Jak pozbyć się pluskwy domowej?

Ich pojawienie się zawsze jest powodem poważnego zaniepokojenia oraz pytań dotyczących własnych zaniedbań w kwestii utrzymania porządku w mieszkaniu bądź domu. O ile w pierwszym przypadku obawy są jak najbardziej uzasadnione, o tyle w drugim, najczęściej nie mieliśmy wpływu na taki rozwój zdarzeń. Dlaczego? Pluskwa domowa jest roznosicielem różnych chorób, jednak jej inwazja jest powodem wniesienie jej do naszego domu lub wędrówki np. otworami wentylacyjnymi z najbliższego sąsiedztwa. Jak walczyć z pluskwami? Czy domowe metody są skuteczne?

Pluskwa domowa, symptomy pojawienia się owadów w domu

Jak rozpoznać pluskwę? Najprościej zasięgnąć informacji na temat jej budowy w każdym przypadku, kiedy w domu znajdziemy owada przemieszczającego się po ścianach. Pluskwy są łatwo dostrzegalne na podłożach jasnych. Sytuacja znacznie się komplikuje w przypadku wykończeń ciemnych i drewnianych.

Ulubionym obszarem ich działania są wielkie skupiska ludzkie.

Powody występowania pluskwy domowej w miastach:

  • Łatwy dostęp do pokarmu, którym w pewnym sensie jesteśmy my, ludzie;

  • Obfitość pożywienia;

  • Łatwe drogi przemieszczania się.

W tym kontekście sypialnie Warszawy, do jakich zaliczyć można np. Ursynów, Brudno, Ząbki czy Grochów są szczególnie narażone na występowanie tego uciążliwego zjawiska. Na szczęście tereny te znajdują się pod troskliwą opieką firmy T&S Sp. Z O.O. Więcej na ten temat znajdziemy na https://derato.pl/.

Wróćmy jeszcze do objawów wskazujących, iż nastąpił atak pasożytów.

Pluskwa domowa pozostawia wyraźne ślady ukąszeń, dodatkowo są one odczuwalne w postaci nasilającego się świądu. W żadnym wypadku nie należy lekceważyć skarg pociech na dolegliwości tego typu lub samemu bagatelizować nagle występujący problem zdrowotny.

Czy zwalczanie pluskiew domowymi metodami jest skuteczne?

Wiele osób uważa, iż wystarczy jedynie uprzątnięcie pomieszczeń, ponieważ według wiedzy, którą posiedli, pluskwa domowa jest efektem brudu.

Nic bardziej mylnego. Pluskwa przychodzi na świat w wyniku zapłodnienia oraz złożenia jaj przez samicę. Zatem jej obecność dowodzi, że dostałą się do naszego domu przyniesiona bądź przez kanały wentylacyjne.

Najczęstsze przyczyny pojawienia się pluskiew:

  • Transport w ubraniu z zewnątrz;

  • Transport w torbie, plecaku, siatce itp.;

  • Pluskwa dociera do naszego domu za pośrednictwem innych osób.

Warunkiem sine qua non pozbycia się owadów jest ich eliminacja. Wystarczy pominięcie choćby jednego osobnika, by problem powrócił. Z tego powodu niezbędne jest powiadomienie odpowiedniej ekipy, która wykorzystując najnowsze technologie, zlikwiduje całą populację gnieżdżącą się w domu.

To jedyny jak dotąd skuteczny sposób zwalczania inwazji pluskiew.

Zauważyłeś podejrzane owady w swoim mieszkaniu? Znalazłeś ślady ukąszeń? Natychmiast skorzystaj z formularza kontaktowego, zanim inwazja przyjmie niepokojące rozmiary, przenosząc się na sąsiednie gospodarstwa domowe.