Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Warszawa

Co o Tobie mówi bransoletką, którą nosisz?

W obecnych czasach dosłownie wszystko może stać się formą wyrazu. Nie inaczej jest w przypadku biżuterii, którą zakładamy na co dzień. Choć mogłoby się wydawać, że nie ma większej filozofii w sposobie, w jaki ją wybieramy — nic bardziej mylnego! Zarówno wzór, jak i materiał, z którego została wykonana bransoletka, może dużo powiedzieć o jej właścicielce. Dowiedz się, co o Tobie, Twoim charakterze i upodobaniach mówi Twoja biżuteria, aby od tej pory kupować ją z jeszcze większą świadomością.

Model bransoletki —  można z niej czytać jak z otwartej książki!

Rzeczą, która najmocniej rzuca się w oczy, kiedy patrzymy na bransoletkę, jest jej wzór. W ofercie jubilerskiej możemy znaleźć wiele modeli, które nawiązują do świata roślin, zwierząt, a także wykonywanego zawodu czy relacji międzyludzkich. W takich przypadkach biżuteria jednoznacznie mówi o tym, co jest ważne dla jej właścicielki, a także, z jakimi wartościami się utożsamia. Nieco mniej oczywiste wnioski można wysnuć o osobach, które stawiają na cienkie bransoletki w formie łańcuszków. Można jednak przypuszczać, że są to kobiety o łagodnym usposobieniu. Mogą one także chcieć uchodzić za delikatne, a także w ten sposób podkreślać swoją subtelność. Nieco grubsza biżuteria jest natomiast częściej wybierana przez odważne osoby, które nie boją się mocnych środków wyrazu. Często możemy ją zaobserwować na dłoniach artystek oraz kobiet zajmujących stanowiska managerskie i kierownicze. Takie masywne bransolety mogłyby przytłoczyć słabszy charakter, ale zupełnie nie grozi to osobie przebojowej i stanowczej. 

Złoto czy srebro? Wykonanie też ma znaczenie!

Choć metal, z którego wykonano bransoletkę, dla większości z nas nie jest widoczny na pierwszy rzut oka, to bardziej wnikliwe osoby potrafią rozpoznać, z czego została wykonana biżuteria. Ten aspekt również potrafi wiele powiedzieć o jej posiadaczce. Jedną z najbardziej oczywistych rzeczy jest status materialny kobiety. Nie bez powodu w wielu międzynarodowych korporacjach wymaga się, aby osoby zajmujące stanowiska kierownicze posiadały nieruchomość, samochód czy akcesoria odpowiedniej wartości. Ponadto bransoletka wykonana ze złota świadczy także o zamiłowaniu właścicielki do rzeczy dobrej jakości. Można także przypuszczać, że jest to kobieta o ugruntowanych, stanowczych poglądach, która potrafi bronić swojego zdania. Co więcej, bransoletki wykonane ze złota i ozdobione kamieniami szlachetnymi są chętnie wybierane przez osoby, które chcą uchodzić za kreatorki dobrego stylu. W przypadku biżuterii wykonanej ze srebra możemy mówić o kobietach ceniących sobie klasykę, ale jednocześnie dbających o stan swojego portfela. Zazwyczaj są to osoby z dobrym gustem oraz stylizujące się na profesjonalistów. Natomiast bransoletki wykonane z mniej szlachetnych materiałów najczęściej zobaczymy na dłoniach kobiet, które uwielbiają zmiany i nie przywiązują się do rzeczy materialnych. Dużo ważniejsza, niż wysoka jakość wykonania, jest dla nich możliwość eksperymentowania i testowania nowości.

Zazwyczaj przykładamy mniejszą wagę do wyboru biżuterii niż sukienki, torebki czy butów. I oczywiście każdy ma do tego prawo! Niemniej jednak warto zdać sobie sprawę z tego, że nawet niewielka bransoletka może bardzo dużo powiedzieć o nas samych. Jeśli staniemy się posiadaczkami takiej wiedzy, wówczas z łatwością będziemy mogły posłużyć się nią podczas kreowania swojego wizerunku. Każdy z nas codziennie odgrywa jakąś rolę. Co więc stoi na przeszkodzie, aby od dziś robić to bardziej świadomie?