Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Warszawa

Mikołajki, to wyjątkowy czas. Czas obdarowywania najbliższych drobiazgami. Każdy z Nas może zostać Mikołajem… Jeździmy, biegamy, szukamy i zastanawiamy się, czym uszczęśliwić bliskich, przez co jesteśmy bardziej rozkojarzeni na drodze... A jakby tak w tym roku, dzięki wzmożonej czujności i koncentracji, podarować komuś zdrowie, a nawet życie…(?)

„DAJ SZANSĘ MIKOŁAJOWI”, to spot stworzony przez policjantów Sekcji Profilaktyki Społecznej Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji, pokazujący relacje między kierującymi, a pieszymi. Kierowcy bardzo często zapominają o tym, że na drodze poza pojazdem, też są pieszymi.

Policjanci warszawskiej „drogówki” jeżdżąc do szkół i przedszkoli, uczą i tłumaczą najmłodszym, że prawidłowe zachowanie na drodze jest bardzo ważne. Codzienna czynność, jaką jest przechodzenie przez przejście dla pieszych to proces złożony z kilku etapów. Żadnego z nich nie wolno pominąć! Zaczynając od zatrzymania się przed przejściem, w celu dokładnego rozejrzenia się i upewnienia, że nic nie jedzie, poprzez samo przechodzenie, wymaga od Nas stałego skupienia.

Natomiast osoby kierujące samochodem, w myśl nowych przepisów, muszą zachować czujność i ustępować pierwszeństwa osobom nie tylko będącym na przejściu, ale też tym wchodzącym na przejście dla pieszych.

 

Film „DAJ SZANSĘ MIKOŁAJOWI...”

Pobierz plik „DAJ SZANSĘ MIKOŁAJOWI...” (format mp4 - rozmiar 40.28 MB)