Strażnik z Ekopatrolu przenoszący do samochodu gołębia w kartonowym transporterze.Strażnicy miejscy z Ekopatrolu odłowili na Wawrze chorego, białego gołębia, który prawdopodobnie pochodzi z hodowli. Poszkodowany ptak trafił do Ptasiego Azylu na terenie Warszawskiego ZOO

Mieszkanka Wawra zaobserwowała w swoim ogródku kontuzjowanego białego gołębia. Ptak miał poranioną główkę i krwawe ślady na grzbiecie. Kobieta początkowo miała nadzieje, że gołąb po jakimś czasie sam dojdzie do siebie, jednak widząc że cierpi, zdecydowała się zaalarmować Ekopatrol straży miejskiej.
Na widok zbliżających się strażników poszkodowany gołąbek ożywił się i usiłował wzbić się w powietrze, jednak były to próby nieudane. W tym stanie był łatwym łupem dla kota albo innego ptasiego drapieżnika, z którym zresztą – wnosząc z obrażeń – musiał mieć do czynienia już wcześniej. Funkcjonariusze z największą ostrożnością odłowili przestraszonego pacjenta i przetransportowali do Ptasiego Azylu w Miejskim Ogrodzie Zoologicznym, gdzie zaopiekują się nim specjaliści.

Uwaga- jedno ze zdjęć w galerii może zostać uznane za drastyczne.