Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Warszawa

Wynajem samochodów za granicą to coraz popularniejsza usługa, zwłaszcza gdy wyjeżdżamy na wakacje zagranicę. Pozwala nam ona jechać przed siebie i przemierzać malownicze doliny czy kolorowe alejki. Dzięki wypożyczonemu samochodowi możemy zatrzymać się, gdzie chcemy. Jesteśmy niezależni od komunikacji miejskiej. Daje nam to ogromną wygodę i wolność. Jednak przed zdecydowaniem się na wynajem samochodu, warto dowiedzieć się jak taka wypożyczalnia działa.

Zapewne, gdy myślimy o wypożyczeniu auta, mamy już ustalony mniej więcej kierunek i trasę naszej wycieczki. Dzięki wypożyczalni samochodów możemy z wyprzedzeniem zarezerwować auto. Ta usługa przydaje się również często, kiedy wyruszamy na wakacje w inną część Polski. Czasami wypożyczenie samochodu potrafi być bardziej opłacalne niż podróżowanie swoim własnym autem. Takie firmy posiadają różne modele i klasy aut, dlatego każdy klient na pewno znajdzie coś dla siebie. Dzięki szerokiej ofercie ceny są dość zróżnicowane, dlatego możemy również na tym zaoszczędzić. Warto skorzystać z wynajem samochodów warszawa jeżeli zamierzamy wyruszyć do tego miasta. Można się zdecydować na samochody ekonomiczne lub sportowe czy luksusowe. Prestiżowe samochody zdecydowanie robią ogromne wrażenie.

Koszty

Sprawdzenie, ile mniej więcej kosztować będzie Twoja wyprawa samochodem jest najważniejszym elementem przygotowań. To główny czynnik, który przekłada się na ostateczną zapłatę za takie usługi. Warto więc wiedzieć jakie są najważniejsze wydatki i jak je zminimalizować.

Najważniejszym czynnikiem kosztu najmu jest okres, na który wypożyczamy samochód oraz jego typ. Kiedy zdecydujemy się już na jakiś samochód oraz określimy czas na jaki go wypożyczamy możemy napotkać się na różne dodatkowe płatności. Warto je przeanalizować, aby przypadkiem nie płacić więcej niż powinniśmy. Jednymi z podstawowych dodatków, na które warto zwrócić uwagę to oddanie samochodu po godzinach pracy wypożyczalni oraz oddanie samochodu na innym parkingu niż ten, z którego był on odbierany. Jeśli zdecydujemy się na te dodatki to zapłacimy oczywiście stosunkowo więcej. Warto więc zaplanować swoją podróż tak, aby oddać auto w ustalonych godzinach, kiedy wypożyczalnia jeszcze pracuje oraz zostawić je na preferencyjnym parkingu dla firmy.

 Wynajem samochodów - najważniejsze porady

Kaucja

Przy wypożyczaniu auta warto również pamiętać o tym, że firmy zazwyczaj przyjmują płatności tylko kartą. Wynajmujący więc musi być jej właścicielem i musi on być również obecny przy samym wypożyczeniu. W momencie wynajmu blokowane są na karcie środki pokrywające kaucje. Może to być różna kwota, więc warto monitorować swój stan konta. Jeśli więc planujemy wypożyczenie auta, trzeba mieć na karcie środki na opłatę oraz na kaucję. Jeżeli z samochodem wydarzy się coś co będzie wymagało pokrycia dodatkowych kosztów, kaucja może zostać zatrzymana.

Benzyna

Bardzo ważne jest również zapoznanie się z polityką paliwową w danej wypożyczalni. Najczęściej jest tak, że otrzymujemy samochód z pełnym bakiem i musimy go również oddać z pełnym bakiem. Jeśli nie uda nam się tego zrobić, z naszej karty zostaną potrącone środki na brakującą benzynę. Trzeba wspomnieć o tym, że przeliczniki są tutaj bardzo niewygodne dla kierowcy. Warto jest więc skorzystać z najbliższej stacji benzynowej koło miejsca, gdzie mamy oddać wypożyczone auto.

Wynajem samochodu a ubezpieczenie

Warto pamiętać o tym, że nie zawsze wynajmowanie samochodu wiąże się z ubezpieczeniem. Niektóre firmy oferują osobne ubezpieczenia, które mają chronić przed wypadkiem czy kradzieżą. Jednak nie są one powiązane z firmami ubezpieczeniowymi. Jeśli chcemy pewność, że uzyskamy samochód zastępczy bezgotówkowo w przypadku kolizji czy innego incydentu, warto skorzystać z wynajmu samochodu z OC sprawcy.

Ograniczenia

Oczywiście wypożyczenie samochodu wiąże się z pewnymi ograniczeniami. Jednym z nich jest sam wiek kierowcy. Zagranicą często możemy spotkać się z firmami, które nie oferują takiej usługi osobom poniżej 25 roku życia. Wypożyczenie auta poniżej 21 roku życia jest praktycznie nie możliwe.

Jeżeli chcemy przekroczyć granicę wypożyczonym samochodem, warto również poinformować o tym firmę. Wyda nam ona certyfikat, który zastąpi nam dowód rejestracyjny przy kontroli drogowej.

Istnieje również coś takiego jak limit kilometrów. Jest to jednak ograniczenie, które ciężko jest przekroczyć. Jeśli jednak nie jesteś pewien czy uda Ci się ten limit przekroczyć, wypożyczalnia może pobrać dodatkową opłatę.