Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Warszawa

Policjanci z komisariatu na Bemowie zatrzymali 27-letniego mężczyznę podejrzanego o kradzieże w sklepach. Okazało się, że miał on jeszcze na sumieniu kradzież roweru na terenie Ochoty. Mężczyzna znany doskonale policjantom z wcześniejszych zatrzymań, był kilkukrotnie notowany i poszukiwany przez organy ścigania. Pięciokrotnie przebywał w zakładzie karnym, w kwietniu br. opuścił więzienne mury, gdzie spędził kilka miesięcy. Podejrzany usłyszał dwa zarzuty kradzieży w warunkach recydywy i decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na dwa miesiące.

Wywiadowcy z Bemowa otrzymali zgłoszenie w sprawie kradzieży. Na miejscu ustalili okoliczności zdarzenia. Okazało się, że mężczyzna skradł alkohol, jednak nie była to jego pierwsza kradzież w tym sklepie. Od końca kwietnia br. 27-latek przychodził do sklepu i kradł regularnie alkohol. Mężczyzna został zatrzymany, policjanci zabezpieczyli monitoring w tej sprawie.

Sprawa trafiła do bemowskich dochodzeniowców. W trakcie gromadzenia materiału dowodowego policjanci ustalili, że 27-latek ma jeszcze związek z kradzieżą roweru na terenie Ochoty. Mężczyzna był doskonale znany policjantom, był kilkukrotnie notowany za przestępstwa przeciwko mieniu, był poszukiwany przez organy ścigania. Pięciokrotnie przebywał w zakładzie karnym, więzienne mury opuścił w kwietniu br., gdzie spędził kilka miesięcy za podobne przestępstwa. Niedługo po tym, kiedy był na wolności zatrzymali go bemowscy policjanci, którzy udowodnili mu kradzieże rowerów, wówczas 27-latek usłyszał cztery zarzuty kradzieży w warunkach recydywy. Z przestępstw uczynił sobie stałe źródło utrzymania.  

Tym razem podejrzany usłyszał dwa zarzuty karne dotyczące kradzieży w warunkach recydywy. Prokurator poparł wniosek policjantów o zastosowanie wobec niego środka izolacyjnego i decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na dwa miesiące. Za kradzież grozi kara do pięciu lat pozbawienia wolności.

kom. Marta Sulowska/ea

  • Na zdjęciu widoczny zatrzymany mężczyzna , któremu na ręce zakłada kajdanki nieumundurowany policjant.
    Mężczyzna zatrzymany przez policjantów
  • Na zdjęciu widoczny zatrzymany mężczyzna, który jest prowadzony przez nieumundurowanego policjanta.
    Mężczyzna zatrzymany przez policjantów