźwych kierujących z ruchu, a co za tym idzie zmniejszenie liczby zdarzeń drogowych i poprawę bezpieczeństwa. Policjanci wyposażeni w urządzenie kontrolno – pomiarowe iBlow, wykonując kolejne rutynowe czynności podjęli interwencjię wobec kierującego pojazdem ciężarowym marki Renault. Przeprowadzone badanie trzeźwości dało wynik pozytywny - co potwierdziła czerwona dioda na urządzeniu. W związku z rezultatem wstępnego badania, na miejsce wezwano załogę Policji, która wykonała kolejne badania szczegółowym urządzeniem kontrolnym. Kierowca prowadził samochód mając niecały promil alkoholu w organizmie. Został zatrzymany i przewieziony do Komisariatu Policji Warszawa Ursynów celem wykonania wszystkich pozostałych, niezbędnych czynności służbowych. Pojazd, którym poruszał się mężczyzna przekazano w dyspozycję osobie wskazanej przez właściciela. W rezultacie 36 – letni kierowca trafił do policyjnego aresztu. Zgromadzony przez policjantów materiał pozwolił na zatrzymanie prawa jazdy i postawienie zarzutu. Teraz mężczyzna odpowie za przestępstwo, które w Polsce jest regulowane przez art. 178a par. 1 Kodeksu Karnego i podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

 

 

Kierujący pojazdem będący w stanie po użyciu alkoholu,
stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka działającego podobnie do alkoholu,
 STWARZA ZAGROŻENIE W RUCHU DROGOWYM!

 

 

opr. podkom. Ewa Kołdys