Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Warszawa

Ogrody zimowe - aranżacje, które zapierają dech w piersiach!

Człowiek został tak stworzony, aby nieustannie obcować z naturą. Chcemy zatem otaczać się przyrodą: kwiatami, egzotyczną roślinnością, krzewami. Takie możliwości dają ogrody zimowe - miejsca całorocznego wypoczynku. Podpowiemy Ci, jak je zaaranżować, by zapierały dech w piersiach. 

Ogrody zimowe - pomieszczenia funkcjonalne i estetyczne

Letnią porą miło jest usiąść w wygodnym fotelu i wdychać aromat drzewek cytrusowych. Tylko pomyśl - za oknem żar leje się z nieba, a Ty masz swoją przystań. Z kolei zimą przez ogromne przeszklenia podziwiasz spektakl natury: oszronione wierzchołki drzew i pokrytą białym puchem trawę. To nie bajka, a rzeczywistość. Taki scenariusz spełni się, kiedy postawisz na ogród zimowy. Tylko od Ciebie zależy czy będzie minimalistyczny, czy romantyczny. Niezależnie od sposobu aranżacji, zyskasz funkcjonalne i estetyczne pomieszczenie. 

Jak zaaranżować ogród zimowy? 

Aranżacja ogrodu zimowego jest kwestią gustu właścicieli. Oczywiście większe pole do popisu daje duży ogród zimowy, jednak i ten mniejszy można urządzić tak, aby był przytulny. 

Jeśli dysponujesz sporą powierzchnią, pozwól sobie na biokominek - nadasz pomieszczeniu kameralnego charakteru. W zimie będzie on elementem przyciągającym uwagę, szczególnie wtedy, gdy za oknem szaleje śnieżyca. Biokominek to ten element wystroju wnętrza, który wyczaruje kameralny klimat.  

Ogrody zimowe z Dalekiego Wschodu

Któż z nas nie lubi egzotyki i orientalnych ozdób? Przywołują wakacyjne wspomnienia i sprawiają, że pomieszczenie staje się oryginalne. Dlaczego zatem nie zaaranżować ogrodu zimowego w stylistyce dalekowschodniej? 

Dzięki japońskiej harmonii wyciszysz się i zrelaksujesz. Jeśli jesteś dodatkowo miłośnikiem minimalizmu w urządzaniu wnętrz, mamy dla Ciebie coś specjalnego - styl japandi, czyli połączenie stylu japońskiego i skandynawskiego. Co się sprawdzi? Zainwestuj w drzewka bonsai, fontannę kaskadową i dużą figurkę buddy. Całości dopełni kamienny stolik i kolorowe poduszki pełniące funkcje miejsc do siedzenia. Naturalnie, postaw też na wygodne fotele! 

Ogród zimowy w stylu minimalistycznym

Minimalizm to zdecydowanie ulubiony styl osób ceniących sobie elegancję. Stonowane kolory, takie jak beże, biel i szarości nadają wnętrzu spokoju. W minimalistycznym ogrodzie zimowym sprawdzą się rattanowe, jasne meble i ciemniejsze dodatki. Pomieszczenie możesz urządzić na zasadzie kontrastu - do białych mebli dobrać czarny lub grafitowy dywan. Tylko uważaj z dodatkami - i ich mniej, tym lepiej! Zainspiruj się sztuką feng shui  - dzięki temu wszystkie elementy ogrodu zimowego będą na właściwym miejscu.

Ogród zimowy w stylu romantycznym

Ogród zimowy w stylu romantycznym to idealne miejsce do spotkań we dwoje. Warto przypomnieć sobie początki znajomości z ukochaną osobą, kiedy zza przeszkleń spoglądasz na rozgwieżdżone niebo. Siedzisz na wygodnych, haftowanych poduszkach, a rozmowom i zwierzeniom nie ma końca. 

Ozdobą romantycznego ogrodu zimowego są lampiony podłogowe pełniące funkcję oświetlenia. To one podczas długich wieczorów rzucają ciepłe światło, które sprawia, że kontury miękną, a wszystko wydaje się bardziej łagodne. 

W romantycznym wnętrzu nie może zabraknąć puszystych dywanów z kolorowym włosiem i świec zapachowych. 

Już wiesz, jak zaaranżować ogród zimowy. Kieruj się przede wszystkim swoim gustem i stylistyką innych pomieszczeń w domu. Ma być przytulnie, komfortowo i estetycznie. Dzięki naszym podpowiedziom osiągniesz ten efekt.