Święto studentów dla jednej z uczestniczek zakończyło się wizytą w policyjnym areszcie. Młoda kobieta została zatrzymana w weekend, w środku nocy, po tym, jak "nadmiar energii" wyładowała na zaparkowanym przy ulicy Skarbka z Gór samochodzie. Wczoraj, gdy wytrzeźwiała, policjanci z Białołęki przedstawili jej zarzut za zniszczenie cudzego mienia. To przestępstwo zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności. Nadzór nad tym postępowaniem prowadzi Prokuratura Rejonowa Warszawa Praga Północ.

W środku nocy, z soboty na niedzielę, policyjna załoga patrolowa z komisariatu na Białołęce otrzymała zgłoszenie, że młoda kobieta niszczy zaparkowane przy ulicy Skarbka z Gór pojazdy.

Dzięki informacji od naocznego świadka policjanci bardzo szybko namierzyli opisaną kobietę. Ta na widok mundurów próbowała uciec do pobliskiej klatki schodowej, jednak po chwili została zatrzymana.

20-latka była pijana, czuć było od niej silny zapach alkoholu. Nie chciała wykonywać poleceń policjantów, nie odpowiadała na pytania, była opryskliwa, wulgarna i agresywna. W kajdankach trafiła do radiowozu.

Policjanci od zgłaszającego dowiedzieli się, że młoda kobieta zerwanymi nieopodal gałęziami uderzała w zaparkowane pojazdy.

Mundurowi potwierdzili, że opel ma porysowaną karoserię oraz pękniętą przednią szybę.

Policjanci przewieźli młodą kobietę do komisariatu przy ulicy Myśliborskiej, gdzie sprawdzili jej trzeźwość. Badanie alkomatem wykazało, że miała prawie 2 promile w wydychanym powietrzu. Na resztę nocy trafiła do policyjnego aresztu.

Wczoraj, gdy kobieta wytrzeźwiała policjanci przesłuchali ją i przedstawili jej zarzut za zniszczenie cudzego samochodu. Szkody, jakie dokonała zostały wycenione przez właściciela opla na kilka tysięcy złotych.

To przestępstwo zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

kom. Paulina Onyszko/mw