Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Warszawa

Pomocy! Teściowa chcę zorganizować moje wesele

Wtrącanie się teściowych w życie Młodych to niestety wciąż częsty problem. Nie dość, że organizacja wesela i ślubu sama w sobie może być stresująca, to jeszcze trzeba zwracać uwagę, aby nie urazić najbliższych. Co zrobić, gdy teściowa nie pozwala na podjęcie żadnej decyzji, a organizacja wesela i ślubu zmienia się w koszmar? Oto garść rad jak sobie poradzić z teściową!

Skieruj uwagę teściowej na konkretne zadania

Chęć zaangażowania się w planowanie i organizacje ślubu jest zupełnie naturalna dla rodziców, jednak zdarza się, że zapędzają się oni w tym zbyt daleko, burząc całą wizję idealnego ślubu pary młodej. Dodatkowym utrudnieniem może być wsparcie finansowe rodziców w opłatach związanych z weselem, gdyż mogą oni zakładać, że skoro płacą, to mają prawo mieć wpływ na podejmowane decyzje. I niestety mają w tym trochę racji, co nie znaczy, że mają oni podejmować decyzje za Was. W takiej sytuacji warto skierować energię teściowej na konkretne zadanie. Poproście mamę, aby pomogła Wam w wyborze konkretnych rzeczy, czy coś załatwiła. Teściowa ma dobry gust? Poradź się jej, które zaproszenia będą najlepszym wyborem. Możesz zapytać również teściową o zwyczaje i przesądy ślubne, czy o to, jak wyglądało jej wesele. Dobrym pomysłem jest również prośba o pomoc w poszukiwaniu konkretnych ofert, czy rzeczy, ale należy w takiej sytuacji zaznaczyć, o co konkretnie nam chodzi. Najłatwiej skorzystać z https://www.weselezklasa.pl/. W ten sposób nie będziecie musieli się wykłócać o każdą rzecz, nikogo nie urazicie, a jednocześnie sprawicie, że teściowa poczuje się potrzebna i ważna.

Szukaj kompromisu

Czasem, tak bardzo chcemy postawić na swoim, że nie zauważamy zalet pomysłów drugiej strony. Zamiast od razu odmawiać i się złościć, przemyśl sprawę i zastanów się, czy pomysły teściowej nie są warte rozważenia. W niektórych kwestiach można również poszukać kompromisów. Teściowa koniecznie chce zaprosić parę swoich najlepszych przyjaciół? Zgódź się, jeśli na sali znajdzie się dla nich miejsce i nie obciąży to zbytnio Waszego budżetu. Możesz również poprosić, aby teściowa pokryła koszty zaproszenia swoich przyjaciół. Wspólnie możecie odwiedzić wybrane sale weselne, które wcześniej można wyszukać na https://www.weselezklasa.pl/sale-weselne,1/. Ważne, aby postarać się znaleźć złoty środek, ale trzeba pamiętać, że nie zawsze jest to możliwe, a ostatnie zdanie zawsze należy do Pary Młodej.

Pamiętaj o tym, co najważniejsze

Pamiętaj, że planowanie i organizacja wesela i ślubu to tylko droga, która ma Was zaprowadzić do wspólnego życia. Zastanów się, czy warto psuć relacje z mamą narzeczonego, a cały okres przygotowań wspominać z goryczą. Przemyśl, w których kwestiach możesz odpuścić bez ryzyka, że będziesz tego żałować, a które rzeczy są dla Ciebie tak istotne, że nie jesteś w stanie z nich zrezygnować. Warto również porozmawiać z przyszłym mężem, co on myśli o całej sytuacji. Pamiętaj, że w trakcie Twoich kłótni z teściową, narzeczony postawiony jest w bardzo kłopotliwej sytuacji. Oczywiście powinien on stanąć po Twojej stronie, jednak Ty również powinnaś wykazać się pewną dozą zrozumienia i cierpliwości.

Wyznaczaj jasne granice

Niestety, czasem wszystkie te metody zawodzą, a teściowa nie daje za wygraną i chce samodzielnie decydować o wszystkim, zapominając, że to Wasz dzień, a nie jej. W takiej sytuacji pozostaje szczera rozmowa i twarde postawienie granic pomocy. Warto najpierw ustalić wszystkie kwestie z narzeczonym, a następnie wspólnie porozmawiać z teściową, starając się nie zranić jej uczuć, ale jednocześnie wyraźnie powiedzieć co Wam przeszkadza. W takim wypadku planowanie ślubu zostaje na Twojej głowie łącznie z wyborem odpowiedniej sali weselnej z https://www.weselezklasa.pl/sale-weselne,1/warszawa/ wraz z suknią oraz wszelkimi formalnościami.