Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Warszawa

Dzielnicowi z Woli uczestniczą w spotkaniach z przedstawicielami Spółdzielni Mieszkaniowych, gdzie rozmawiają na temat problemów mieszkańców, zagrożeń oraz sposobów ich rozwiązania. Jest to również okazja do przypomnienia o założeniach programu „Dzielnicowy bliżej Nas”.

Dzielnicowi z Woli i Bemowa w ramach codziennych obchodów rejonów służbowych prowadzą działalność edukacyjno-profilaktyczną wśród mieszkańców. Realizują zadania mające na celu ograniczenie przestępstw dokonywanych m.in. metodą na wnuczka, policjanta, administratora. Policjanci inicjują i uczestniczą w spotkaniach z administratorami za pośrednictwem których docierają do mieszkańców. Przekazują informacje na temat sposobów działania przestępców, ostrzegają i uczą, jak unikać zagrożeń.

Tym razem dzielnicowy z wolskiej komendy spotkał się z administratorami w siedzibie Terenowego Zespołu Obsługi Mieszkańców Ogrodowa, gdzie poruszono tematy dotyczące szeroko pojętego bezpieczeństwa mieszkańców, próbując jednocześnie uwrażliwić i uświadomić pracujące tam osoby, że one również mają realny wpływ na zapobieganie działalności przestępców. W spotkaniach uczestniczyli przedstawiciele wolskiej delagatury BBiZK.

Dzielnicowy przypomniał informacje dotyczące „Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa” oraz aplikacji „Moja Komenda”, które wpisują się w ideę programu „Dzielnicowy Bliżej Nas” zapoczątkowanego w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji.

kom. M. Sulowska/is