Grodziscy kryminalni odnaleźli osobę zaginioną, której poszukiwała rodzina. Zaginięcie kobiety zostało zgłoszone ponad 6 lat temu. Policjanci potwierdzili, że odnaleziona nie potrzebuje żadnej pomocy i z pozytywnym skutkiem zakończyli sprawę poszukiwawczą.

Jednym z trudniejszych policyjnych zadań jest prowadzenie poszukiwań osób zaginionych. Funkcjonariusze przyjmują zgłoszenie, najczęściej od członków rodziny, którzy przedstawiają okoliczności zaginięcia. Policjanci wiedzą i rozumieją, jak trudną sytuacją jest brak kontaktu i wiedzy o miejscu przebywania kogoś bliskiego. Po ustaleniu szczegółów natychmiast wykonują szereg czynności w celu jak najszybszego odnalezienia takiej osoby.

Podobnie było w sprawie zaginionej kobiety. Policjanci szczegółowo sprawdzali informacje o jej możliwym miejscu przebywania i zbierali dane, które mogły przynieść pozytywne efekty. Jednak żadne z nich nie pomogło w szczęśliwym zakończeniu tych poszukiwań. Gdy podczas kolejnych działań w tym zakresie kryminalni otrzymali sygnał o kobiecie, natychmiast pojechali go potwierdzić. Pod ustalonym adresem spotkali zaginioną, której na szczęście nic nie zagrażało. Dobre informacje zostały szybko przekazane poszukającym jej członkom rodziny, a policjanci zamknęli tę trudną sprawę.

asp.sztab. Katarzyna Zych