Łazienki na wymiar – co warto wiedzieć przed zamówieniem?

Sporo wyzwań stoi przed prywatnym inwestorem, który pragnie stworzyć łazienkę marzeń – nie tylko funkcjonalną, ale też piękną i ponadczasową. Każdy detal musi się tutaj zgadzać i do siebie pasować. Jednym z kluczowych elementów, które decydują o stylizacji są meble łazienkowe na wymiar. O tym, jak właściwie je zamówić w firmie stolarskiej rozmawialiśmy z partnerem Kaja-Meble.pl – łazienki na wymiar.

Łazienki na wymiar – dobry plan to podstawa

Jeśli planujemy rozmieszczenie poszczególnych elementów, w tym mebli łazienkowych, najgorsze co możemy zrobić to działać metodą „na oko”. Każda ściana musi być przez nas dokładnie zmierzona, a następnie odwzorowana na planie. Łazienki na wymiar nie musimy planować w profesjonalnym programie, już schludny schemat na kartce papieru pozwoli nam dość dokładnie oszacować potencjał przestrzenny pomieszczenia.

W pierwszej kolejności ustawmy wymarzony układ, który uwzględnia meble łazienkowe na wymiar, wannę lub prysznic, WC – czyli wszystkie te strategiczne punkty łazienki. Następnie skonfrontujmy te pomysły z rozmieszczeniem przyłączy wody i ścieków, gniazdek itp. Czy pokrywają się one z planem, czy układ łazienki na wymiar jest logiczny? Wreszcie, czy warto przerabiać miejsca przyłączeń dla zamierzonego efektu? To najbardziej palące tematy, które trzeba poukładać jeszcze zanim weźmiemy się za wybór mebli łazienkowych na wymiar w kontekście frontów itd.

Łazienki na wymiar – chaos w stylizacji jest bardzo kosztowny…

Spójność projektu jest na wagę złota, zwłaszcza, jeśli idzie o łazienki na wymiar. Tutaj kompozycja musi idealnie współgrać w każdym detalu, takim jak dobór płytek ceramicznych, armatury, lustra, wszystko dopełniają nasze tytułowe meble łazienkowe na wymiar. Polecamy wybieranie podobnych lub zbliżonych tonacji kolorystycznych. Modne jest łączenie czerni i bieli, wykorzystuje się w takich zestawieniach szafki na wymiar z lakierowanymi frontami. Może nieco ciężej utrzymać na nich czystość, ale wnoszą elegancję i klasę do wnętrza łazienki.

Bardzo modne i niezwykle eleganckie zestawy to meble łazienkowe na wymiar, które łączą w sobie elementy drewna o jasnym odcieniu oraz białych wstawek. Jasne łazienki są bardziej wszechstronne, nadają efektu czystości i przyjemnie się z nich korzysta. Drewniane meble łazienkowe można łatwo skomponować z płytkami ceramicznymi, które imitują drewniane deski – są szalenie popularne nie tylko jako płytki podłogowe, ale również jako płytki ścienne.