Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Warszawa

Samochody premium – najbardziej niezawodne marki!

Jednym z niezwykle ważnych czynników, które warto brać pod uwagę przy zakupie samochodu, jest jego awaryjność oraz to, ile wynoszą średnie koszty jego naprawy. Niestety nie zawsze przyglądamy się tej sprawie z należytą uwagą. A w przypadku samochodów klasy premium, powinniśmy przemyśleć to naprawdę dobrze!

Koszty napraw aut z wyższej półki są bowiem o wiele droższe niż zwykłych kompaktów czy samochodów z klasy średniej. Dlatego warto poznać marki premium, które cieszą się największą niezawodnością!

Ranking Warranty Direct 2019 – auta klasy wyższej

Ranking Warranty Direct bierze pod uwagę zarówno samą awaryjność konkretnych modeli z danej klasy, jak i koszty ich naprawy. W przypadku rankingu najmniej awaryjnych samochodów z roku 2019 dla segmentu klasy wyższej nie było zbyt dużego zaskoczenia. Modele aut, które wyszły na prowadzenie, od lat cieszą się dobrą opinią wśród kierowców. Jakie dokładnie samochody premium znalazły się w pierwszej trójce?

Mercedes

Podium zdobył Mercedes klasy E z indeksem awaryjności wynoszącym tylko 54 punkty (przy średniej wartości równej 100, gdzie auta powyżej 200 punktów są określone jako ponad przeciętnie awaryjne – zatem im większa liczba punktów, tym większa awaryjność). Jego średni koszt naprawy to zaledwie 975 zł, czyli jak na auto z wyższej półki, całkiem nieźle!

Lexus GS

Drugie miejsce zajął Lexus GS. Nie zrobił tego niestety ze względu na niskie koszty naprawy, ponieważ średnio wynoszą one aż 2435 zł, jednak na szczęście ma on niski indeks awaryjności, wynoszący 55. Można więc liczyć na to, że auto faktycznie nie będzie zbyt awaryjne.

Volvo S80

Podium zamyka Volv S80 z indeksem awaryjności na poziomie 73 punktów, za to z o wiele tańszym średnim kosztem naprawy, od znajdującego się oczko wyżej Lexusa GS, wynoszącym raczej akceptowalne 1375 zł.

Samochody premium – auta klasy luksusowej

A jak prezentuje się podium niezawodności w przypadku aut luksusowych? Oto najmniej awaryjne samochody premium!

Lexus LS

W tym przypadku Lexus nie zadowolił się drugim miejscem i model LS zajmuje tutaj najwyższe podium z 79 punktami. Niestety w tej beczce miodu jest porządna łyżka dziegciu, bo średni koszt naprawy Lexusa to aż 3872 zł. Więc jak już coś się posypie, to przydadzą się przepastne kieszenie.

Jaguar XJ

Na drugim miejscu rankingu niezawodności znalazł się Jaguar XJ, który ma nieco wyższą awaryjność od zwycięzcy – bo liczy sobie 136 punktów, jednak jest sporo tańszy w naprawie, która średnio wynosi 2008 zł.

Volkswagen Phaeton

Trzecie miejsce przypadło dla Volkswagena, którego awaryjność oceniono na 230 punktów, czyli już nie tak kolorowo, ale za to średnie koszty naprawy są na nie najgorszym poziomie – wynoszą bowiem 2486 zł.

Jakie auta zamykają ranking?

Wiemy już, jakie są najmniej awaryjne samochody z klasy wyższej i segmentu aut luksusowych. Dla porównania warto wymienić te, które znalazły się na szarym końcu rankingu. W przypadku samochodów luksusowych jest to niestety Mercedes klasy S z indeksem awaryjności wynoszącym aż 345, jednak ze stosunkowo niskimi kosztami naprawy – 2358 zł, zatem można to jakoś przełknąć.

Natomiast w przypadku samochodów klasy wyższej, niechlubnym zwycięzcą na najbardziej awaryjne auto w 2019 roku, został Citroen C6 z aż 458 punktami i średnim kosztem naprawy 1965 zł. I chyba już wiadomo, nad zakupem jakich marek i modeli warto się dłużej zastanowić, a które można brać w ciemno.

Artykuł opracowany we współpracy z Vcentrum.pl - salon samochodów luksusowych i premium w Warszawie.